Автор Тема: Postbank - жилищно кредитиране - измамници  (Прочетена 976 пъти)

cmmndrkn

• Новак
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
Postbank - жилищно кредитиране - измамници
« -: Януари 18, 2011, 06:19:19 pm »
Преди около 2 месеца реших да си купя жилище - естествено с банков кредит. Имам приготвена сума за началния процент вноска към жилището. Една брокерка ми показа апартамент малко надвишаващ лимита ми на стойност 41 000 евро. Хареса ми,но и казах,че не мога да си позволя 20-те процента начална вноска и тя каза,че имала познат в Пощенска банка който бил управител и щял да уреди по-голям кредит от 80% и наистина отидохме там и той ми обясни как кредита който ми отпуснат ще покрива тези 80% от цената на апартамента + допълнителна сума и всичкото това като едно цяло. Договорихме се за 38000 евро за срок от 20 год.. Подадох документи за одобрение и такса 50лв. На следващия ден започнаха да ми звънят и да ме разпитват за положението ми. След това звъннаха и на следващия ден като ми казаха,че искали да включат и родителите ми в кредита,на въпроса ми защо смънкаха нещо и казаха,че съм бил прекалено млад (на 24 съм) и с оговорката след известно време те да отпаднат от кредита започнахме да събираме и документи за тях. Няколко дни след това ми се обадиха и казаха,че са ме удобрили за срок от 24 години. (Според други банки с моята заплата бих могъл да го изплатя за 10-12 год.) Понеже управителя на въпросния клон ми обясни,че след 3-та година мога да внасям по колкото си искам се съгласих. Отидох да внеса такса за оценка на стойност 140лв. Уви това стана петък а през уикенда апартамента вече беше продаден. Увериха ме,че като си намеря друг апартамент таксата си остава и одобрението си остава за 3 месеца. Попитах  ще ми дадат ли документ за това,но казаха,че не е нужно. След дълко търсене намерих апартамент на същата стойност и звъннах в банката където този път казаха,че след оценката ще отпуснат само до 80% от стойноста на имота. Попитах ги така и така какво бяхме говорили за кредита и сумата,и казаха,че за да ми отпуснат над тези 80% искат да им предоставя допълнително обезпечение освен въпросният имот...а аз такова нямам,ако имах нямаше да ми се налага да си купувам. Това нещо не го казаха като говорихме за одобрението,а специално попитах и ме увериха,че нищо друго няма да изискват. Поисках си таксата за оценка обратно,но уви и нея не могли да ми върнат....нищо,че не са ивършили услугата за която е предназначена. Толкова ли е зле тази банка,че да събира по 100-200лв от хората и после да ги лъже? Ако някой е изпаднал в моето положение и е опрял до тази банка...имайте едно наум.