Автор Тема: Банка ДСК  (Прочетена 8058 пъти)

avenger74

• Новак
  • *
  • Публикации: 3
    • Профил
Банка ДСК
« Отговор #15 -: Октомври 01, 2010, 01:20:37 pm »
mul4im 6toto sme ov4i narod nie bulgarite.kolko godini podred koi li ne ni strize kato ovce.pravitelstva,institycii,firmi.abe vseki.v evropa moze da sa svalili lihvite ama nie ne sme evropa.po zle sme i ot anadola.absolutno vqrno e 4e vsi4ki banki sa edin dol drenki.luzat,mamqt i tova e.i nie si mal4im kato....az predi vreme imah golemi problemi s fib-banka.iskah ot tqh overdraft.imah staro zadalzenie kam nebankova finansova institycia koeto be6e izpulneno.no tia otvorkovci ot purva investicionna ne sa si napravili tryda da proverqt v bankovia registar na bnb i me vartqh mesec i ne6to i nakraq mi otkazaha.bez da imam vina.sluzitelkata ot ofisa v edin zaspal grad-selo ot dalbokata provincia prez cqloto vreme se darza s men kato s bokluk.nqkolko pyti direktno mi zaqvqva 4e nqma da mi otpusne tozi overdraft.ei taka e re6ila i tovae.pravih oficilani zalbi s/u neq do sofia.pak ni6to.li4no hodih v bnb-registara da i predstavq kserokopie,4e nqmam zadalzenia.no ne.smee6e mi se naglo v liceto i mi kazva6e-kvoto i da pravi6 az overdraft NQMA DA TI DAM.I TAKA I STANA.ne polu4ih ot purva investicionna a ot expresbanka.vednaga si anulirah razpla6tatelnata smetka s debitna karta kum fib i otidoh v expresbanka.ta moia savet e nikoi da ne hodi v fib-banka.tam imat politika da se darzat naglo i arogantno s klientite si.tezi koito sa ot kategoriata-obiknovenni bulgari.

sergo6

• Новак
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
Банка ДСК
« Отговор #16 -: Ноември 10, 2010, 10:10:51 am »
Работя в един големите български университети в София. Заплатата ми се преведжа по картова сметка в банка Х - изрично условие на работодателя....
В същата банка Х имам кредит респ. вноска по кредита. Редовно внасям по този кредит само че не точно на падежната дата.Задълженията ми никога не са превишавали три месечни вноски.
Последните 2 месеца обаче банката ми прибира заплатата без да ме пита и уведомява за това и без аз по договора с банката да съм подписвал съгласие за \"незабавно инкасо\" или нещо подобно .Кредита не е съдебен респ. изискуем и на практика банката ме оставя втори месец без доход.....
Има ли право...???
КАК ДА СЕ ЗАЩИТЯ ??

sergo6

• Новак
  • *
    • Профил
Банка ДСК
« Отговор #17 -: Ноември 10, 2010, 10:12:03 am »
Банката Х е ДСК разбира се

bt

• Новак
  • *
    • Профил
Банка ДСК
« Отговор #18 -: Ноември 24, 2010, 03:39:46 pm »
Зависи какво пише в договора за кредит, в случай на просрочие.
Иначе, по отношение на ДСК, отдавня избягах оттам. Явно трябва да мине още много време, докато се научат как се обслужват клиенти.

fluditec

• Новак
  • *
  • Публикации: 26
    • Профил
Банка ДСК
« Отговор #19 -: Ноември 24, 2010, 04:19:34 pm »
Ново хрумване, с което ме изненадаха последния път в банката бе, че трябва да попълня декларация дали имам предбрачен договор с жена ми - в случай, че станело нещо с мен, кой ще приберял парите ми ( 73ст.). Този документ го попълвали и пенсионерите!!!! А пък имали и нова такса, ако трето лице ми внесяло пари по разплащателната сметка трябвало да им даде още 50 ст. Май ще ги изоставям и аз тези от ДСК.
« Последна редакция: Ноември 24, 2010, 04:20:20 pm от fluditec »

