Автор Тема: изумен съм просто...  (Прочетена 1334 пъти)

faraona

• Новак
  • *
  • Публикации: 5
    • Профил
изумен съм просто...
« -: Февруари 24, 2007, 03:23:32 pm »
Здравейте,
Имам един въпрос. Може ли някой да ми каже дали съм си с правото да искам рекламация на акумулатор \"МОНБАТ\"?
Случаят е следния...Януари месец купих нов акумулатор, но в началото на Февруари колата ми спря да пали...
Отидох и помолих да му направят нужните тестове за да се уверя че не е от акумулатора...Заредиха го,казаха че е наред,и вчера направи същия проблем.днес ходих да си потарся гаранционните права,и предявих рекламация,но такава ми беше отказана...помогнете ми ,моля ви

genie

• Новак
  • *
  • Публикации: 28
    • Профил
изумен съм просто...
« Отговор #1 -: Февруари 25, 2007, 10:54:30 am »
А сигурен ли си,че алтернатора(динамото)на автомобила ти работи и зарежда въпросния акумулатор?

faraona

• Новак
  • *
    • Профил
изумен съм просто...
« Отговор #2 -: Февруари 25, 2007, 11:53:12 am »
Да, алтернатора (динамото) зарежда акумулатора с 14,6 V. Мислих си че алармата ми се е развалила и разрежда акумулатора,но не е...В покой автомобила има 0,25мА консумация на ток...което е напълно нормално(дори е под допустимите норми-0,30мА).

genie

• Новак
  • *
  • Публикации: 28
    • Профил
изумен съм просто...
« Отговор #3 -: Февруари 25, 2007, 02:17:57 pm »
Ами връщай го тогава!Предполагам имаш документ за покупката и Гаранционна карта?

faraona

• Новак
  • *
    • Профил
изумен съм просто...
« Отговор #4 -: Февруари 26, 2007, 12:43:54 am »
Имам да,но не искат да ми го сменят,защото го връщам разреден(гъстота под 1,24),а всъщност ако го заредя няма да ми признаят гаранцията...значи за да го рекламирам тоя акумулатор,едва ли не трябва да е като нов и здрав(че ако е нов и здрав защо да го рекламирам?)!?!?ето това ми е болката- и в двата случая аз сам виновен че се е скапал(гаранцията отпада)....накрая ще дам 160 лева за нов акумулатор BOSCH(поне знам че там признават гаранционните условия),защото на нас Българите всичката работа ни е такава...

elenaaleks

• Старши потребител
  • Публикации: 385
    • Профил
изумен съм просто...
« Отговор #5 -: Февруари 26, 2007, 08:40:58 am »
Обърни се към комисията за защита на потребителя.

Асен Ненов

• Редовен потребител
  • Публикации: 129
    • Профил
изумен съм просто...
« Отговор #6 -: Февруари 26, 2007, 10:25:05 am »
Защо не звъннеш в МОНБАТ да ги питаш къде е проблема? Може даже да им помогнеш да установят производствена грешка. Доколкото разбирам си контактувал само с търговеца.

МОНБАТ Централен офис
София 1680, Бул. \"България\" 102, Бизнес център \"Белисимо\",
тел. (+359 2) 962 11 50, факс (+359 2) 962 11 46
« Последна редакция: Февруари 26, 2007, 10:26:00 am от senski »

luko

• Новак
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
изумен съм просто...
« Отговор #7 -: Февруари 28, 2007, 11:49:18 am »
faraone, провери дали не остава нещо включено като излезеш от колата.Имах такъв проблем, при който се оказа че осветлението в багажника не се изключва.

ar4i

• Новак
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
изумен съм просто...
« Отговор #8 -: Декември 18, 2008, 06:57:29 pm »
мога  да  те  успокоя,и  на  мен  днес ми  се  случи  точно  същия  проблем  но  на   акомулатор/старт/ не признават  гаранция,  и  това  е , и аз не  знам  какво  да  прявя, и търговците и производителите  са   долни  същества    жалко    за  потребителите,  направо  сум  бесен  иде  ми  да  ги  почна    бой-  бой   бий  да  те уважават  писна  ми

lotus

• Новак
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
изумен съм просто...
« Отговор #9 -: Февруари 15, 2010, 06:16:27 pm »
Здравейте!Аз от 1 м. имам същият проблем.На мен ми смениха акумулатора с нов, но продължава да тече гаранцията на предишния,т.е. още 8 м. Правилно ли е това?

Stefan Caromov

• Новак
  • *
  • Публикации: 6
    • Профил
изумен съм просто...
« Отговор #10 -: Юни 06, 2010, 06:10:09 pm »
Хора ,проверете си за оттечки .
 Взимате един мултицет ,откачате едната клема на акумулатора и тествате . Не е сложно