Автор Тема: изтекла гаранция  (Прочетена 3982 пъти)

ralito_we

• Новак
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
изтекла гаранция
« -: Май 27, 2010, 11:56:55 am »
Здравейте , имам въпрос относно изтекла гаранция на обувки.Аз съм продавачка в магазин и една госпожа дойде да предяви рекламация на закупени обувки , но гаранцията беше изтекла преди три дни.Категорично ми отказа обувките да се ремонтират поради цитирам : \"жена като с моите килограми няма да я издържат ако се ремонтират\" и съответно нямах друг избор и й въстонових сумата.Значи потребителите имат права , а търговците не.Нали за това е 30-дневна гаранция.Въпросът ми е длъжни ли сме да приемаме рекламация след изтичането на гаранцията?

Вечно съм Няващсе

• Младши потребител
  • **
  • Публикации: 82
    • Профил
изтекла гаранция
« Отговор #1 -: Май 27, 2010, 01:04:41 pm »
Знам и един по-интересен случай. Преди  няколко години един железничар беше намерил чанта с 10 000 лв и я беше върнал. Какво да се прави - все пак на такива хора се крепи обществото, ако всички станат приватизатори, ДС-ари и ДДС-ари нали няма да има какво да се краде.

fanchul

• Новак
  • *
  • Публикации: 42
    • Профил
изтекла гаранция
« Отговор #2 -: Май 28, 2010, 03:47:33 pm »
Клиентката ви не е била в правото си за ви прави рекламация след изтеклата гаранция. Съвсем спокойно сте могли да я отпратите, дори и без поправка. Мине ли гаранцията, проблемът вече не е ваш и нямате никакви задължения.