diana_veleva

• Новак
  • *
    • Профил
Банка ДСК
« Отговор #20 -: Януари 27, 2011, 10:01:27 am »
Здравейте,
тъй като не знам къде точно да попитам, ще го направя тук. Вчера бях в клон на банка ДСК в Овча купел, за да кандидатствам за студенстски кредит. Видно изнервих обслужващия ме кредитен инспектор с многото си въпроси (защото и представа си нямам от условия и т.н.) , но най-изненадващото за мен беше, че когато попитах в крайна сметка каква сума ще трябва да върна... отговор не ми беше даден ( освен \"не знам\" ... което не е отговор ). След като чух \"не знам\" нещата станаха много съмнителни, а аз искам да знам в крайна сметка какви задължения ще имам. Инспектора извика още една дама (колежка инспектор) която също потвърди, че е невъзможно да ми бъде дадена (приблизителната) сума с която ще задлъжнея. Къде е уловката ... студентският кредит се приема етапно, тоест всеки семестър отивам да си подавам документите и те го превеждат по сметката на вуз-а. Тяхния отговор \"не знам\" следва да бъде, защото не знаят каква част от парите реално ще усвоя - около 30мин. се опитвах да им обясня, че взимам заема за срок от 4 години и няма да имам възможност да го погася предварително и искам да ми кажат приблизителната сума с която ще задлъжнея. Макар и с условиято \" да ще усвоя всички пари (представете си)\" те отговор не ми дадоха. Дамите настояваха, че няма как да ми кажат, защото едно такова приблизително пресмятане ще отнеме часове. Аз от своя страна се обадих на кол центъра и много любезна дама успя да сметне приблизителната цена за 15 мин. разговор по телефона ,успоредно спорейки с колежката си. В крайна сметка момичето от кол центъра сметна сумата (която според инспекторките няма нищо общо с истината; но поне се опита, за разлика от тях). Тъй като съм почти сигурна, че имам право да знам каква сума ще трябва да връщам ви пиша тук за малко помощ ... към кого да се обърна ? Ще ме чуе ли някой?
Благодаря ви

diana_veleva

• Новак
  • *
    • Профил
Студентски кредит -Банка ДСК
« Отговор #21 -: Януари 27, 2011, 10:10:37 pm »
Здравейте,
тъй като не знам къде точно да попитам, ще го направя тук. Вчера бях в клон на банка ДСК в Овча купел, за да кандидатствам за студенстски кредит. Видно изнервих обслужващия ме кредитен инспектор с многото си въпроси (защото и представа си нямам от условия и т.н.) , но най-изненадващото за мен беше, че когато попитах в крайна сметка каква сума ще трябва да върна... отговор не ми беше даден ( освен \"не знам\" ... което не е отговор ). След като чух \"не знам\" нещата станаха много съмнителни, а аз искам да знам в крайна сметка какви задължения ще имам. Инспектора извика още една дама (колежка инспектор) която също потвърди, че е невъзможно да ми бъде дадена (приблизителната) сума с която ще задлъжнея. Къде е уловката ... студентският кредит се приема етапно, тоест всеки семестър отивам да си подавам документите и те го превеждат по сметката на вуз-а. Тяхния отговор \"не знам\" следва да бъде, защото не знаят каква част от парите реално ще усвоя - около 30мин. се опитвах да им обясня, че взимам заема за срок от 4 години и няма да имам възможност да го погася предварително и искам да ми кажат приблизителната сума с която ще задлъжнея. Макар и с условиято \" да ще усвоя всички пари (представете си)\" те отговор не ми дадоха. Дамите настояваха, че няма как да ми кажат, защото едно такова приблизително пресмятане ще отнеме часове. Аз от своя страна се обадих на кол центъра и много любезна дама успя да сметне приблизителната цена за 15 мин. разговор по телефона ,успоредно спорейки с колежката си. В крайна сметка момичето от кол центъра сметна сумата (която според инспекторките няма нищо общо с истината; но поне се опита, за разлика от тях). Тъй като съм почти сигурна, че имам право да знам каква сума ще трябва да връщам ви пиша тук за малко помощ ... към кого да се обърна ? Ще ме чуе ли някой?
Благодаря ви

