Автор Тема: Спря ТОКА , Изгоря компютъра!?!?  (Прочетена 2732 пъти)

Stoyns

• Новак
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
Спря ТОКА , Изгоря компютъра!?!?
« -: Ноември 23, 2010, 03:34:16 pm »
Днес се прибирам след училище, излизам от метрото, валеше градушка, влизам в къщи и гледам няма ток!?Викам си отново ли? при положение че живея в 21 век и че си плащам неуписуемите сметки за ток на всичкото отгоре минимум 5 пъти за месеца ми спира тока. Естествено правя нужните мерки за да не ми изгори нещо но този път не можах, прибрах се видях че няма ток и си легнах защото бях уморен.След 4 часа ставам и майка ми ме пита защо не и работи компютъра, утивам в другата стая и гледам найстина не работи и проблема се е получил в следствие на некоректна работа от страна на ЧЕЗ българия!След тази случка се питам какво мога да направя аз? Мога ли да си търся правата? а не майка ми да вика , те разполагат с милиони коя съм аз да ги съдя? Поне според мен трябва да си поправят грешката заради този тормоз със спирането на тока, и всички нередности който прават ЗАКОННО! Моля някой да ми обясни какво мога да направя в такъв случай ? Мерси предварително, радвам се че има сайт и хора като вас. :)

BeTaTesTeR

• Младши потребител
  • **
  • Публикации: 65
    • Профил
« Отговор #1 -: Ноември 24, 2010, 08:37:31 pm »
Да не би да са почнали да ви плащат,че ходите на училище та чак \"неуписуемите сметки за ток\" плащаш.Вземи по-добре наблегни на училището и се научи на пишеш грамотно.
По темата: Като за начало трябва да отнесеш компютъра в сервиз където да ти издадат протокол,в който еднозначно да пише,че повредата на компютъра е произтекла от некачествено електроснабдяване.

Stoyns

• Новак
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
« Отговор #2 -: Ноември 26, 2010, 08:37:09 am »
Ами, не ми плащат че ходя на училище! За всяка събота и неделя си имам работа и помагам на майка ми!За това се наричам потребител! Такаче г/д разбирам.И не ми прави такива забележки за едно \'У\'тивам, защото на всеки се случва да сбърка в следствие на бързо писане! Отидох на сервиз и мога да си изкарам портокол, и после к\'во правя? Отивам с захранването при Чез да им го бия в главата? :D
« Последна редакция: Ноември 26, 2010, 08:42:53 am от Stoyns »

nisnis

• Новак
  • *
  • Публикации: 12
    • Профил
« Отговор #3 -: Декември 10, 2010, 12:10:08 pm »
Младеж, опасявам се че захранването ще се наложи да го биеш в собствената си глава. Прочети си договора с електроразпределителното дружество.
За твоя проблем си има решение, но вече е късно да се направи. Решението се нарича \"ЗАСТРАХОВКА\". През юли, от гръмотевица, в къщи гръмнаха рутерът и компютърът на сина /захранване, дъно, памет процесор/. След протокол за щета от природно бедствие, от застрахователното дръжество ми преведоха цялата сума по фактурата за подмяна на изгорелите неща - 408 лева. А съм платил застрахователна премия от 100 лева за застраховани апартамент и имущество на стойност 100000 лева. Поговорката \"Вържи попа, да ти е мирно селото\" още е валидна.
И само между другото - правописът ти наистина хич не е за показване.

stanimir_sz

• Новак
  • *
  • Публикации: 5
    • Профил
« Отговор #4 -: Януари 15, 2011, 07:11:08 pm »
Г-н nisnis - евалата за вашето прозрение относно застраховката.Значи наистина има решение.Не бива да Ви учудва че повечето потребители искат компенсация.Винаги някой друг им е виновен.А и типично по български искат някой да им ДАДЕ нещичко.Търсят си правата. Аз също съм си платил застраховка.