Автор Тема: Банкови хитрини  (Прочетена 1359 пъти)

Boogy

• Младши потребител
  • **
  • Публикации: 93
    • Профил
Банкови хитрини
« -: Февруари 27, 2007, 06:19:30 pm »
При получаване на кредитна или дебитна карта, което става по пощата, от потребителя се изисква да подпише декларация, че е запознат с общите условия на банката. Самите общи условия, обаче не са приложени и човек е поставен в ситуация, да подпише без да ги е чел. Разбира се, вероятно има и такива, които са запознати, но като се има предвид, че достъпът до общите условия на банките не е много лесен, особено ако потребителя не ползва интернет, те са твърде малко.
    Банката прави това, за да се застрахова срещу всякакви възможни бъдещи правни действия на клиентите си, защото естествено след известно време много хора се усещат, че са изхитрени и започват да търсят правата си.
   Питам се, коя ли ще е тази глупава банка, дето ще започне да отделя по 1-2 стотинки, за да отпечата и предоставя общите си условия и тарифи, за да може потребителят да си знае правата и задълженията и да бъде добросъветстен клиент.
   Ако сте срещали подобни дребни трикове от банките, моля споделете ги в тази тема!

Асен Ненов

• Редовен потребител
  • Публикации: 129
    • Профил
Банкови хитрини
« Отговор #1 -: Февруари 28, 2007, 10:27:54 am »
Общите условия на ПИБ, например, могат да се прочетат във всеки от офисите им, понеже условията са на рафта с брошурите. Друг въпрос е, че не ти ги пращат заедно с картата.

Duke

• Новак
  • *
  • Публикации: 7
    • Профил
Банкови хитрини
« Отговор #2 -: Февруари 28, 2007, 11:04:53 am »
Мошеници и крадци! Друго мнение нямам!

feia

• Новак
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
Банкови хитрини
« Отговор #3 -: Май 19, 2007, 08:29:32 pm »
Относно банките в така наречената европейска България-не им се сърдете ,в държавата те са оторизирани да ви мамят легално ,чрез гласуваният в парламента Закон за банките,именно в него е казано ,че банката може автоматично да преиздава кредитната ви карта след изтичането на срока и,независимо дали имате нужда от нея,или не.По този начин без вие да знаете ви прибират годишната такса за обслужване на картата ,теглейки я от кридитният ви лимит.Понеже вие няма как да знаете това /мислите си ,че след като е изтекла,то тя е неактивна ,заблуждението ви е пълно ,защото ако опитате да теглите пари ,тя няма да ви пусне/.И изведнъж,от нищото един добър ден ,след като лихвите са се натрупали ,нищо чудно вече да дължите повече пари от кредитния лимит на изтеклата ви карта.Това е само един от многото легални начини банката да ви обира ,при това законно.Другите начини са чрез заемите от всякакъв вид,без значение от коя банка теглите.Но пак казвам -не  е луд ,тоя дето яде от баницата ,а онзи ,който я дава-в случая бг електората ,гласувал за умниците ,легализирали Закон за банките.В никоя нормална държава банката няма да наложи наказателна лихва на клиент ,върнал предсрочно заема си,напротив ,тя ще го покани пак и ще го впише в графа \"Лоялен клиент\".В абсурдната ни държава наказателната лихва е също приоритет на Закона за банките.Прочетете го ,много интересно четиво.Желая Ви здраве !

Ирина Марудина

• Старши потребител
  • Публикации: 325
    • Профил
Банкови хитрини
« Отговор #4 -: Май 21, 2007, 11:00:59 am »
feia, това автоматично подновяване на договора си е записано в самия договор. Същото е и с моя договор с МТел например : валидността му е една година, като ако няма възражение през последния месец от него се счита за автоматично удължен с още една година. Аз си знаех това условия и като дойде последния месец намерих по-изгоден договор, прекъснах текущия и сключих новия. По този начин спестих по 10 лв за всеки от идните 12 месеца (т.е. 120 лв) само от абонаментните такси!