Veselin

• Новак
  • *
    • Профил
« Отговор #22 -: Януари 27, 2011, 11:08:05 pm »
Не знам! :) Трябва да се смята. Банките имат онлайн калкулатор. Гледа се не само лихвата но и оскъпяването. То включва, колко ще ти струва заема, всички такси и комисионни събирани от банката.
Комисионни и такси набирани по кредитите до сега не съм видял да се публикуват от някоя банка. Те могат да са различни  в кредитните институции а и доста солени.
Усвояването зависи от сумите по таксите за обучението, което ще се покрива. 11 семестъра х хххх лв.

Има и сайтове, в които се сравняват най- евтините кредити отпускани от банките.
Всяка банка различно.
По принцип по-дългия срок  на заема е и по-скъп. Малко банки дават дълъг гратисен период, което допълнително ще натовари дълга.

Не трябва да се забравя и факта, че банките си запазват правото да променят условията, както си искат.
« Последна редакция: Януари 28, 2011, 12:11:10 am от Veselin »

diana_veleva

• Новак
  • *
    • Профил
« Отговор #23 -: Януари 28, 2011, 12:04:13 pm »
Според новите правила, лихвата е фиксирана за целия период и общо взето условията са изгодни. Проблемът е че никой от банката в която бях не пожела да сметне каква сума ще трябва да върна в крайна сметка, затова пиша тук .. мисля, че имам право да знам с каква сума ще задлъжнея.

Veselin

• Новак
  • *
    • Профил
« Отговор #24 -: Януари 28, 2011, 02:10:13 pm »
Годишният процент на разходите винаги е по-висок от договорената лихва, която се предлага по даден кредит и затова банките рекламират лихвения процент, а не ГПР. Затова винаги сравнявайте ГПР на заеми с еднакви условия - еднаква сума, валута и срок на погасяване, без гратисен период и др. Така ще получите първоначална представа коя оферта е най-добра.

Пример: Вие теглите кредит 5000 лв. за срок от 5 години, с редовна лихва от 8.88%. В договора за потребителски кредит са включени следните такси: 55 лв. за кандидатстване, 1% такса обработка и 0.25% годишна такса управление. Реалният ви годишен разход става 10.46%.

Възможно е да ползвате по-висока лихва, но по-ниски такси и така да спестите средства. Затова е важно да знаете размера на годишния процент на разходите. Например: лихва 9%, 20 лв. за кандидатстване и 0.25% годишна такса управление. Ако сравните с условията при по-ниската лихва - 8.88%, тук се получава по-нисък ГПР - 9.78%, и реално спестявате 67.51 лв. за срока на заема.
« Последна редакция: Януари 28, 2011, 02:27:37 pm от Veselin »

Петър Ст.

• Новак
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
Банка ДСК
« Отговор #25 -: Май 10, 2011, 10:58:18 pm »
Уловката в ДСК е че почти навсякъде отношението към крайния дребен клиент куца неимоверно и служителите масово не са в час какво точно могат и какво точно не могат, както и какво знаят по отношение на това което могат.Един вид-масова некадърност, правил съм си експерименти да задавам въпроси на които знам отговора по отношение на елементи от собственото им банкиране - било то електронно или недотам електронно - банкомати и други такива.Ами - служителите отговарят на прима виста каквото им е на сърце, без да си имат на идея понякога за какво говорят.
В пълна противоположност на всичко изказано досега от мен - в Кол-центъра на ДСК са именно хората които могат да ви помогнат да си свършите работата. Там винаги има някой с отговори на въпросите ви, винаги има хора които са в час  и няма да ви задават глупави въпроси. Та моя съвет, преди да идете да задавате въпроси на някоя \"глъма\" касиерка - звъннете едно телефонче на кол-центъра.

