Автор Тема: Алфа Банк - немърливи, нагли, некомпетентни и \"недосегаеми\"  (Прочетена 2753 пъти)

Sisimissy

• Новак
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
Има ли институция, на която обикновеният гражданин-длъжник на просрочен кредит да разчита, когато Банката, нейните адвокати и частният съдебен изпълнител си противоречат и си \"прехвърлят топката\" по споразумение за погасяване на дълга?
Имам просрочено задължение към Алфа Банк, за което получих Изпълнителен лист за дължимата сума плюс съответните лихви и разноски по делото, заведено при частен съдебен изпълнител. Тъй като цялата сума е изискуема в пълен размер, а аз нямам възможност да я платя наведнъж, ми беше предоставена възможност за сключване на споразумение за разсрочване на дълга. Дотук добре. След като подписахме споразумение обаче, в което са посочени параметрите на плащанията: 1. към Банката, 2. към адвокатите й, 3. към ЧСИ, се оказва, че съдебният изпълнител не можел да приема плащанията към него така, както са посочени в споразумението (на вноски на всеки 6 месеца), а ги искал в края на периода в цял размер. Според текста на споразумението обаче Банката ме задължава друго: да внасям на вноски на всеки 6 месеца. Съдебният изпълнител ми казва, че така няма как да ги отрази и че тези плащания ще останат висящи и че така не можел да ги приеме. Ако го послушам и не внасям неговите плащания на всеки 6 месеца, а накрая накуп, ще излезе, че не изпълнявам споразумението и Банката пак може да поднови делото???!!!!!! След като на практика ЧСИ ми каза, че това споразумение не е приложимо по отношение на дължимото му, естествено се опитах да уточня това разминаване с Банката, при което получих \"повдигане на рамене\", един вид да се спасявам \"нали вече съм подписала\", \"да съм гледала преди да подпиша\". Е, от мен ли зависи да определям отношенията между Банката и ЧСИ???!!!! Нали затова получавам споразумение, за да пише черно на бяло колко, кога и на кого да плащам?? И аз въпреки, че подписвам такова споразумение, излиза, че пак е въпрос да допълнителни договорки, на размотаване по кантори и висене по телефони, за да разбера колко и на кого да платя. И пак нямам гаранция дали ако платя по единия или другия начин ще е ОК, или ще се сметне за неизпълнение на споразумението. ИМА ЛИ КАК ДА СЕ НАКАЖЕ ТОВА БЕЗХАБЕРИЕ? ИМА ЛИ ИНСТИТУЦИЯ, КОЯТО ДА ГИ РЕСПЕКТИРА? Като съм длъжник, дай да ми извадят душата - нямам права ли? Трябва да ме размотават и да ми се подиграват ли? И това съвсем не е всичко - много преди да стигнем до \"заветното\" споразумение, трябваше да изтърпя редица недомлъвки, противоречия, подмятания и всякакви други признаци на липсата на каквато и да е организация и правилна комуникация в отношенията между Банката и нейните адвокати, естествено за сметка на МОЕТО ВРЕМЕ, МОИТЕ НЕРВИ и МОИТЕ СТРАХОВЕ къде ще му излезе краят!!! Истината е, че никой още не ги е осъдил, а те си мачкат наред, извиват ръце, пък ти ако имаш време и пари за губене се тръшкай и си търси правата, те лихвите си се трупат.

ilia.ivanov

• Новак
  • *
  • Публикации: 3
    • Профил
Съжалявам, че трябва да Ви го кажа, но освен Вас, всички други са коректни. Не може да сте така нагли, при положение, че сте осъдени. Всеки може да изпита затруднение и да изпадне във Вашата ситуация, но пък и да се сърдите, че банката си търси правата, това вече е пълен абсурд.

Вечно съм Няващсе

• Младши потребител
  • **
  • Публикации: 82
    • Профил
Бай Илия, ако нямаш какво да кажеш, поне си мълчи, когато някой плюе банките.
Пак, че им се разминава с плюенето, на което те не обръщат внимание, а трябват по 15 тояги на голо за всички банкаджии и застрахователи - те са КРЪВОПИЙЦИТЕ НА НАРОДА!
Къде си Василе Левски, да ни освободиш  . . .!

