Автор Тема: Телефон, закупен от Мтел  (Прочетена 6613 пъти)

nelka_bg

• Новак
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
Телефон, закупен от Мтел
« -: Ноември 10, 2010, 04:29:13 pm »
Закупих телефон от М-тел на промоция. Проблемът е, че мога да ползвам сим карти само на този оператор. Обадих се, за да ми разкодират картата, но ми отказаха, защото съм купила телефона на преференциална цена. Попитах къде го пише това, защото фактически аз така съм обвързана с този оператор, а аз не искам. При покупката не ми споменаха това.
Отговорът на служителя беше, че никъде не го пише, просто така било. Политика на фирмата. Поисках имената на служителя и длъжността му, но той не ми ги даде, бил ги казал в началото.
Може ли да се направи нещо в случая?

djoker

• Новак
  • *
  • Публикации: 18
    • Профил
Телефон, закупен от Мтел
« Отговор #1 -: Ноември 10, 2010, 06:30:38 pm »
МНЕ !!! Следващият път ще се информираш преди да подпишеш договор-а ;)

elektron63

• Новак
  • *
    • Профил
Телефон, закупен от Мтел
« Отговор #2 -: Ноември 12, 2010, 12:44:55 pm »
Телефон, закупен от Mtel при неизтекла гаранция се повреди. След 2 седмици на престой в сервиза, телефона не беше поправен, при което оправданието на техниците бе, че телефона е намокрен и неможе да се оправи, което не отговаря на истината. Какво трябва да направя?

marietaaa

• Новак
  • *
    • Профил
Телефон, закупен от Мтел
« Отговор #3 -: Ноември 16, 2010, 08:22:51 pm »
Здравейте,аз също закупих телефон на лизинг от Мтел,като постоянно ми даваше дефекти и го дадох в сервиза,кадето ми върнаха писмо че не могат да ми го оправят,защото е излаган на високи температури,което няма как да стане,освен ако не го изпека някаде :Д.Анулираха ми гаранцията,а това Блякбери го плащам в пакет с интернет а не мога да го ползвам,защотото телефона е счупен.Моля помогнете ми с някакъв съвет :)

Георги Чобанов

• Новак
  • *
  • Публикации: 16
    • Профил
Телефон, закупен от Мтел
« Отговор #4 -: Ноември 17, 2010, 12:56:38 pm »
Може да опитате с жалба до КЗП,но най-вероятно само ще си загубите времето с тези дребни държавни чиновници.Имах същия проблем,който съм го изразил в темата \"В сервиз на М-тел работят мошеници.Пазете се!!!\".Единственият възможен начин е чрез съд,което мисля и  да направя.Междувременно,срещу 20 лв в едно сервисче,телефонът ми е поправен и си работи безпромлемно.Същият този телефон,който мошеника от Централния сервиз на М-тел в София сервизния техник Михаил Първосолов бе ми захвърлил с отказ от гаранционно обслужване,поради това,че бил \"мокрен и падал\".

novaq

• Новак
  • *
    • Профил
Телефон, закупен от Мтел
« Отговор #5 -: Ноември 17, 2010, 04:28:41 pm »
Аз също закупих телефн от Мтел днес и също е кодиран. Не ме информираха за това , когато го купих. Тъй като е на предплатена карта, въпроса ми е - мога ли да го върна в 3-дневен срок и да си поискам парите?
А картата така или иначе ще я платя и остава в мен- ако искам ще я изговоря и - край!

tedi05

• Новак
  • *
    • Профил
Телефон, закупен от Мтел
« Отговор #6 -: Ноември 17, 2010, 05:39:48 pm »
Аз също имам проблем с телефон от Мтел, вече трети път го давам за ремонт за едно и също нещо.Този път дори не ми дадоха резервен апарат.Искам да Ви попитам има ли нещо,което ги задължава да ми дадат резервен или е на късмет ?

ivanova_

• Новак
  • *
    • Профил
Телефон, закупен от Мтел
« Отговор #7 -: Ноември 18, 2010, 10:54:55 am »
Аз също имам проблем с телефон от Мтел.
Два месеца преди да изтече гаранция започна да се изключва сам, като включването е възможно след изкарване на батерията и на ново поставяне.За тези два месеца в момента е за трети път върнат в магазина на Мтел гр Видин. След всичките тези връщания и уж изпращане в оторизираните им сервизи ми обясниха, че причината е в СИМ картата, а тя си работи без проблем с друг апарат. Докато се въртим в този кръг и апарата е при тях вече изтече гаранцията.
Искам да ви помоля да ми посъветвате как да постъпя по натам.

