Автор Тема: Длъжен ли съм да си заплатя сметката???  (Прочетена 474 пъти)

djoker

• Новак
  • *
  • Публикации: 18
    • Профил
Длъжен ли съм да си заплатя сметката???
« -: Ноември 07, 2010, 09:38:10 am »
Здравейте,
на база проблемите с М-Тел през последните няколко месеца и
\"Всеки клиент бива информиран с персонален смс за издаването на неговата фактура.\"
цитат от сайта на М-Тел , прес съобщение, както и много кратно обяснение от страна на служителите на компанията...
възниква въпроса: Като клиент на компанията, задължен ли съм да погася излязлата фактура, за която не съм бил уведомен на този етап??? Въпреки, че срока за плащане изтича след 2 дни???

Вечно съм Няващсе

• Младши потребител
  • **
  • Публикации: 82
    • Профил
« Отговор #1 -: Ноември 07, 2010, 03:34:13 pm »
Ако не са Ви уведомили, можете да претендирате за неспазена уговорка или др.
Но това не отменя плащането на сметката.
Всичко, което е \"пито\", трябва да се плати, независимо как и дали са Ви уведомили.
« Последна редакция: Ноември 07, 2010, 03:34:32 pm от Вечно съм Няващсе »

Alexandrov

• Новак
  • *
  • Публикации: 3
    • Профил
« Отговор #2 -: Ноември 09, 2010, 12:27:37 pm »
Здравейте,
и аз съм един от потърпевшите от проблемите в М-Тел...
Телефонът ми е оставен за ремонт (с гаранционната карта) в офиса на фирмата в Димитровград на 13.09.10г. Днес е 09.11.10г. и аз все още не съм го получил. Какво се прави в такъв случай?
Няколко пъти говорих със служителите в офиса, разбрах, че апаратът е ремонтиран и дотам... Заявиха ми, че очакват да им го изпратят от сервиза.
Интересува ме също дали в такъв случай съм длъжен да заплатя сметките за месеца, в който не съм ползвал апарата (10.10г.)? Ако някой се е сблъсквал с подобен проблем, нека спасява :))

djoker

• Новак
  • *
  • Публикации: 18
    • Профил
« Отговор #3 -: Ноември 09, 2010, 12:44:29 pm »
ЕСТЕСТВЕНО... картата или номера, не е обвързан с нито един телефонен апарат. Пък и след като ремонта се е проточил повече от очакваното (30 или 45 дни), имаш възможност да поискаш оборотен апарат.