Автор Тема: ОББ  (Прочетена 7644 пъти)

Desi84

• Новак
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
изтеглен кредит с фалшиви документи
« Отговор #15 -: Септември 02, 2008, 02:07:45 pm »
Des дали ще  може е-мейл, за да попитам нещо, а надявам се и евентуално да помогна:)

elenaaleks

• Старши потребител
  • Публикации: 385
    • Профил
« Отговор #16 -: Септември 02, 2008, 03:18:00 pm »
Още по-добре е да се обърнете и към някоя медия, която да направи случая ви публичен.

medik

• Новак
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
« Отговор #17 -: Декември 05, 2008, 02:18:59 pm »
Привет на Дес!
Ако проблемът все още стои,
Моля оставете някаква предпочитана форма з аконтакт с вас и ще опитаме да помогнем :)

New Real Estate

• Новак
  • *
  • Публикации: 12
    • Профил
ОББ - измами с дебитни карти
« Отговор #18 -: Януари 10, 2009, 11:29:47 am »
Ако наистина искате да прочетете какво значи проблеми с банка - проследете линка: www.imotdnes.com

mladenq

• Новак
  • *
    • Профил
Законни ли са всички тези такси в ОББ
« Отговор #19 -: Май 20, 2010, 05:28:20 pm »
Интересува ме, доколко е законосъобразна таксата от 30 лв. за разглеждане на документи за активиране на овърдрафт в ОББ. Не стига това, ами ако евентуално не те одобрят \"не са длъжни да ти изяснят причините или да се мотивират\"? С две думи \"Дай 30 лв., пък ще видим\". Към кого да се обърна в случая, за да защити правата ми на потребител на финансови услуги.

Sasho_n2

• Новак
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
« Отговор #20 -: Май 21, 2010, 03:26:39 pm »
Няма кой да те защити...Всички тези такси са зи записани източно в тарифата на банката, което означава, че са си напълно законни.

Mitko

• Младши потребител
  • **
  • Публикации: 70
    • Профил
« Отговор #21 -: Май 21, 2010, 08:47:56 pm »
Просто смени банката. При мен с подобни такси потребителския кредит, който теглих стана с 27% годишна лихва. Печелбарство! Няма да повторя при тях.

dominik

• Новак
  • *
  • Публикации: 3
    • Профил
« Отговор #22 -: Май 28, 2010, 10:25:51 pm »
Ми то и в Алфа банк е същото.Плащаш 30 лв.за одобрение на кредит,обаче не си одобрен.Май си печелят само от тия такси,защото имам познат който и той плати 30 лв.в същата банка/алфа банк/и той не е одобрен.Ама казват че всяко удоволствие се заплаща,така че,като ти трябва да се разправяш с банки,готви се да плащаш като \"поп\" и това е.То кое ли е наред в нашата държава.....

kaufer

• Редовен потребител
  • Публикации: 161
    • Профил
« Отговор #23 -: Май 31, 2010, 04:39:53 pm »
След като са коректно отбелязани в Тарифата за лихвите, таксите и комисионните на съответната банка са законни

esetra

• Новак
  • *
    • Профил
« Отговор #24 -: Юли 06, 2010, 05:17:45 pm »
Таксите са си такси, нямам нищо против да ги плащам, но въпроса е втова, че има подвеждаща реклама. Миналата седмица кандидатствах в ОББ за \"Отворен кредит\" и то кандидатствах, защото видях, че отговарям на всички критерии. Да ама не. обадиха се, че имам отказ. Май наистина събират само такси, а нямат пари да отпускат кредити, но няма никога да си признаят. Аз ще пусна оплакване за подвеждане на клиента. Много ме е яд, че се пробвах точно в ОББ, но какво да се прави. Ще си търся правата до дупка!

