Автор Тема: Онлайн продажбите на фалшиви маркови стоки  (Прочетена 6778 пъти)

ani_2

• Новак
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
Здравейте. Пазарувам от един български сайт за електронна търговия. Проблема ми е, че в сайта масово се продават фалшиви стоки, наречени с гръмкото название \"Реплики\". Администрацията обяснява, че продажбата на фалшификати не била наказуема, тъй като в търговете било споменато, че стоките са реплики на оригиналите. На мен ми е чудно това обяснение, имайки в предвид, че ни проглушават ушите със Закона за авторските права и с хайките за залавяне на фалшиви стоки. Не можах обаче да намеря информация по въпроса редно ли е и най-вече законно ли е да се продават фалшиви стоки на големи световно утвърдени марки по този начин, затова ако може някой да ме насочи къде мога да потърся информация по въпроса. И още един проблем със споменатия сайт има - не всички фалшификати са маркирани като реплики. Масово се продават такива стоки без да е обозначено, че не са оригинали. Администрацията си измива ръцете с това, че те не са страна по сделката и че трябва потребителите да сигнализират - и то ако имат доказателства, че стоката не е оригинал. Как да докажеш, че не е оригинал само по снимка на мен лично не ми е много ясно, а като изгоря с десетки левове много важно, че имам доказателство. Същевремено от сайта взимат процент от всяка продадена стока - включително и от фалшивите стоки. Потребителите, излъгани от подвеждащата липса на информация им остава само да търсят правата си чрез арменския поп, тъй като продавачите на ментета много често са с непотвърдени адресни данни. Ужасно неморално и на ръба на закона е, но явно ще излезе, че имат право - и ще стане бития бит......

slavka dimitrova

• Новак
  • *
    • Профил
Онлайн продажбите на фалшиви маркови стоки
« Отговор #1 -: Май 15, 2011, 01:30:17 pm »
http://www.markovitestoki.com/-никой да не си поръчва от този човек,пълен измамник.И на отгоре на всичкото няма смелост две думи да каже и да се защити.
« Последна редакция: Май 15, 2011, 01:31:07 pm от chopinka »

Nadia Slavcheva

• Новак
  • *
    • Профил
Онлайн продажбите на фалшиви маркови стоки
« Отговор #2 -: Май 26, 2011, 12:50:44 pm »
http://www.markovitestoki.com/-пълен измамник от Xасково никакви маркови стоки не са, това снимките не са реални дрехи на това което продава, праща някакви пазарски дрехи,такива каквито можете да си закупите от Димитровград НЕ СЕ ЛЪЖЕТЕ
« Последна редакция: Май 26, 2011, 12:51:50 pm от Honey »