Автор Тема: Валидност на гаранция след ремонт  (Прочетена 914 пъти)

danchetoz

• Новак
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
Валидност на гаранция след ремонт
« -: Февруари 17, 2010, 06:35:00 pm »
Здравейте ! Преди 8 месеца закупихме кафе машина от магазин Денси в хипермаркет HIT в Люлин.Всичко беше наред.Издадоха ни гаранционна карта за 24 мес. Преди два дни машината се повреди.Занесох ме я в оказания сервиз.Неможаха да отстранят повредата и ни написаха протокол за подмяна на машината.Отидохме в магазина, подмениха ни я за нова.Но какво беше учудването ми когато запитах за гаранциония срок.Отговориха ми че гаранцията продължава от датата на закупуването и преди 8 мес.Сиреч дадоха ни нова кафе машина ,но гаранцията вече и намалява от 24 на 16 месеца.Питам редно ли е това?

fishev

• Новак
  • *
  • Публикации: 31
    • Профил
« Отговор #1 -: Февруари 17, 2010, 07:17:47 pm »
Чл. 123. (1) Потребителят има право да предяви рекламация на стоката или услугата, независимо от това дали производителят или търговецът е предоставил търговска гаранция на стоката или услугата.
(2) Когато производителят или търговецът е предоставил търговска гаранция на стоката и удовлетворяването на рекламацията се извършва чрез замяна на стоката с друга, съответстваща на договореното, търговецът е длъжен да запази на потребителя първоначалните гаранционни условия. Когато рекламацията се удовлетворява чрез ремонт на стоката, извършените ремонти се отразяват в гаранционната карта и срокът на ремонта се прибавя към гаранционния срок              Това е извадка от закона Можете сами да си отговорите на зададения въпрос
« Последна редакция: Февруари 17, 2010, 07:18:25 pm от fishev »

danchetoz

• Новак
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
« Отговор #2 -: Февруари 18, 2010, 10:10:20 am »
Благодаря за бързия отговор.Значи те имат право и макар че съм с чисто нова кафемашина гаранцията и важи от старата закупена преди 8 месеца.