Автор Тема: Сервизно обслужване на асансьор  (Прочетена 577 пъти)

barbaniko

• Новак
  • *
  • Публикации: 14
    • Профил
Сервизно обслужване на асансьор
« -: Юли 09, 2010, 08:27:07 pm »
Някой може ли да ми обясни длъжни ли сме да плащаме на фирми за поддръжка на асансьор?

еlenaalex2

• Младши потребител
  • **
  • Публикации: 91
    • Профил
« Отговор #1 -: Юли 11, 2010, 02:16:30 pm »
Това се решава на общо събрание на входа - как се свиква, кой има право да гласува и с какво мнозинство се въимат решенията - прочетете в закона за етажната собственост.

barbaniko

• Новак
  • *
    • Профил
« Отговор #2 -: Юли 11, 2010, 11:12:04 pm »
Значи всеки месец идват от фирмата,возят се с асансьора до 8-я етаж и вземат за това 56 лева.При повреда всяка подменена част се заплаща,а са ни дали един договор за\'\'Сервизно абонаментно обслужване\'\'.Винтерес на истината,подписан само от тяхна страна.Абонамент за мен означава ремонтите да са за сметка на абонамента.В момента шефа на фирмата си изплаща луксозен джип снашите пари.Интересува ме дали можем да им дадем\'\'свободно\'\'.Бях пет години в Гърция и там няма такава работа.Викаш си техник при нужда,плащаш му и чао до скив.Габрово не е голям град но има достатъчно асансьори за да се угояват подобни търтеи.

kaufer

• Редовен потребител
  • Публикации: 161
    • Профил
« Отговор #3 -: Юли 12, 2010, 03:20:40 pm »
Вижте какъв договор е подписал председателя на ЕС, или който и да е там. Съберете се  ЕС  и прекратете  договора с тази фирма, изберете нова. Ако не се явят достатъчен брой съсобственици на събранието, го отложете с един час, и го проведете колкото сте. Оферти много  Събирайте, четете и сравнявайте. Изисквайте предварително да Ви дават  и договорите за да се запознавате  и с тях.
« Последна редакция: Юли 12, 2010, 03:22:23 pm от kaufer »

barbaniko

• Новак
  • *
    • Профил
« Отговор #4 -: Юли 13, 2010, 04:44:57 pm »
Реално договора е една хвърчаща хартийка без подпис от наша страна.Предполагам така е навсякъде.Раздали са си хартийките и после минават да искат пари.Не сме се договаряли за нашите права и задължения нито за тяхните.Естественно задълженията са за нас,а правата за тях.Две от фирмите са на двама братя,а другите две на техни роднини и все при тях отиваш.Сигурно и листчетата им са копи/пейст.Моля някой да ме светне има ли закон който да ни задължавада да им даваме да ни смучат такива кърлежи.Този проблем не засяга само нас, а и много от вас.Благодаря предварително.