Автор Тема: Туирстическа агенция Ретур / Retur.eu/  (Прочетена 1736 пъти)

bilyanaz

• Новак
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
Здарвейте, искам да посваетвам всички които са планирали почивката си чрез агенция Ретур, да се обадят за всеки случей и в хотела който са избрали за да се уверят че имат направена и платена резервация.
След като платих на 30.04 за почивка в Обзор и от агенцията ме увериха че няма да има проблем, до вчера не ми бяха дали никакви документи /освен касова бележка/ за резервацията, нито ваучер нито договор, с оправданието че няма проблем в момента местим офиса но до края на седмицата.. до края на седмицата... и така 2 месеца.. обаждах се многократно пращах 2 пъти адрес за да дойде уж куриер.. ни вест ни кост
Понеже на 2.07 трябва да пътуваме вчера все пак реших да се обадя в Обзор за да видя дали вс е наред и.. изненада няма резервация на мое име, даже този сезон каза жената не са подписали договор с въпросната фирма Ретур.
Когато мъжът ми отиде в офиса им най- накрая извадили от 100 кладенеца вода че немогли да се свържат с мен че незнам си какво и признали че резервация няма...ние сме с малко дете ами ако не бях проверила щяхме да се разходим до Обзор след 5 дни и да се върем обратно.
 В офиса му дали да си избере друг хотел той се спраял на Св. Влас и вече доволен си тръгнал с вс документи за настаняване. Но понеже вече съм предпазлива реших да се обадя и в хотела във Влас и от там ново 20, казаха ми че са приели резервацията само при условие че от Ретур я платят до 1.07.. иначе няма да ни настанят.. жената ми обесни, че са много некоректни и че дъжали доста пари за мин година и за това този сезон процедират по този начин, с други думи аз все още незнам дали на 3.07 ще отида на море с детето или не...
За това призовавм всички които са платили за тази агенция да потърсят другата страна и да проверят, за да не се окажат неприятно изненадани като нас !!

допис ... като се обърне колата и се огледаш по обстойно http://izlugan.com/?go=signals&p=profile&signalId=1824
 виждаш доста неща http://www.karieri.bg/forum/rabota/kompanii/2036174_retur/

aetostrans

• Новак
  • *
    • Профил
Туирстическа агенция Ретур / Retur.eu/
« Отговор #1 -: Юни 30, 2010, 10:14:00 am »
Здравейте,
ние сме туристическа агенция "Аетос транс", менажираме апартаментен комплекс в Свети Влас.
Миналата година работихме с въпросната фирма Ретур, все още ни дължат пари за направените от тях резервации и настанени гости, които пари вече второ лято не можем да си вземем. С цялото си нахалство този сезон пак решиха че искат да работят с нас, но ние отказахме категорично докато не ни изплатят сумите. Което както виждам няма и да стане лсед като има и толкова други завлякани от тях.
Ако все още не сте решили къде да почивате, заповядайте при нас. Можете да разгледате комплекса на www.royal-bay.com
А за резервации и актуални цени ми пишете на  aetostrans@abv.bg
tel. 0878 45 18 87, 0896 73 54 53

pesho7004

• Новак
  • *
    • Профил
« Отговор #2 -: Юли 08, 2010, 12:18:31 am »
Здравейте ,и ние сме едни от измамените от агенция Ретур Направихме резервация чрез агенция Ретур за нашето черноморие Преведохме пари по банкова сметка на агенцията и казаха че няма никакви проблеми и ни изпратиха едно потвърждение че имаме резервация Обадихме се в хотела и оттам потвърдиха че имаме резервация и след две седмици се обаждаме в агенцията да ни изпратят ваучер но никой не отговаря на телефоните които са в сайта Обаждаме се в хотела и те ни казват че сме имали резервация но е отменена защото Ретур не са платили след което почнахме да ги издирваме за което разбрахме че са фалирали или са ни измамили Моля някой ако знае къде мога да ги намеря тия идиоти или как мога да си взема паричките нека да ми пише

angelinka

• Новак
  • *
    • Профил
« Отговор #3 -: Юли 08, 2010, 10:51:19 am »
И ние сме измамени и то с много пари. В полицията ми казаха да подам жалба в прокуратурата, защото доброволно съм дала парите. На адреса Паренсов 16б ги няма, не отговарят на телефоните. Чувствам се ужасно и мисля, че ще хвана някоя болест. Толкова ми е лошо, че и до прокуратурата не мога да отида- това беше надеждата ни за почивка. Мъжcj ми е в чужбина и не смея да му кажа по телефона. Има ли изобщо кой да ни помогне и защити от подобни крадци? Може би измамените да обединим усилията си в иска?

BlaueNacht

• Новак
  • *
  • Публикации: 3
    • Профил
« Отговор #4 -: Юли 08, 2010, 07:54:32 pm »
Защо не се опитате с Господари на ефира? Не вярвам да не ви обърнат внимание?

rosen_tl

• Новак
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
« Отговор #5 -: Юли 12, 2010, 05:07:54 pm »
Репортер съм в новините на БНТ. Ако имате конкретни сигнали, пратети ги на: rosen_tsvetkov@bnt.bg, за да се опитаме да помогнем.

сисак

• Новак
  • *
    • Профил
« Отговор #6 -: Юли 13, 2010, 08:15:43 am »
Здравейте и от мен,поредния изгорял с 1200 лв.Подадох жалба в 1 РПУ но много се съмнявам да има някакво благоприятно развитие за нас.За съжаление почивката на семейството ми отиде по дяволите.

rosen_tl

• Новак
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
« Отговор #7 -: Юли 13, 2010, 09:40:16 am »
Ако някой от вас пожелае да разкаже случая си пред камера, за да спрем и други хора, които могат да бъдат измамени от Ретур и за да вдигнем още шум и полицията да се задейства, пишете ми на :rosen_tsvetkov@bnt.bg. (Репортер в \"По света и у нас\")