Автор Тема: Жалба за неизпълнение по договор  (Прочетена 505 пъти)

Stans

• Новак
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
Жалба за неизпълнение по договор
« -: Февруари 21, 2007, 01:28:34 pm »
Не съм сигурна дали трябва да се обърна точно към вас, но съм в безисходица. На 10.08.2006г. подписах договор за покупка на интериорна врата от пловдивската фирма ЕТ\'Бенато Фикс\' (бул.\"България\"202, НДР1163706799, булстат 115737125), на стоиност380лв. Като начало те ми взеха капаро от 70%( 270лв), което изобщо незнам дали е редно. Времето за изпълнение на поръчката беше 40 работни дни. Благополучно преди месец, след сумати телефонни обаждания от моя страна, те ми доставиха част от вратата. Обещаха, че первазите и стъклото ще ми ги донесат след седмица. Вече месец, собственика на фирмата не ми вдига телефона, а аз стоя с едни грозни дупки около вратата и дупка вместо стъкло. Питам се, защо плащаме за нещо което не получаваме? И защо са тези срокове и договори като никой не ги спазва? Всъшност ще си получа ли цялата врата изобщо и как? Вече 4 месеца чакам... докога...

kaufer

• Редовен потребител
  • Публикации: 161
    • Профил
« Отговор #1 -: Февруари 21, 2007, 03:48:20 pm »
Пуснете жалба до Комисия за защита на потребителите в гр. Пловдив ул. „Велико Търново” 25  с копие до фирмата.  Прилагате и копие от договора, посочете и телефон на фирмата.

kokof

• Новак
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
« Отговор #2 -: Февруари 21, 2007, 08:05:55 pm »
Искам да знам какво мога да направя след като Фирма\"Сезам\" от гр.Габрово /това е фирма за слънчеви колектори ,
радиатори,и всички необходими части за парното и тн./дойдоха и ми сложиха слънчев колектор. След като се поинтересувах те ме убедиха , че този вид колектори са най-добри и аз се съгласих със тях.Обаче те не ми дадоха касова бележка, не ми направиха разценка на материалите, дойдоха сложиха колектора и казаха 2300лв.Имах претенции за мястото на което сложиха колектора, и други забележки но те казаха , че така е добре.
  Интересуваме дали мога да ги накарам да дойдат да си оправят нещата.

faraona

• Новак
  • *
  • Публикации: 5
    • Профил
« Отговор #3 -: Февруари 27, 2007, 11:44:05 pm »
Здравей кокоф,с пулното право си да искаш от тях да доидат и да се съобразят с твоите изисквания. една изработка на слънчев колектор възлиза някъде около 3000 лева,че и нагоре,но в тази цена се включва труд материали + водосъдържател(боилер-доста по скъп от обикновенните със серпентина)! мнението ми е....Викай ги и си търси правата. ако се опънат....подавай жалба в КЗП горе е описано как става точно(каналният ред)...естествено 4е има дадени изисквания за разполойението на колекторите,но се дава и избор на клиента...
« Последна редакция: Февруари 28, 2007, 10:26:12 am от admin »