red_gendo

• Новак
  • *
  • Публикации: 15
    • Профил
« Отговор #25 -: Август 21, 2010, 01:08:27 pm »
Като човек, пряко свързан с финансовите институции, мога да кажа, че тасите за проучване се взимат на всякъде по банките. Ако някъде няма е имало или ще има, или са в кампания. Таксите ги има защото факторие за тях са много- някой работи по кредита, а труда му се заплаща. Освен това поради факта, че ползвате по-ниска лива в сравнение с небанковите финансови институции, банките правят по-големи разходи за да ви проучат що за ,,птица\'\' сте. Това са платени бази данни за които банките правят абонамен без да изпадам в подробности, но са поне 10 за кото се сещам. Ако не Ви сеотпусне кредита, този разход кой ще го покрие? И не на последно място - таксата за проучване като такава има превантивен характер - ако Вие искате кредит и сте манипулирали данни, или сте получили вече отказ от банката или други 2-3 банки,ако преди месец са ви отказалии сте се заинатили и искате пак, тогава надали ще рискувате да платите няколко пъти таксите, защото ще ви удари в джоба. Осен това банките искат плаежоспособни клиенти- за да получите кредит, първо убедете банката, че не Ви е нужен, как да се даде кредит на човек, който със зор вади 30 лева за проучване ? Исам да кажа, че дори да не Ви казват защо не ви дават кредита, креитния знае причината, или поне се досеща- инъче няма да е там. Саия той Ви е направил самото проучване и знае доста за Вас. Причината да не Ви кажат е, че Вие просто ще оправите причината и ще пробвате пак при тях или при друга банка - т.е манипулирайки причината, Вие продължавате да носите риска за банковата система - а като Вас ако са 100, 1000, 100 000 човека ? Мога в действителнст да кажа, че имам дълбоки съмнения една банка - Алфаа баннк, че в действителост от както бяха в кампания миналата година - процента на отказани кредити, към прети молби и платени такси прочване, ще е оста гоялм, може би едно 90 на 100 са отказани. Това мисля, че ако има лица които имат компетенции да проверят и санкционират трябва да го направят, час по скоро,както и прокоратурата да се самосезира и да напави проерки. Но какв да се очаква- гГръцка банка- криза на привечени средства -явно са аерили начина как да напълнят трезора :)

iveliss

• Новак
  • *
    • Профил
ОББ - ИЗМАМНИЦИ
« Отговор #26 -: Август 27, 2010, 10:40:52 am »
МОЛЯ НЯКОЯ ИНСТИТУЦИЯ ДА СЕ НАМЕСИ! ОББ МЕ ИЗНУДИ ДА ПОДПИША ДОГОВОР ЗА КРЕДИТНА КАРТА, БЕЗ ДА СЪМ ИСКАЛА. ДОКУМЕНТИТЕ БЯХА ПОДГОТВЕНИ ТРЯБВАШЕ САМО ДА ГИ ПОДПИША, ИНАЧЕ НЯМАЛО ДА МЕ ОДОБРЯТ ЗА КРЕДИТ.

severfen

• Младши потребител
  • **
  • Публикации: 75
    • Профил
ОББ - ИЗМАМНИЦИ
« Отговор #27 -: Август 27, 2010, 12:08:02 pm »
\"...ИНАЧЕ НЯМАЛО ДА МЕ ОДОБРЯТ ЗА КРЕДИТ.\" - значи си имал избор и никои не те е принудил.

avenger74

• Новак
  • *
    • Профил
« Отговор #28 -: Октомври 01, 2010, 12:49:13 pm »
abe otvorko.4etoh ti glupavite misli za obb-banka.dobur advokat im se bara6.pozdravlenia!samo iskam da te pitam i moze bi drygi o6te kato men za6to sled kato ti otpusnat ve4e me4tanite pari pak ti go na4..... s nova taksa.za krediti ot 2,5%.za karti kum 6%.pak li e pravilno a?eiiiiiiiiiiii advokateeeeeeee.tia banki napravo ni zemat zivota.znaqt kolko sme bedni bulgarite i sme na zor zatova taka ni iznudvat.tozi grabez nikade tolkova go nqma v evropa.tova i na6ta asociacia go kazva.taka 4e ni6to ne opravdava pladne6kia grabez na na6te banki.

avenger74

• Новак
  • *
    • Профил
ОББ - ИЗМАМНИЦИ
« Отговор #29 -: Октомври 01, 2010, 12:58:05 pm »
banditi sa tia obb.grucki obirdzii.lo6oto e 4e vsi4ki sa kato tqh.daze moga da kaza 4e i po zle ima.FIB-BANKA.taq pyrva investicionna e nai golemia ko6mar za obiknovenia bulgarin.moia savet e da da se bqga ot neq,obb,postenska,alpha-bank,pireus.tazi politika za tia taksi za 6tqlo i ne6tqlo trqbva  da e problem na stranata.na upravnicite.neka BAT BOIKO seriozno da se namesi v tova blato. tezko ni gorko na vseki koito see hvanal s bg-banka.