Автор Тема: Измами в литрите на газта в Лукоил - Пловдив  (Прочетена 1331 пъти)

margarit

• Новак
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
Искам да попитам възможно ли е при бутилка 45л. (наи-голямата възможна за тези, които се слагат на мястото на гумите) да събера газ - 48л. при положение че аз карах на газ до газстанцията. Има ли място (В Пловдив живея),Където могат да ми заверят вместимостта на бутилката,защото се свързах с представител на лукоил по тази тема и тои мо каза че мога да лъжа и че не е сигурен че бутилката събира 45л. а не повече, при положение че имам лиценз, стикери и всякаква документация към нея (всичко платено).А всеки ми казва , че документите ми са редовни и не би трябвало да имам проблем, обаче управителя на конкретната Бензиностанция отказа да ми ги зачете. А ако евентуално не стане може ли да ми предложите как да го реша проблема или някоя институция на която мога да сигнализирам. (пробвах в агенцията по защита на потребителите ама не стана нищо). Реших да пробвам във вашия саит, защото Казуса още остава недорешен. Благодаря.
« Последна редакция: Юли 26, 2010, 12:57:50 pm от margarit »

sytolk

• Новак
  • *
  • Публикации: 5
    • Профил
Измами в литрите на газта в Лукоил - Пловдив
« Отговор #1 -: Юли 26, 2010, 03:42:30 pm »
Изпразваш я и пълниш догоре в друга бензиностанция :) Знам и че като се напълни бутилката (спре колонката) може с \"напомпване\" да вкарат за 1-2 лева газ.. но не знам кога се напълва -изразвнява налягянето с това на колонката.. може и да е преди да се напълни нацяло с газ. Мойта бутилка не я знам точно колко е около 20-25 литра и май не пише никъде..

severfen

• Младши потребител
  • **
  • Публикации: 75
    • Профил
« Отговор #2 -: Юли 26, 2010, 03:51:20 pm »
Много зависи и в коя част на деня зареждаш. Особено сега през лятото. Едно от интересните своиства на газовете и флуидите е да променят плътноста си в зависимост от температурата. На кратко. Колкото е по-топло толкова по-голяма е разликата между, това което отчита колонката и това което влиза в резервуара. Зареждаите рано сутрин. Тогава е най-студено и дори може да сте на печалба. - Същото важи и за бензина и дизела, но там разликите не са толкова големи както при газта.

teodora..

• Новак
  • *
    • Профил
« Отговор #3 -: Юли 30, 2010, 12:13:15 pm »
kakvo da pravqkogato na benzinostanciq petrol v Sliven mi sipaha nafta vmesto benzin.da oskybq slyjitelkata ili da 4akam biorokrati4ni otgovori kakto prez komynizma.

rave4o

• Новак
  • *
    • Профил
« Отговор #4 -: Януари 11, 2011, 03:04:25 pm »
В крайна сметка могат да ти сипят значи и 50 литра в 30 литрова бутилка без да им каже някой нещо ? Така ли ?

fluditec

• Новак
  • *
  • Публикации: 26
    • Профил
« Отговор #5 -: Януари 11, 2011, 05:33:49 pm »
Да, така е. Те са недосегаеми, защото властта е  купена и ги закриля.