Автор Тема: Банка ДСК-Потребителски кредит-Застраховка Живот  (Прочетена 6214 пъти)

A.....

• Новак
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
Здравейте.
Баща ми има потребителски кредит от ДСК вече 2 години и половина го изплаща, но се случи неизбежното и то най неочаквано. На 54 годишна възраст почина от инфаркт преди седмица. Редом със шока в който все още сме, почвам да осъзнавам че този кредит ще падне изцяло на нашите плещи, но просто заплатата ми и финансовото ми положение не е много солидно за да мога да го покривам и да живея нормално. Търся помощ от някой юрист или друг човек който е запознат с материята и да ме насочи с информация дали кредитите на ДСК имат задължителна застраховка и дали има начин все пак определен процент от кредита да бъде опростен.
Пазя всички документи по кредита, всички бележки , листчета, но документ за застраховка живот не намирам. Обадих се на представител на ДСК той ми каза че задължително се попълва декларация за застраховка на потребители до 65 години и ако са без сериозни заболявания . Баща ми беше здрав като скала и все си мисля че няма как да не е попълвал такава застраховка, декларация, но не разбирам защо не му е връчена.
Ако някой може да ме информира или насочи към друг форум,сайт ще му бъде безкрайно благодарен.