Автор Тема: Лизинг за автомобил  (Прочетена 681 пъти)

дидо

• Новак
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
Лизинг за автомобил
« -: Май 20, 2010, 08:24:10 am »
Рещих да си закупя автомобил на лизинг. Избрах колата, подписахме предварителен договор, внесох капаро и доставиха колата. Остана лизинговата къща да ме одобри за заема и вече да си получа колата. Получих одобрението и ми се обадиха да подпиша договор, но с условието че ще си получа колата след 2 седмици, тъй като се опасявали, че след като по новия закон имам право да я върна до 2 седмици след покупката, ще направя точно това. Е нямам такова намерение, но въпреки това ще трябва да я чакам 2 седмици. Дайте ми съвет какво мога да направя в случая след като преведа първоначалната вноска да получа автомобила си както е във всяка \"бяла\" държава.

еlenaalex2

• Младши потребител
  • **
  • Публикации: 91
    • Профил
Лизинг за автомобил
« Отговор #1 -: Май 21, 2010, 04:44:23 pm »
Aко няма внесено капаро всичко е нормално - ако искаш подписваш, ако искаш не - все пак търговецът е свободен да поставя каквито иска условия, а Вие сте свободен да се съгласите с тях или не.

Ако вече има внесено капаро нарушението е очевидно - Вие вече нямате свободата да се откажете. Начинът да си търсите правата от тук нататък е доста труден, т.е. по съдебен път, а изходът е непредсказуем. Нямате друг избор, освен да изчакате 14 дни и да си получите колата. (Все пак колко са 14 дни - толкова сте живяли без лизингова кола, ще потраете още малко).

A и все пак търговецът не желае всеки втори гражданин (и селянин) да покара малко колата и да я върне. И на Вас не би ви било приятно да получите такава кола за \"чисто нова\". В този форум също е пълно с дописки \"искам да върна еди кое си, имам ли право\". Просто се разровете в по-старите теми.
« Последна редакция: Май 21, 2010, 05:51:05 pm от еlenaalex2 »