Автор Тема: Нечестното Окабеляване на Няколко Оператора около Моята КЪЩА  (Прочетена 1234 пъти)

Dealer

• Новак
  • *
  • Публикации: 15
    • Профил
Здравейте! От доста време знам този сайт и дойде време и Аз да се оплача от нещо.Значи моя проблем е следния: Аз ползвам интернет на Близу и съм доволен от това и съответно на къщата ми има закачени техни жици в тва няма нищо лошо,НО още няколко оператора (DCC и Cooolbox) също си закачиха супер много техни кабели на ТАЗИ ЧАСТНА СОБСТВЕНОСТ (каквато е моята собствена къща) и то дори най-НАГЛО Без да Питат някой.Съжалявам много за тях НО в скоро време ако не си изнесат табло на което да си накичат кабелите ще ги резна без да се замисля.Какъв съвет бихте могли да ми дадете? Дали да се обърна към някой конкретно и какво да направя ? Благодаря предварително =]

bloucester

• Гост
Да ви плащат наем :)

Едва ли ще са съгласни вие да си окачите някакви кабели в техните офиси, нали?

Dealer

• Новак
  • *
    • Профил
хахах Да -то направо заслужават човек да им постави такова условие или давате някви мизерни пари затова че кабелите Ви са около моята къща или ги режа ........А между другото когато слагаха пак нови кабели и чак почват да ме убеждават колко е добре да се махна от Евроком да ида на тяхното хахах дейба и измекярите.Ние с майка ми им поставихме въпрос:\" Кой Ви дава права да връзвате кабели около нашата къща и да ковете като хамали?\" А те им обясняват как да се вържа на техен договор......... Не аз няма да оставя това да бъде така защото това си е просто НЕЗАКОННО!Ако те или някой друг  не се погрижи за това да си оправят кабелите АЗ лично ще го направя и то без да ми ПУКА(така както на тях не им пука аз мен и моята собственост)  ;]]

Dealer

• Новак
  • *
    • Профил
Но не знам трябва ли да подам жалба или да ида до техен офис и да ги предопредя Учтиво .....но то в нашта страна май някой път с Доброто не става трябва се да прибягваш до крайни мерки

severfen

• Младши потребител
  • **
  • Публикации: 75
    • Профил
Пуснете оплакване/жалба до полицията. Не се занимаваи с ходене до офиса им. След като се намират в (подчертавам В, не НА, ДО и т.н.) твоя собственост, можеш да си направиш \"частичен ремонт\" около таблото на Близоо. ;)

еlenaalex2

• Младши потребител
  • **
  • Публикации: 91
    • Профил
Решението е просто:
1. Ако не знаеш на кого са кабелите, (теоретично) можеш да ги откачиш или срежеш.
2. Ако знаеш - можеш да изпратиш заплашително писмо с позоваване на Закон за електронните съобщения, чл. 286 и 332 (за жалост не мога да го копи-пасти, зашото е на PDF), глобата за провесени кабели е до 50 000 лв. ! ! !

Dealer

• Новак
  • *
    • Профил
НЕ кабелите и таблата на операторите Не са в къщата хахах то бивало да бъдат и В къщата хахах. Те са до входната врата.Виж те не ми пречат толкова едва ли не да не мога да минавам НО просто не е правилно да ги слагат на моята къща.Хубаво че един от интернетите е за един добър съсед иначе досега щях да си ги резна...но според мен няма значение дали е В ,НА, ДО, ПОД, ОКОЛО и тем подобни.Защото което и да е ,те имат досег до моята къща а не трябва да допират до нея =]=]=] дано съм бил сега по-ясен ;]