За да внеса 20 лв. ми искат такса 4.5 лв ПЕДАЛИ МРЪСНИ !

Sisimissy

• Новак
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
Господин ilia.ivanov, нямаше нужда да поствате този неадекватен коментар - явно съвсем не сте вникнал в написаното от мен. Проблемът не е че \"банката си търси правата\", а КАК.
И в какво точно се изразява моята наглост, както твърдите? - че веднъж след като се е стигнало да незавидната ситуация да ме осъдят, аз просто искам да се уточнят новите параметри за плащане и да продължа мирно и кротко да си плащам??!!! Ама не мога! И защо - защото на Банката й е удобно да ме мота и да си трупа лихвички! Иначе казано, хич не й дреме дали ще плащам по 2,3 или 10 сметки и кой как ще ги осчетоводява. Те си знаят, че имат да взимат, а аз, че имам да давам, и кой е прецакан - този, на когото му се трупат лихвите май, а? Те не гледат да се реши проблемът, ами правят всичко с едно пренебрежение, с една студена машиналност, вкарват те в процедури, чакай 2 седмици за това, обади се другата седмица за онова... и тъкмо, когато си мислиш, че с подписването на споразумение всичко се урежда с точни и конкретни параметри, разбираш, че пак не е така!!!!!!!! Още си омагьосания кръг... и пак въртиш телефони, и пак не знаеш какво да мислиш, и какво да питаш, и какво да очакваш...

edin ot naroda

• Новак
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
NARODE, SUBUDI SE! Hora,nie stavame robi na bankite.Kolkoto pove4e aneksi podpisvame,si go vkarvame sami.Zakonite sa napraveni v polza na bankite,tui kato ima politi4esko lobi,samia primier Borisov ima polza tezi zakoni da funkcionirat taka.Pove4eto ot depotatite sa akcioneri v banki ili sa v bordove na direktorite,taka 4e ne u4akvaite skoro narodnoto subranie da proizvede zakon v polza na obiknovennia grajdanin.Ot ve4e 21 godini se praviat simulacii na reformi.Obiknovennia gragdanin stava vse po zle.Upravliavahtite sa na principa BEDEN NAROD,LESNO UPRAVLENIE. Sami sme si vinovni kato ostaviame 240 mohennici da si praviat dalaverite,kato imat izpulnitelnata vlast,kato orujie v rucete si i ni manipulirat.NARODE,OTKAZVAITE DA PODPISVATE VSIAKAKVI DOKUMENTI TUI KATO NIAMA DA BUDAT VUV VAHA POLZA.Kato ne im oturva na tezi banki neka si zaminavat ot kudeto sa dohli ,tam da predlagat tezi samoobistveni krediti,samo 4e na zapad ako predlagat tezi uslovia i tam, nikoi niama da im prekra4i praga ili hte gi lin4uvat.Bankite manipolirat bulgarina s tova 4e doma mu e krepost i durji na nego i kato doide sudia izpulnitelia vsi4ko stava v polza na bankite i posle sujeliavate 4e ste vkarali tolkova pari za nihto.Primkata niama da ia uhlabiat pritiskat ni v ugula.Ne priznavat 4e sme v uslovia na kriza,te vdigat lihvite a puk ako ste na rabota poznaite kakvo iznudvane hte padne.NARODE NEKA GI IZGONIM OT RODINATA NI KATO GI PRINUDIM.SUS STA4KI SAMO HTE SI GUBIM VREMETO.ISTINATA E SUBOTAJI IZNUDVANE NA BANKOVI 4INOVNICI,4UPETE IM SKUPITE VITRINI SUS PODARUK oPakovan kamuk AZ SUM KREDITOPOLU4ATEL.I budete maskirani ina4e hte si imate problemi s vlastite bankite gi sponsorirat.
      NARODE SUBUDI, SE NEKA DA BUDEM EDINNI I  BOG DA PAZI BULGARIA OT NEKADURNI POLITICI I AL4NI BANKI!  HORA PODKREPETE ME