Автор Тема: Инес травел - подвеждане  (Прочетена 1512 пъти)

rokiddo

• Новак
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
Инес травел - подвеждане
« -: Май 13, 2010, 11:43:56 am »
Здравейте! Пиша ви, защото имам следния проблем - с майка ми си запазихме почивка за Венеция за последния уикенд на май. (Ето и офертата -> http://www.ines.bg/tour_13762.html ). В офертата се споменава, че заминаването е всеки петък, при което заявявайки желание ние получаваме като начална дата 29-ти май, което е събота и съответно променя плановете ми за друго пътуване на 1-ви (когато е четвъртият ден и когато летим обратно). Приехме офертата въпреки тази прмяна от тяхна страна и неудобство за мен, защото екскурзията е по случай рожденния ден на майка ми. Внесохме първата вноска, но до този момент не бяхме получили разписанието на самолетното пътуване. При следващото ни чуване с агенцията, молим да ни го пратят и те обещават, но се забавят. Става време за втората вноска и майка ми им звъни да ги пита дали има опасност от евентуални проблеми с нискобюджетната авиокомпания, с която ще летим - при което я уверяват, че никакви проблеми няма да имаме. Майка ми отново изисква разписанието на полета, нещо което те са длъжни да дадат сами и то навреме, но ние приемаме на доверие и плащаме втората вноска. След това получаваме разписанието и забелязваме, че излитането е на първия ден, но в 19:00 с кацане в 20:00 като е нужно и време за предвижване до хотела, следователно единият от четирите обещани от агенцията дни е тотално загубен! В крайна сметка получаваме екскурзия с променена и неудобна за нас дата и 2 цели дни и половина. Решението ни е да се откажем от екскурзията и то поради подвецдане на информация, а не по наши, лични причини. Заявяват ни че дължим неустойка за билетите (wizz air) в размер на близо 300 лв. След настояване от наша страна, фирмата да плати тази неустойка, поради не добре свършена работа, получаваме отказ, под предтекст, че въпросната нискобюджетна авиокомпания всъщност е променила часа на полета на първия ден (първоначално бил обявен за около 12 часа на обед) и че по договор с тази авиокомпания, те имат право да променят часа на полета до 3 часа преди полета. Нещо, изключително важно, за което ние никога не сме били информирани от туристическата агенция, и то дори предвид, че сме питали дали няма да има някакъв проблем с тази авиокомпания. Оправданието им е, че ние знаем че това в нискобюджетна авиокомпания и съответно би трябвало да знаем и за този риск.
Възмутена съм! Моля ви за съвет!

Вечно съм Няващсе

• Младши потребител
  • **
  • Публикации: 82
    • Профил
Инес травел - подвеждане
« Отговор #1 -: Май 14, 2010, 10:25:51 am »
Не чух добре началото, бихте ли повторили .