Автор Тема: Арапя-4звезден\"лукс\"-ИЗМАМА!!!!  (Прочетена 939 пъти)

l_panayotova

• Новак
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
Арапя-4звезден\"лукс\"-ИЗМАМА!!!!
« -: Май 24, 2010, 01:12:13 pm »
Направих резервация за семейната си ваканция в хотел Арапя-хареса ми рекламата,която гласеше \"децата ви по4иват безплатно\"!!!..В последствие се оказа ,че не е съвсем така..
Намерих сайт на хотела в интернет.Бях много доволна от направения избор за 4 звездна почивка на семейството ми.Приведох сумата от 1374,50 лв на две вноски по банков път,както ми бе обяснено от служителите в офиса.Направих резервация за семейството си -2 двойни стаи за периода 23.08/30.08.2009-РЕЗЕРВАЦИЯ № S130714
Моите очаквания си базираха на информацията в сайта на хотела:

\"Ваканционно селище «Арапя» е нов микрокомплекс, разположен в местноста Арапя, на 3 км от Царево и Лозенец, на 70 км от Бургас. Уникалното съчетание на прохладната широколистна гора и просторния плаж с красивите пясъчни дюни са предпоставка за една пълноценна и здравословна почивка, а умелото съчитание на модерното и лукса го прави предпочитано място за тези от вас, които търсят високите станда рти за летния си отдих !!! \"

\" триетажни вили са идентични като архитектура и разположение, с големи тераси и директен панорамен изглед към морето.\"

Какво всъщност намерихме след близо 300 км пътуване...
До прословутия комплекс стигнахме след доста лутане ..всъщност навлязохме в една забравина от бога занемарена поляна. Трудно ми е да определя като\"път\" проправената през нивата камениста прахолясала диря..
Озовахме се насред изсъхналата мера,потънали до глезени в прахоляк пред \" 4 звездния\" комплекс!!!
Едва ли ще учудя някого ако отбележа ,че \"паркинг\" всъщност беше поляната!!!!
Ужасени , все пак се настаняваме в хотела.
Момичетата на рецепция са невероятно любезни и това донякаде ме кара да преглътна първоначалното си разочарование.
Плащам курортна такса-по 1лв на всеки -4*1*7=28лв
Добреееееее...ама децата ми са на 9 и 11 години! Нали тази такса за деца до 12 год. не важи!
Както и да е!
Настанени сми в две двойни стаи вила №5
Влизайки в стаята ме лъхна ужасна миризма на спарено или даже мухъл!!!Отворих веднага всичко възможно..Държа да отбележа че имам алергия към прах и мухъл..почуствах се зле.
Излазох на терасата/която уж беше с изглед към морето/   УЖАС!!!!
Гледката която се откри пред мен беше остатъци от строителни работи..и разбира се изсъхнала,изсъхнала трева..
И разбира се,това не е всичко:
на малката тераска се мъдрят две лястовичи гнезда!!!!!
Е на това му се вика четиризвезден лукс!!!!!!
Разбира си опита ми да проветря смърдящата стая се оказа неуспешен
За да приключа с трагикомичната одисея..само ще отбележа други факти:
-мокета  в стаите е толкова мръсен,че е трудно да се определи цвета му
-по батериите в банята избива ръжда
-прословутите вили са с напукана и лющеща се мазилка,по тях личат ръждиви следи от течове
леглата в стаите са метални...
-всичко наоколо в самия комплекс е изсъхнало,занемарено и подтискащо..
Мога да продължа ощте дълго,но не това е целта ми
Желанието ми беше да си получа обратно предплатената сума за услугата,която не съм използвала.
А не се възползвахме от съответната услуга поради горепосочените причини.Напуснахме хотела в рамките на 1 час
В продължение на месеци водих email кореспонденция с офиса на фирмата...безуспешно !!!! Почти година след измамата не сме получили парите си обратно!
КАК И КЪДЕ ДА ТЪРСЯ ПРАВАТА СИ?!?!?
« Последна редакция: Май 24, 2010, 01:15:24 pm от l_panayotova »

fanchul

• Новак
  • *
  • Публикации: 42
    • Профил
Арапя-4звезден\"лукс\"-ИЗМАМА!!!!
« Отговор #1 -: Май 28, 2010, 04:26:58 pm »
При положение че е минала 1 година от почивката ви, едва ли ще получите парите си обратно. А относно мръсотията може да подадете жалба в РИОКОЗ /бившото ХЕИ/ и от там да направят проверка, дали действително хигиената не отговаря на изискванията.