Автор Тема: лаптоп  (Прочетена 1180 пъти)

sunnymoney

• Новак
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
лаптоп
« -: Ноември 17, 2010, 08:31:54 pm »
На 20.04.2009г. си закупих лаптоп на изплащане,срока на гаранцията е 1 година,но лаптопа се развали екрана,а аз все още го излащам.Интересува ме важи ли гаранцията по закона за потребителите  за 2 години гаанция  и мога ли да се възползвам от нея?Благодаря предварително!

stanimir_sz

• Новак
  • *
  • Публикации: 5
    • Профил
лаптоп
« Отговор #1 -: Януари 15, 2011, 07:13:35 pm »
Не виждам причина да не можеш.Би трябвало да няма проблем.Ако имаш гаранционна карта и/или касова бележка/фактура/ закона те защитава.

ninany

• Новак
  • *
  • Публикации: 31
    • Профил
лаптоп
« Отговор #2 -: Януари 16, 2011, 09:00:49 am »
Да, важи. И при мен имаше подобен проблем миналата седмица, но го разреших. Бях в Комисията за защита на потребителя. Законовата ти гаранция е 2 години, това, че в магазина са ти дали 1, както и на мен си е лично техен проблем. През 2-рата година магазинът поема ремонта. Т.е. обяснението на КЗП е: носиш го в магазина за ремонт, ако ти откажат отиваш в Комисията и те се занимават с това. Глобата е 1000 лв., а ремонтът предполагам по-малко. Нека изберат. Надявам се, че ти помогнах.

ninany

• Новак
  • *
  • Публикации: 31
    • Профил
лаптоп
« Отговор #3 -: Януари 16, 2011, 09:03:44 am »
Да, важи. Законът си е закон. И при мен имаше подобен проблем миналата седмица, но го разреших. Бях в Комисията за защита на потребителя. Законовата ти гаранция е 2 години, това, че в магазина са ти дали 1, както и на мен си е лично техен проблем. През 2-рата година магазинът поема ремонта, колкото и да им е неприятно, но това теб също не те касае особено. Обяснението на КЗП е: носиш го в магазина за ремонт, ако ти откажат отиваш в Комисията и те се занимават с това. Глобата е 1000 лв., а ремонтът предполагам по-малко. Нека изберат. Надявам се, че ти помогнах. До 20 април имаш време, но действай сега. Успех!