Автор Тема: Условия за ползване на форума  (Прочетена 704 пъти)

BGpotrebitel

• Новак
  • *
  • Публикации: 5
    • Профил
Условия за ползване на форума
« -: Февруари 15, 2010, 08:38:08 pm »
Привет на всички потребители на този форум.
От доста време зная за съществуването му, но не смятах да го използвам, до няколко причини, който смятам да спомена в някой от следващите ми постове. Но какво ми направи НЕПРИЯТНО впечатление от самия форум - всеки един от вас регистрирайки се в него е декларирал че е прочел и приема условията за ползването му- до тук нищо ненормално - всяко регистриране в интернет е съпроводено от подобни условия, които човек трябва действително да прочете. Та НЕПРИЯТНОТО ми впечатление е че тези условия са на АНГЛИЙСКИ език, нещо което изобщо не кореспондира с идеята на форум на БЪЛГАРСКИТЕ потребители - знаете че всяко обвързващо изявление в България трябва да бъде на официалния език в БЪЛГАРИЯ, а именно БЪЛГАРСКИЯ!!!. Надявам се всеки един от вас да прочете тази тема и да защити българския си произход. Надявам се темата и правото ми да пиша в този форум няма да бъдат ограничени от администраторите.

Mitko

• Младши потребител
  • **
  • Публикации: 70
    • Профил
« Отговор #1 -: Февруари 16, 2010, 12:16:42 am »
Така е защото условията са вземати от англоезичeн сайт :)))
« Последна редакция: Февруари 16, 2010, 12:17:09 am от Mitko »

perlovec

• Новак
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
« Отговор #2 -: Февруари 16, 2010, 09:55:22 am »
Защо ли ми се струва , че този сайт е поредната динена кора за потребителя.Не видях никъде след описаните жалби съвет от админите или някой компетентен към потребителя как да се справи със съответния казус. Или този сайт е направен само да се оплакваме един на друг.

B.Trueger

• Младши потребител
  • **
  • Публикации: 68
    • Профил
« Отговор #3 -: Февруари 16, 2010, 12:15:08 pm »
Този сайт е направен за да се оплакваме един на друг. Аз го намирам за доста полезно.

Друг е въпросът, че доста от ползвателите (т.е. ползвателките :) ) на форума имат доста ограничен кръг от интереси. За около 40 % най-важното нещо е говоренето по телефона (и съответно ремонтирането му - то кой ли телефон може да издържи на толкова говорене), за около 15 % най-важното е, дали може да с връща веднъж купена стока (\'\'ама аз съм го обувала само веднъж\'\' - за панталон и \'\'ама аз само веднъж пържих в него\'\' - за тиган).
« Последна редакция: Февруари 16, 2010, 09:43:30 pm от B.Trueger »

Cambodja

• Редовен потребител
  • Публикации: 248
    • Профил
« Отговор #4 -: Февруари 18, 2010, 10:11:05 am »
Не виждам проблем да преведат условията.
Не може да искаме етикети на стоките на български, а сайт за потребителите да е с \"упътване\" на друг език.

marrss

• Новак
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
« Отговор #5 -: Февруари 18, 2010, 12:21:58 pm »
Вярно е всичко ,което сте писали.Аз се регисттрирах на риск,защото не можах да прева да условията за ползване.Сигурен съм,че има някакъв капан за потребителите му!На 100% съм убеден!

BGpotrebitel

• Новак
  • *
  • Публикации: 5
    • Профил
« Отговор #6 -: Февруари 20, 2010, 02:23:24 pm »
Предполагам сред вас има и юристи, които могат да споделят, дали така изложени и наложени въпросните условия след подписването им са юридически обвързващи ни, при условие, че не са на официалния език за България. Любопитно ми е защото във фирмата в която работя масово ни се предлагат документи само на английски език, та ми е любопитно каква тежест има подписването им.

kaka

• Новак
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
« Отговор #7 -: Февруари 21, 2010, 11:47:21 pm »
Ето ти най-елементарния превод благодарение на Google. Предполагам, че няма никакъв капан, това че е на английски наистина, дори и законово да е, не е редно. Мисля, че трябва да се поправи и жалко наистина, че администраторите не дават отговор на въпростие, но те са си го написали в условията - много били постингите и не можели да сварят. Аз досега не видях един отговор, освен в една статия за велосипедите и БДЖ, но незнам дали отговора беше от админа или от запознат читател! Който иска да чете:

Условия за ползване
Моля, прегледайте внимателно следните правила, политики и отказ от отговорност.
Като се има предвид в реално време характер на тази общност, че е невъзможно за нас да преразгледа съобщения или да потвърди валидността на информацията, публикувани. Ние не активен мониторинг на съдържанието на и не носи отговорност за съдържанието на материали. Ние не отговаряме за или заповед за точността, пълнотата и полезността на всяко съобщение, и не сме отговорни за съдържанието на всички данни, публикувани от членовете. Съобщенията изразяват мнението на автора на съобщението, а не непременно възгледите на тази общност или всяко юридическо лице, свързани с тази общност. Всеки потребител, който чувства, че публикувано съобщение е нежелателен се насърчава да се свържете с нас незабавно по електронната поща. Ние имаме възможността да се отстранят нежелателен съобщения и ние ще направим всичко възможно да направят това, в рамките на разумен период от време, ако преценим, че отстраняването е необходимо. Това е ръчен процес, обаче, така че моля осъзнаят, че ние не може да бъде в състояние да премахнат или да променят специално съобщения веднага.

Вие се съгласявате, чрез използването на тази услуга, че няма да използвате тази общност да публикувате всякакви материали, които съзнателно е невярна и / или клеветнически, неточни, обидни, вулгарни, омразни, безпокоене, неприлични, светски, сексуално ориентирани, заплашителни, инвазивна на личния живот на дадено лице, или по друг начин violative на някакъв закон. Вие се съгласявате да не излагането на всякакви материали с авторски права, освен ако не е с авторски права, притежавани от вас.

Въпреки, че тази общност, не и не може да преразгледа съобщения, публикувани и не носи отговорност за съдържанието на всяка от тези съобщения, ние в тази общност запазва правото да изтрива всяко съобщение по някаква или без причина изобщо. Вие оставате единствено отговорен за съдържанието на съобщенията, и вие се съгласявате да обезщетите и пазите тази общност, Lussumo (създателите на дискусията софтуер), и техните представители по отношение на всяка претенция, въз основа на предаване на съобщението ви (а).

Ние от тази общност да си запази правото да разкриват самоличността си (или всякаква информация, която знаем за вас) в случай на жалба или правни действия, произтичащи от всяко съобщение, публикувано от теб. Ние дневник всички интернет адреси протокол за достъп до този уеб сайт.

Моля, имайте предвид, че реклами, верижни писма, пирамидални схеми, и не са подходящи solicitations на тази общност.

Ние си запазваме правото за прекратяване на членството поради някаква причина или без причина на всички.
« Последна редакция: Февруари 21, 2010, 11:49:44 pm от kaka »