Автор Тема: Къде мога да подам жалба срещу Нои гр.Казанлък?  (Прочетена 1978 пъти)

colosona

• Новак
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
Казвам са Тотка Донева.На 29год. от гр.Казанлък.За какво по точно става дума..!От август месец 2010 год.започнах работа в билярд-клуб\'\'Енигма\'\' в гр.Казанлък за целият месец не ми платиха здравни нито социални осигуровки,нито ми беше направен договор.Договорът ми е сключен на 30.08.2010 като начална дата за изпълнение е посочен 01.09.2010,копие на договора получих но без подписа на работодателя!След 10дена разбрах,че съм бременна,но решихме с приятеля ми да изчакаме до 3-я месец,за да видим дали всичко ще протече нормално преди да го споделя с шефа ми!Гинеколожката която следеше бременноста искаше да вляза в болница заради влошен цистит,но аз отказах понеже нямаше кои да вземе смените ми.На 02.12.2010 се консултирах с адвокат,понеже договорът ми е с 6месечен пробен период и ме интересуваше дали е влязъл новият закон за майчинство и евентуално ако изляза в болничен дали рискувам работното си място.След разясненията на адвоката получих съвет да проверя в Нои дали всички видове осигуровки са ми плащани,защото според него такъв договор без подпис на работодателя не е валиден!И така отидох в Нои и там служителката ми каза че всичко е наред,но какво се получи на следващия ден...Бащата на шефа ми ми заяви да си напиша молбата за напускане или щял да ме изгони,на въпроса ми защо ми заяви че съм била некоректна защото съм разпитвала в Нои.На въпроса ми откъде знае ми заяви че от Нои са му се обадили!!Подадох си молбата и на следващия ден отидох в Нои да търся въпросната служителка,като включих телефона си на запис,попитах я с какво право информира работодателя ми,за което тя отрече ,но също така и не каза имената си!Не се лигитимира!!От трудовата борса ми казаха че няма да получа обещетение,а на всичкото отгоре занапред трябва да си плащам здравните!А за намиране на работа търсих на 2места, но като чуят че съм бременна въпроса приключва!Моля да ми дадете съвет към кого да се обърна!!!!
« Последна редакция: Декември 07, 2010, 04:50:56 pm от colosona »