Автор Тема: Total TV ИЗМАМА  (Прочетена 2453 пъти)

basiTotala

• Новак
  • *
  • Публикации: 3
    • Профил
Total TV ИЗМАМА
« -: Ноември 09, 2010, 03:03:17 pm »
От месец април 2010г. ITV Partner беше закупена от сърбите и стана Total TV. Очакванията и посланията бяха за по-добри условия и качество, но ще трябва да Ви разочаровам уважеми мои наивни другарчета. Включих се в мрежата им, като Postpaid абонат, т.е. първо ползваш после плащаш. Тогава и сега в сайта им върви реклама, че първия месец или разплащателен период е безплатен и ти пускат всички програми. Викам си ОК. Сключих договор с неопределен срок. Качеството обаче ме разби - духне ветрец, падне дъждец и ХОП няма картина, смущения. Някои програми в пакет хич не щат да се появяват, а бе ужас. Отделно офиси нямат, като се свързваш с тях по телефона автомат ти диктува друг номер, там пък чакаш по 10 минути и никой не те взима и за мезе. Реших да не си губя времето и нервите ами направо да си плюя на петите и да бягам от тях. Молбичка и в Германос. Такаааа всичко е ОК - си викам, сега ще си платя и тоя месец докато чакам предизвестието да стигне до тях и да го осмислят и почвам да си търся нов доставчик. Ххахахаха къв съм наивник, да ама не. Звъни ми некъкъв тоталист и ми вика: Ша разваляме договорчето ама требва неустойка да плащаш. Аз: Ква неустойка бре, за кво. Той: За гратисния, безплатния период, щото си ползвал там 30 -40 дни без да плащаш такса. Аз: Ами нали вие ми казахте, че е гратис тоя период и не дължа такса за него, т.е. подарък за това, че ставам ваш абонат. Той: Да ама вие искате да прекратявате договора и сега трябва да ни платите за тоя период. Викам му аз: А бре ако след 2 години реша да се махна от вас пак ли ще ми искате неустойка за тоя период. Той отговаря: Ша, ша.
Та въпроса ми е следния: Не е ли това нелоялна търговска практика?! Да ми предложиш безплатно услуга без да съм ти я искал, а в последствие да искаш да ти я заплатя по един или друг начин. Сега вече разбирам, че и много други са били в същото положение, но не им се занимавало и са им платили на тия тотални измамници.
Някой ако има положителен опит в борбата с тази фирма моля да ми даде насока и конкретни идеи.
Thanks!

Вечно съм Няващсе

• Младши потребител
  • **
  • Публикации: 82
    • Профил
Total TV ИЗМАМА
« Отговор #1 -: Ноември 09, 2010, 09:10:46 pm »
Ако описаното е вярно (все пак не сме чули и другата страна), то става дума са селски хитрини.

Теглете им една майна, заплашете ги с Общината, НАП и др. каквото се сетите.

Позовете се на:  Закон за електронните съобщения, чл. 286 и 332
където пише, че за надземни кабели се плащат жестоки глоби (хиляди левове !),
не може да нямат все някъде провесени надземни кабели !
Пожелавам Ви успех!

djoker

• Новак
  • *
  • Публикации: 18
    • Профил
Total TV ИЗМАМА
« Отговор #2 -: Ноември 09, 2010, 09:47:26 pm »
аммм не мисля, че е нелоялна практика, а не заинтересованост от страна на клиента.
Първият месец е безплатен при сключване на договор за 12 или 24 месеца. Логично ако се откажеш след 1 месец, ще трябва да платиш неустойка. Той е безплатен, но само при положение, че спазваш договора си за 12 или 24 месеца.
Иначе, ако си мислиш, че в друг оператор нещата ще са по добре... лъжеш се! При всичките... ако не смениш антената с малко по голяма (примерно 1 метър) има смущения при дъжд, буря, по силен вятър... а и ако не е закрепена добре, монтирана качествено.

basiTotala

• Новак
  • *
    • Профил
Total TV ИЗМАМА
« Отговор #3 -: Ноември 10, 2010, 08:25:25 pm »
Пичове първо става въпрос за сателитна телевизия, второ изрично споменах, че сключения договор между тях и мен е за неопределен срок, не е нито за 5, нито за 12 или 24 месеца, и трето никъде дори и за срочните договори не пише, че трябва да се плати неустойка за БЕЗПЛАТНО предлаганата услуга, нито пък има някакво условие за да я ползваш. Другата страна я видях и чух - шикалкавят и си знаят тяхното, а не обясняват нищо конкретно.

