Автор Тема: Не се застраховайте в Дженерали, крият условията  (Прочетена 1663 пъти)

potrebitel207

• Новак
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
Закупих Peugeot 207 на лизинг от СФА преди една година.
1. Лизингодателят ми наложи негов избор от застрахователни компании.
2. Бяха ми предложени само три застрахователни компании от които да избирам/може би в зависимост от комисионните условия на застрахователя/.
3. Застраховах се при Дженерали Застраховане
- Към „Общите условия” не ми бяха представени тарифите на бонусите и санкциите.
- Вещото им лице по собствено усмотрение завежда броя на щетите – представила съм колата два пъти на оглед, а са ми били регистрирали над 5 щети/което съответно вдигна застрахователната ми премия с 50%.
-  Тарифите за бонус/малус ми бяха изпратени 20 дни преди подновяване на застраховката по куриер.
- след отстраняване на щети в сервиза на Peugeot ми нанесоха малки дефекти, когато ги предявих ми беше отказано с мотива, „че не може да се установи мястото, времето и механизма на настъпилото събитие”, а след възражение до Брокера, който в случая е СФА ми беше отговорено да се свържа със сервиза.
4. Исках да се откажа от тях, но т.к. СФА са лизингодател и брокер едновременно ми отговориха, че нямам право, компанията, която съм избрала в началото с нея трябва да продължа.

Моля, да ми отговорите нарушени ли са ми правата и по кои точки. Към кого да се обърна?