Автор Тема: Макс Телеком ми искат пари, при уж спрян договор!  (Прочетена 3360 пъти)

Danhoff

• Новак
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
Здравейте,

На 30 септември ми изтече договора с Макс Телеком и се обадих до обслужване на клиенти да ги уведомя, че го прекратявам  - при което операторът ми потвърди и каза, че вече няма да имам никакви задължения.

Сега обаче получавам от тях фактура и искат да заплатя периода от 19 ноември до 31 декември???

Звъня отново,обясних, че са ми потвърдили по телефона , че договорът е спрян, и сега казаха, че НЯМАЛО ТАКОВА НЕЩО (само бил станал месец за месец) и трябва да се потвърди писмено в офиса им, и че трябва обаче да заплатя новата фактура, преди да спра договора! На въпрос от моя страна \"а защо не ми искахте пари от 1 октомври до 19 ноември ми отговориха - \"де да знам\".

Можете ли да ми помогнете - кой от двата варианта се е случил според вас?

1. Първият им оператор ме е заблудил, че договорът е прекратен, аз съм повярвал и сега трябва да го прекратя.
2. Станала е грешка или се опитват да ме доизстискат малко?

BeTaTesTeR

• Младши потребител
  • **
  • Публикации: 65
    • Профил
Макс Телеком ми искат пари, при уж спрян договор!
« Отговор #1 -: Декември 08, 2010, 12:04:17 am »
Вариант 3:Не си съобразил,че по телефона няма как да се идентифицираш и така всеки би могъл да ти прекрати договора,затова прекратяване на договор по телефона не се прави и не се счита за действително.Радвай се,че са ти се обадили след 2 месеца,щото можеха да изчакат 2-3 години и да ти изпляскат после някоя четирицифрена сума.Затова плащай каквото имаш да плащаш и подавай заявление за прекратяване както си му е реда и гледай да ти дадат подписано и подпечатано копие и на теб.

Danhoff

• Новак
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
Макс Телеком ми искат пари, при уж спрян договор!
« Отговор #2 -: Декември 08, 2010, 12:12:53 am »
@BeTaTesTeR - да ,прав си - благодаря. Питаха ме за ЕГН, но едва ли това променя нещо. :)