Автор Тема: скорост на интернет  (Прочетена 1333 пъти)

gavra

• Новак
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
скорост на интернет
« -: Ноември 28, 2010, 02:26:37 pm »
Здравейте! Според мен интернета е стоката с която най-много се спекулира! В брошурите примерно пише \"Скорост 4 mbps\", а някъде из договора пише \"Скорост до 4 mbps\". Ако го видиш - видиш!  И това ДО ти разказва играта... Плащаш за до 4mbps, и получаваш наистина ДО 4 mbps, ама рядко я достигаш. Някой знае ли за някакви граници на това досадно \"ДО\"? Според мен щом има две тарифи 25лв за 2 mbps и 30лв за 4 mbps, смятам че е редно скоростта да не пада до 2 mbps, а не основно да се върти около тая скорост или малко под 3  mbps в редки случаи.

severfen

• Младши потребител
  • **
  • Публикации: 75
    • Профил
скорост на интернет
« Отговор #1 -: Ноември 29, 2010, 09:09:25 am »
Гарантираните портове са много скъпи. Затова с 30 лева на месец, не можеш да разчиташ на гарантирана скорост. Ако не ти допада интернета или не отговаря на изискванията ти, най-добре смени проваидера.

bloucester

• Гост
скорост на интернет
« Отговор #2 -: Ноември 29, 2010, 12:34:20 pm »
Проблемът е, че за да смени доставчика, човек трябва да си плати неустойките до края на договора (headbang). А и като гледам въпросните скорости, ако mbps означава мегабита в секунда, то става дума за някое малко населено място с още по-малък избор на доставчици. Ако пък става дума за голямо населено място, ЗАДЪЛЖИТЕЛНО трябва да се смени доставчикът - другите предлагат десетки пъти по-голямо \"до\" :)

lene

• Новак
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
скорост на интернет
« Отговор #3 -: Декември 19, 2010, 04:48:50 pm »
С тези скорости е ужас,Виваком предлагат една скорост , има \"до\" ,човек сключвайки договора се надява,че поне 1/2 от тази скорост е гарантирата,а то какво се оказва-,че не 1/2 ,а 1/3 от нея достига до дома ти.Когато попитам отговорът им е,че в този район,в който живея не може да достигне по-голяма скорост.А аз да питам-мен кой ме уведоми за това при сключване на договора?!Аз ако знаех,че е така щях или да ида при друг доставчик или поне щях да си избера друг план с по-ниска такса.На тях им е ясно,че няма да подпиша договора и започват с агетирането .....\"Ще имате интернет със скорост до 12мб\"...и други подобни глупости

BeTaTesTeR

• Младши потребител
  • **
  • Публикации: 65
    • Профил
скорост на интернет
« Отговор #4 -: Декември 19, 2010, 07:30:19 pm »
Aми то на всички доставчици има \"до\",канал за връзка с гарантирана скорост струва доста пари и се предлага за средни и големи фирми поддържащи натоварени сайтове или интернет услуги.А за Виваком трябвало е да поискаш проверка от техник колко може да поддържа линията до дома ти и тогава да сключваш договор.Нали не очакваш в магазина да ти кажат \"Господине,абонирайте се за супер изгодния ни интернет до 12 mbps,само да знаете,че надали ще стигнете и половината от тази скорост\".Много ясно,че ще те зарибяват с обещания за супер бърз и невероятен интернет,това им е работата.В интерес на истината,в магазина служителите едва ли знаят колко поддържа линията,това се проверява от техник и те предварително без да се направи тест едва ли могат да кажат нещо.