Така че като подписваш нещо просто трябва да го изчетеш и да най-вече - да знаеш какво точно подписваш!

pisatel

• Новак
  • *
  • Публикации: 17
    • Профил
Банкови хитрини
« Отговор #5 -: Юли 24, 2007, 09:06:44 pm »
Свидетелство.Райфайзенбанк (България) ЕАД-най гъляма измама, шмекерия, лъжа и ограбване.Доказателство;сметка в евро №В642RzBB91551475140105.
Ако искате дополнителен доход ние ще ви научим и покажем как; www.sapood.narod.ru . Има хляб за всеки, тичай.
НАЦИОНАЛНО СДРУЖЕНИЕ``ГРАЖДАНСКО ОБЕДИНЕНИЕ БЪЛГАРИЯ``
/Искам да работя и живея за България/ . П О К А Н А ; www.sgob.narod.ru,
Научно-технически съвет. Редовни сбирки; всeки понеделник от 18.00 часа, адрес: София-1000, ул.``Бенковски``,№25, тел: 02/9318006, 9871522, 9883796;
Отговорник за НТС-Михаил Вашкевич; vashkevich@mail.bg, GSM: 0889-200141.
Задължения; Следи за новостите в обществената сфера;
-Създава автоматизирана система за управление и обработка на информацията.
-Осъществява контакти с научни, културни и обществени институции.
-Изготвяне на анализи и прогнози, съхраняване на данни.
-Откриване на Европейски университет у нас.
-Огласява в печата наши и чуждестранни постижения. ЗАПОВЯДАЙТЕ!
Дарителска сметка;ОББ,клон\"Фр.Нансен\",банков код 20078205;сметка в лева и валута 1026366518;Дан.номер:2221162717,Булстат:130550905. МОЛ: Михаил Вашкевич.

pharaon

• Редовен потребител
  • Публикации: 105
    • Профил
Банкови хитрини
« Отговор #6 -: Юли 25, 2007, 02:19:38 am »
Интересно ми е ако в дадена карта (дебитна) нямаш никакъв креди, какво става? Подновяват ли ти я? И как като нито има пари в сметката за да вземат от там, нито си им давал? Ако имаш някаква идея ми кажи защото имам една карта която срока и изтече преди година вече, а адреса на който е регистрирана е изтекъл и няма как да получа известие че дължа пари например за подновяването и! А не я закрих легално )както направих с предната си карта) защото се оказа, че процедурата е доста трудоемка и трябва да си вземеш почивен ден!!! Което малко ми напомня за топлофикация и нейните счетоводства.

Mirosten

• Гост
Банкови хитрини
« Отговор #7 -: Юли 25, 2007, 10:56:38 am »
Иска ми се да попитам , ако може някой да ми отговори на един въпрос . Благодаря предварително .
  Днес се опитах да изтегля пари с банкоматната си карта , която е валидна до края на този месец - изписа ми , че картата е невалидна . На 23 т.м. - т.е в понеделник бях в банката , на която съм клиент за да попитам за новата си карта - не бяха пристигнали . И днес след случката отидох в банката - дадоха ми новата карта и .......... с нея немога да тегля . Отново в банката и представяте ли си - не били изпратени номерата , и такива ти ми работи , щял съм да мога да тегля от сметката си след 18 ч . Смятам , че е доста непочтенно , при условие че съм изряден клиент .
  Та искам да попитам какво и как да направя за да получа обезщетение за необяснимото задържане на моите пари ? Да , че ще сменям банката то е едно на ръка . Но поне да няма други с моя проблем занапред - а това се случва за втори път .

Асен Ненов

• Редовен потребител
  • Публикации: 129
    • Профил
Банкови хитрини
« Отговор #8 -: Юли 25, 2007, 01:11:15 pm »
Не мисля, че имате основание за платежен спор, т.е. помирителна комисия за платежни спорове към КЗП. Мисля, че такива технически интервали могат да се очакват във всеки един момент - все пак живеем в средновековието на компютрите и трябва да ги изчакваме. :-)

Съжалявам, че го правя, но не мога да не коментирам и \"медииния\" стил на съобщението ви. Медиите много шумят за нарушения и наказания, но никога не споменават имена на фирми. Поради явното им неразбиране на журналистиката. Ако не кажете коя банка и клон са ви спретнали проблема, как ще се предпазят останалите? Споделете адреси, телефони, дори имена на служители.

New Real Estate

• Новак
  • *
  • Публикации: 12
    • Профил
Банкови хитрини
« Отговор #9 -: Януари 10, 2009, 12:56:02 pm »
Почти всичко от \"доволните клиенти\" на една банка: www.imotdnes.com

elenaaleks

• Старши потребител
  • Публикации: 385
    • Профил
Банкови хитрини
« Отговор #10 -: Януари 10, 2009, 10:12:14 pm »
Много интересен форум наистина - хората получават заплахи по един и същ сценарий - и нищо..... Да не говорим, че повечето от тези хора дори не са си прочели договора!!!!!!!!!!!

pharaon

• Редовен потребител
  • Публикации: 105
    • Профил
Банкови хитрини
« Отговор #11 -: Януари 12, 2009, 01:53:30 pm »
А и почти всички оплакали се, имат неприятности зашото са го нарушили...