Автор Тема: Чиновници на велосипеди  (Прочетена 6704 пъти)

Boogy

• Младши потребител
  • **
  • Публикации: 93
    • Профил
Чиновници на велосипеди
« -: Декември 10, 2006, 06:03:42 pm »
В рамките на Европейската инициатива за намаляване на вредните емисии във въздуха Европейската комисия е закупила 152 велосипеда, които се предоставят на служителите й за придвижване по работа в рамките на работния ден. Всички велосипеди са боядисани в жълто и носят на рамката си надпис “Европейска комисия”. Чрез тази инициатива Европейската комисия се стреми да промоцира използването на алтернативи на автомобилния транспорт, който се сочи за един от главните виновници за замърсяването на атмосферата с въглероден двуокис.
Интересно е да видим, дали някога и българска институция ще се осмели да последва примера на Европейската комисия. Министерството на околната среда и водите има най-големи шансове да спечели първото място, като най-близо ангажираното с опазването на околната среда.
Вярвате ли, че това може да се случи и в България?

Асен Ненов

• Редовен потребител
  • Публикации: 129
    • Профил
Чиновници на велосипеди
« Отговор #1 -: Декември 11, 2006, 04:52:17 pm »
Тъй като в България пешеходеца не е човек, а куче (примерно), това няма да се случи. Смятам, че докато пешеходеца е куче, което не знае правата си, а и не се намира кой да спазва елементарни правила на пътя, никои няма да зачете на пътя движещи се на колела държавни служители. Мисля, че доста пари ще трябва да платя за да реализират правата си по отношение на трудовата злополука, която няма как да не им се случи по улиците в по-големите градове.

Ирина Марудина

• Старши потребител
  • Публикации: 325
    • Профил
Чиновници на велосипеди
« Отговор #2 -: Декември 11, 2006, 10:53:28 pm »
При едно от ежедневните ми пресичания на пешеходната пътека ми се наложи да обикалям такси, нагло спряло върху пешеходната пътека. Минавайки му подвикнах, че това е спрял на забранено място и си има глоба за това. Отговорът бе потресаващ: \"И какво, ти ли ще ме глобиш?\"

Кучето си лае, керванът си върви!