Автор Тема: Връщане на покупка  (Прочетена 6111 пъти)

kirocom

• Новак
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
Връщане на покупка
« -: Декември 02, 2010, 05:53:40 pm »
Здравейте,
имам следния казус:
Купих от една Дентална клиника шина /trainer/ против лапане на палец за малкия ми син.
Докторката предложи този метод аз реагирах малко скептично, но се съгласих.
Взехме шината и се опитахме да я сложим на детето, но не успяхме по никакъв начин.
И сега сме с една шина която не можем да я ползваме и не ни трябва.

Какви са вариантите да се върне тази шина?
Покупката е направена преди 1 ден с плащане с кредитна карта и разбира се без касова бележка. Предполагам, че мога да получа касова бележка ако поискам.
Благодаря предварително!

severfen

• Младши потребител
  • **
  • Публикации: 75
    • Профил
Връщане на покупка
« Отговор #1 -: Декември 03, 2010, 10:00:36 am »
Много зависи дали не можете да я ползвате защото е: Дефектна, не може да се ползва заради формата или т.н. Идеята е проблемда да идва от естеството на стоката, не от нежелание на детето или от гршно поставяне. Ако не можете да ползвате стоката заради неиното естество, а ви е била продадена като продукт, които ще можете да ползвате, то тогава можете да върнете стоката. В закона има член за подвеждащо описание и реклама на продукт. Но за да върнете стоката ви трябва касова бележка. Вземете първо нея и на другия ден върнете стоката (само съвет). По закон може да има разлика от до 3 или 5 дни (не съм сигурен колко точно) между плащането и издаването на касовия бон. Ако прехвърлите това ограничение от 3 или 5 дни. Касовия бон няма да е валиден. И може да имате по-големи проблеми при Връщането. Освен това трябва да окомплектовате стоката в оригиналната си кутия и с всички неща от комплекта. Изключение прави и е много трудно връщането на стоки в пласмасови вакумирани кутии, тъй като те се разрушават при отварянето. Това не е проблем на клиента но е голям проблем на търговеца. Поради което тои ще направи вси4ко възможно да не приеме рекламацията.

bobichan

• Новак
  • *
    • Профил
Връщане на покупка
« Отговор #2 -: Април 09, 2011, 02:27:57 pm »
И аз се интересувам от подобен въпрос. Щом лекарството не е отворено, не е нарушена цялостта на опаковната и има касов бон не би трябвало да не може да се върне!
Моля и аз за по-подробна информация, какви са ни потребителските права в случая?
Аз имам подобен проблем. Става въпрос за аптеки Марешки. Вчера купих от там витамини за сина ми. Витамините са така рекламираните Марсианци, които ми бяха препоръчани от аптекарката. Когато се прибрах в къщи и прочетох подробно съдържанието (не го направих в аптеката, защото въпросната аптекарка не ми позволи) се оказа, че витамините за деца съдържат аспартам. За справка това е отрова, която е забранена за употреба от бременни жени и малки деца! На самите опаковки на аспартама пише ОТРОВА с големи букви!!! Ето ви малко повече информация за това какво представлява и какво причинява аспартама тук http://indigota.com/index.php?PHPSESSID=c87fe4210b58f988f8c1b47c97128878&topic=1069.msg7053#msg7053 и  тук http://otrova.org/index.php/2009/04/%D0%B5951-%D0%B0%D1%81%D0%BF%D0%B0%D1%80%D1%82%D0%B0%D0%BC/
Днес отидох до аптеката с неотворените витамини и касовия бон и ги помолих любезно да върна витамините и да ми ги заменят с друк продукт, но и треите служителки в аптеката се държаха изключително грубо, отказаха да се представят и ми казаха да си гледам работата, че аспартама го имало във всички бонбони и дъвки и че от Министерство на Здравеопазването им било забранено да подменят лекарства напуснали аптеката!!!
Моля за повече информация как и къде мога да подам жалба срещу аптеката, а и срещу вносителите/производителите на въпросните витамини.
Предварително благодаря за отделеното време и внимание.
« Последна редакция: Април 09, 2011, 02:28:55 pm от bobichan »

роки_сандокана

• Новак
  • *
    • Профил
Връщане на покупка
« Отговор #3 -: Април 09, 2011, 02:50:50 pm »
Да, аспартама си е много противна отрова. Търговските наименования на химичния елемент са много - известен е като Нутра Суит/Nutrasweet, Aminosweet и др. Физиологичното действие е \"симфония\" поразява мозъка, като разрушава важен балансиращ межанизъм. Води до кофти болести.
Но какво е Аспартам? Изкуствен подсладител 200 пъти по сладък от сукрозата(кристалната бяла захар) и вероятно толкова пъти по - отровен. Вече се използва масово в България от около 20 години. Слага се в най-различни храни, както и в хранителни добавки и пр. В природата има и естествени безвредни подсладители(билки), които са по сладки от бялата захар, но те трудно могат да се патентоват.

Да ни тровиха само с аспартам всичко щеше да е типтоп, но не би. Флуорът- използван като отрова за плъхове също се слага в храни, витамини и хранителни добавки.

MSG - мононатриев глутам, се използва широко в готварстовото като подправка. Силно токсичен е, но пък много хора го намират за вкусен...

Списъкът е много дълъг затова и населението все повече се зомбира, боледува от нови болести и най-вече... мре.

И така докато си гледаме сапунките и ходим на работа нещо зловещо става под носа ни