basiTotala

• Новак
  • *
    • Профил
Total TV ИЗМАМА
« Отговор #4 -: Ноември 10, 2010, 08:29:28 pm »
Моята антена е от големите и съм дал 40 шибани лева за професионален монтаж за да не мога да гледам качествена телевизия.

tako

• Новак
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
Total TV ИЗМАМА
« Отговор #5 -: Ноември 11, 2010, 09:08:55 pm »
Такааааа, чета ви тук всички и не разбирам - как е възможно да вярвате че в тази ШИБАНА държава,някой на който ще се оплачите, ще ви помогне....Тази държава се ръководи само от шибаняци и ние ставаме като тях.Лошото е че не може така лесно да се махнем от тук и да си живеем като желаем.
Съчувствам ви, аз също съм изпадал в нелоялност,некоректност,почтеност - но това са мръсни думи тук в тази България!!! Успех и късмет ви пожелавам, чао от мен!

WhiteWalker

• Новак
  • *
  • Публикации: 17
    • Профил
Total TV ИЗМАМА
« Отговор #6 -: Март 27, 2011, 09:59:54 pm »
Zdraveite az jiveq v ispaniq i ot nachaloto na mart zapochnaxa moite problemi sas ITV partner. Sprqxami satelita. Izchakaxme nqkolko dena i izvikazme chovek da ni razre6i problema ako moje i za radost stana no sled nqkolko dena pak sprqxa izla4vaneto. Svarzaxme se po telefona sas ofisa vav Ruse \"sas 100% kasmet\" i ni kazaxa che dogovora ni za 1 godina (1-09-2010 do 1-07-2011) stava nevaliden i parite ne mogat da se varnat zashtoto firmata e falirala.Choveka ni kaza che trqbva da se platqt na novo ostavashtite meseci ot dogovora. Platixme po 15 lv.+15lv za nastroika no neznam kak she q nastroqt  ot balgaria vav ispaniq. Takade pusnaxa TV sled 2 chasa. Sled 2 dni \"xop\" pak ne6to stana i reshix da zvanna. Kazaxa mi che imalo \"profilaktika\" i  shtqla da prodalji 3 dena.Sled tri dena zvannax i im kazax che nqmam TV. Maja mi kaza che \"profilaktikata\" prodaljava za neopredeleno vreme.
Ako si bqx vav Balgariq shtqx da pusna jalba no ne moga i ako i drugite kato men iskat da se obedinim i da se obadim vav Gospodari na efira ili da podadem jalba vav \"zashtita na potrebitelq\".

rondo11

• Новак
  • *
    • Профил
Total TV ИЗМАМА
« Отговор #7 -: Април 03, 2011, 03:17:11 pm »
Както сама казахте \"Plami0703\", Тотал Тв/ ITV Partner е фалирала. Най-доброто, което можете да направите в случая е да се откажете от услугите им да ползвате тези на Булсатком или Виваком. Като Булсатком вероятно е за предпочитане.

Весела Христова

• Новак
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
Total TV ИЗМАМА
« Отговор #8 -: Юли 20, 2011, 11:28:06 am »
По-лесно се разведох с мъжа си околкото с ITV. Тук, в Габрово не искат да ми приемат оборудването, защото ми беше \"безплатно\" като ме включваха и според договора трябва да го върна. Обаждах се на някакъв техен оператор и той ми каза, че нямам никакви задължения вече към тях, обаче мен ме гризе клаузата по договора и пак говоря с техен оператор, той пък каза, че трябва да го връщам с куриерска фирма до централния им офис. Качеството им е под всякаква критика. Докато ми \"зацепеше\" приемника трябваше да чакам по няколко минути, след това вадех картата на няколко пъти, изключвам от мрежата по няколко пъти пак /това по инструкции от техни специалисти/ и ако имам късмет след 10-15 минути можеше и да се появи картина. С плащанията също големи проблеми. Сега съм на Виваком, ами качеството е съвсем друго.

Георги Чобанов

• Новак
  • *
  • Публикации: 16
    • Профил
Total TV ИЗМАМА
« Отговор #9 -: Юли 31, 2011, 02:35:04 pm »
Въобще не им се притеснявайте и не ги търсете.Те са вече в историята.
« Последна редакция: Юли 31, 2011, 02:47:10 pm от Георги Чобанов »