Rosiana planinska

• Новак
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
Банка ДСК
« Отговор #26 -: Септември 07, 2011, 02:50:53 am »
Zdraveite i ot men Parvo da me izvinite za tova 4e pisha na latitca no nemoga da namerq kade se smenqt bukvite za pisane na balgarski ezik Molq nqkoi sas savet da mi pomogne s nesto Maikami imashe smetka v banka DSK spestovna knishka Pocina mesec mai tazi godina Bqhme podali dukumenti predi da pocine za sobsidirane ot fontutun Estestveno tq poluci prez mesec mai parviq prevod ot parite sega vece kato e pocinala pak polucihme pari po smetkata i Fontutun no ni kazaha tce parite sa depozirani Ot samata banka nemi dadoha nikakav odgovor zato sa depozirani parite Kato absulutno vsiscki dokomenti mi bqha v naliscnost Udostoverenie za nasledniscestvo kakto i polnomostno ot strana na bashtami Kato samo az i toi sme edinstvenite naslednisci Da dopalnq sce maikami nqma zadaljeniq kam dargavata Edistvenoto koeto mi kazaha bankovite slojiteli sce smetkata e depozirana no predi tova mi kazaha sce nqma da ima problem da isteglim parite nezavisimo ot tova sce tq e poscinala stiga da predstavq neobhodimite dokomenti Blagodarq mnogo predvaritelno i molq dame izvinite sce pisha na latinica Sledvashtiq pat ste potarsq pomost za balgarskite bukvi S uvajenie

darina petkova

• Новак
  • *
    • Профил
Банка ДСК
« Отговор #27 -: Февруари 20, 2012, 08:17:22 pm »
Здравейте и от мен!Присъединявам се към вашето мнение относно банка ДСК.Ето и моя случай:
Февруари 2008г. започвам работа, март с ипотека тегля ипотечен кредит,защото мъжът ми искаше да купува камиони и да пътува в Евpопа.Всичко уговоpено предварително -свекъра и съпруга ми ходиха, уговаряха, банката знаеше предварително за какво са предназначени парите и така март отидохме разписах се и парите беше предоставена, без аз самата да подготвям каквито и да е документи.Купиха камиони-2бр., работиха , погасяха до един момент, после първо преструктуриране,отношенията с мъжа ми се обтегнаха, до момента в който той започна да ми посяга, продаде бижутата ми и накрая ме изгони заедо със сина ни.Подадох молба за развод и заживях в дома на родителите ми с детето,  тогава беше 1г. и 8м. Предстоеше второ преструктуриране , обясних на юриста на банката, кредитния инспектор, в развод съм, че искам нова ипотека и кредита да се прехвърли на тяхно име, защото имат имоти с които той да се обезпечи.Реакцията -нищо не могат да напряват, не можело да се прехвърли.Гаранти на второто преструктуриране станаха свекървата и сега бившия ми съпруг.Сега кредита е прехвърлен на фирма , която да събере натрупаните задължения до момента, ако ли не следва изземване на ипотекирания им имот и запор на сметката ми.Въпроса ми е след като кредитния инспектор знае че, парите не са полмвани от мен, аз съм едно поставено лице защо да не иска и да намери начин за прехвърляне на кредита и как е отпуснат кредит  от 100 хил.eur като моя брутен доход е 300 лв. , а мес. ми вноска 1500eur, а лицата реално потребили отпуснатата сума залагат масивна жилищна сграда ,разполагат и с терен на морето и т.н.

darina petkova

• Новак
  • *
    • Профил
Банка ДСК
« Отговор #28 -: Февруари 20, 2012, 08:21:25 pm »
притисната съм , и сега искам гласност и помощ, искам публичност даже съм готова да стигна до телевизия, търся начин да изляза от това блато в което ме бутнаха.Очаквам вашите съвети.