denica_vanessa

• Новак
  • *
  • Публикации: 3
    • Профил
Телефон, закупен от Мтел
« Отговор #8 -: Ноември 20, 2010, 08:13:20 pm »
Аз вече 3 пъти си давам телефона за поправка в Мтел ,дори единия път пожелах да рекламирам стоката ,защото е в гаранция .От офиса,в който отидох започнаха да спорят с мен,че нямам такова право (можело само 3  дена след закупуване на стоката да предявя тези искания) и аз съответно им цитирах някои члена от закона за защита на потребителите.След дълги спорове (около 1ч. преструвки ,че не знае закона) управителката на магазина се консултира с адвоката на фирмата и благоволи да звеме телефона за проверка от сервиза за изправност на телефона и предявяване на рекламация.След няколко седмици си получих телефона, като от сервиза казаха ,че е тестван 3 дена и нищо му нямало.Аз питам,нормално ли е телефона ти сам да се изключва, да дава,че сим картата е невалидна, да дава ,че си извън линия ,коато телефона ти е включен и да чуваш гласа на момиче като лас на мъж ,и това да е телефон , на който нищо му няма ? Просто вечече се отчаях.Оставт само няколко месеца до изтичане на гаранцията. Бих помолила съвет какво да правя.

denica_vanessa

• Новак
  • *
    • Профил
Телефон, закупен от Мтел
« Отговор #9 -: Ноември 20, 2010, 08:36:40 pm »
..
« Последна редакция: Ноември 20, 2010, 08:38:13 pm от denica_vanessa »

Alexandrov

• Новак
  • *
    • Профил
Телефон, закупен от Мтел
« Отговор #10 -: Ноември 20, 2010, 08:53:52 pm »
Здравейте, предполагам има доста хора тук с моя проблем, тъй че ще се радвам на съвет.
Телефонът ми е на ремонт от 14.09.2010г. Вече два месеца няма и следа от него, а е в гаранция. Няколко пъти в офиса на МТел ми обясняваха, че бил ремонтиран, но все още чакали да им го доставят и т.н. И понеже не съм си в града, от който го закупих, нямам всекидневен достъп до там.
Кой е най-правилният подход в случая и на какво имам право при забавяне на телефон вече повече от 2 месеца? Благодаря.

Expert

• Новак
  • *
  • Публикации: 8
    • Профил
Телефон, закупен от Мтел
« Отговор #11 -: Ноември 23, 2010, 08:20:55 pm »
Всички мобилни оператори са мафиотски структури. Независимо, че имат различни имена, тактиката е една и съща - да мамят и ограбват клиентите си. Ако се информирате повече, ще узнаете, че всички тези компании имат недокументирани споразумения да не си пречат на пазара, а да възприемат тактики, с които всяка такава структура да печели. Всички те имат далеч на върха на пирамидата общи собственици.

М-тел са особено арогантни към своите клиенти. Вече имах немалко проблеми с тази разбойническа структура. Претърпях значителни финансови и други щети поради неосигурено покритие (и до момента) в централен квартал на София. Какво да ви кажа - австрийски собственици. Правете си сами изводите ...

Основният извод е - не ставайте клиенти на мобилните оператори, не подписвайте никакви договори с никоя от тези бандитски компании !!!!!!!!
Ако ви се налага да ползвате мобилен апарат, купете си предплатена карта, но не подписвайте договор !!!!!!!!! Разговор през предплатена карта при Вивател е по-евтин от разговор при някои техни бизнес-абонаменти и многократно по-евтин от разговорите на М-Тел. Проклети да са МТел, проклети всички мобилни оператори !!!!!!

kosmatia

• Новак
  • *
    • Профил
Телефон, закупен от Мтел
« Отговор #12 -: Януари 09, 2011, 06:19:42 pm »
Аз имах проблем с телефон закупен от Германос , който беше в гаранция ,занесох го в техен магазин и започна чакането , минаха 4 седмици и ми казаха , че не могат да го оправят и ще ми го сменят с нов . Вярно е , че процедурата по сменяването му продължи още 1 месец , но накрая си получих новия телефон , просто те са длъжни , ако не могат да го ремонтират да го заменят за нов  , и искам да кажа на всички потребители , че имате превото да получите нов телефон , без това въобще да се коментира от който и да е било оператор , това си е ваше право , търсете си правата .

mipopov

• Младши потребител
  • **
  • Публикации: 56
    • Профил
Телефон, закупен от Мтел
« Отговор #13 -: Януари 09, 2011, 09:30:17 pm »

brainbomb

• Новак
  • *
  • Публикации: 4
    • Профил
Телефон, закупен от Мтел
« Отговор #14 -: Януари 10, 2011, 02:00:43 pm »
Мтеладжиите са леко бавничкi, но като цяло коректни. Особено в последно време гледат всичко да е под контрол.