Автор Тема: минимални гаранционни срокове за HP  (Прочетена 3826 пъти)

vilivar

• Новак
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
минимални гаранционни срокове за HP
« -: Януари 19, 2011, 07:08:36 pm »
Здравейте, може ли някой да отговори, законово ли е преносими компютри HP продавани в България, да имат 1 година гаранция?

fishev

• Новак
  • *
  • Публикации: 31
    • Профил
« Отговор #1 -: Януари 19, 2011, 08:33:57 pm »
Не Законовата гаранция е две години В друга тема бях писал че мой колега точно по тази причина спря да продава тази марка лаптопи И то  говорим за фирма която има официално представителство у нас Интересен ми е техния отговор ако изобщо има написан черно на бяло такъв

ninany

• Новак
  • *
    • Профил
« Отговор #2 -: Януари 20, 2011, 07:48:39 am »
Да, интересен е отговорът. Аз имам такъв-писмен и устен. Няколко пъти ми се обадиха хората. :-)

fishev

• Новак
  • *
    • Профил
« Отговор #3 -: Януари 20, 2011, 08:19:42 pm »
Имаш ли официален  писмен отговор от представителсвото на НР или само от ТМ  и КЗП

Veselin

• Новак
  • *
  • Публикации: 26
    • Профил
« Отговор #4 -: Януари 21, 2011, 12:57:19 pm »
Хора, не блейте, търсете си правата! Няма тълкуване-мълкуване - гаранцията е минимум 2 години и това е! Разбира се, стига да не се касае за стоки, които се износват или унищожават с употребата им, напр. дрехи и храна. За всякакъв вид техника обаче дума не може да става - железни 2 години, надлежно закрепени в основен нормативен акт от първа степен, а именно - ЗАКОН. Законът като такъв дерогира /отменя, игнорира/ всякакви съглашения, договори, наредби, инструкции и др., които ОГРАНИЧАВАТ правата ви, т.е. дават по-малко от установеното в закона. Единствената възможност да ви се даде по-малко от предвиденото в закона, е в самия закон да е предвидено това - напр. в конкретния случай да има такъв законов текст: \"Гаранцията е 2 години, освен ако в договора за продажба не е предвиден по-кратък срок\". Както сами виждате, такъв текст НЯМА, от което следва 2 пълни лета гаранционно задължение за търговеца. И не намесвайте думата \"производител\" ИЗОБЩО - купувачът НЯМА ОТНОШЕНИЯ с производителя, него НЕ ГО ИНТЕРЕСУВА какво давал производителя и какво не...

Клиентите са защитени освен от Закона за защита на потребителите и от Закона за задълженията и договорите. Има и други закони, като ДИРЕКТИВИ ЕИО НА СЪВЕТА относно защита на потребителите, както и Равни права за всички потребители в Общността. Някой в България чувал ли е за това? Май не.
« Последна редакция: Февруари 15, 2011, 10:27:51 am от Veselin »

vilivar

• Новак
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
« Отговор #5 -: Януари 21, 2011, 11:15:33 pm »
Благодаря много, за отговорите и съветите. Как мога да си търся правата за направеният \"извънгаранционен\" (след година и две седмици) ремонт. Специално за отворените stanimir_sz подоби сервизни .......  .Фактура 0050037823/15.10.2010 СТЕМО ООД
1. Ремонт в сервиза-Ремонтана услуга 1бр. -47,01 без ДДС
3. Samsung HDD Int. 2,5\" 320GB, SATA 3.0, 5400 rpm, 8MB Cache 1бр.-64,40 без ДДС
Наистина, оправданията са от рода, ами HP толкова ни дава какво да направим. Интересно как само в България тази велика фирма дава само една година гаранция и не е ли някаква схема на застрахователна измама да ми предложат срещи 80-90 лева да ми удължат с още една година гаранцията (към незаконната една година давана на HP ProBook4510s)
P.S. Между другото смененият диск също се развали. Сервизна поръчка за ремонт (пак за Тома неверни stanimir_sz  и други подобни......) No0053060019886 от 12.1.2011. Отговорът от сервиз Стемо, нямаме срок на доставка на този диск. Ей това е отговор, иначе реагират много бързо предлагат техника със същите параметри и т.н. , може би за корпоративни клиенти от ранга на АЕЦ \"Козлодуй\". За обикновените граждани граждани само Козлодуйски бряг- БУМ.

Veselin

• Новак
  • *
  • Публикации: 26
    • Профил
« Отговор #6 -: Януари 22, 2011, 11:21:06 am »
Добре дошли в групата на организираната престъпност!

ninany

• Новак
  • *
    • Профил
« Отговор #7 -: Януари 22, 2011, 11:44:33 am »
От Техномаркет нямам отговор, а и не се надявам да получа, от вносителят за БГ също нямам. Имам от КЗП  и HP.
vilivar, обърни се към Комисията, за да ти бъдат върнати парите и да ползваш законовата 2-годишна гаранция за БГ.

fishev

• Новак
  • *
    • Профил
« Отговор #8 -: Януари 22, 2011, 02:33:15 pm »
НР представителство за БГ или отнякъде си Може ли да го качиш този отговор тук или да дадеш линк където може да се види черно на бяло

ninany

• Новак
  • *
    • Профил
« Отговор #9 -: Януари 23, 2011, 11:56:35 am »
За това съм се потрудила, така че бих помогнала само на потърпевши.

Backo

• Новак
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
« Отговор #10 -: Февруари 14, 2011, 09:30:48 pm »
kupih si ruter koito ne raboti,
kupih si go po internet ot Pcstore(sofiiski magazin,az sam ot varna),
estestveno dostavkata beshe za tqhna smetka,no sled kato ostanovih che rutera ne raboti ii si potarsih pravata se okaza che az trqbva da si poema razhodite po transporta,mislq che shte mi e po eftino da si kupq nov ruter.
Nqkoi da me posavetva neshto...blagodarq
izvinqvam se ispolzvah tazi tema no imah trudnosti sas sazdavaneto na nova :S

АЗ Ти

• Новак
  • *
    • Профил
« Отговор #11 -: Декември 21, 2011, 05:02:29 pm »
Стемо вземат пари за т.н диагностика на гаранационна техника- 24 лв, което е напълно незаконно. Преди време диагностиката се поемашаше от HP. Но след като Стемо редовно злоупотребяваха и си надписваха сервизни поръчки с диагностика HP България спряха да заплащат тази дейност. Сега във всеки техен сервиз карат клиента да си я плаща. Това е напълно незаконно!

Тихомир Тодоров

• Новак
  • *
    • Профил
« Отговор #12 -: Януари 18, 2012, 06:57:11 pm »
Относно СТЕМО под всякаква критика са. В сервиза във Варна си занесох лаптопа с грешки в харда. Онея ми казват правихме му диагностика нищо му няма. А се оказа че не са си мръднали пръста. После го занесох в София и там уж са го сменили ама да видим.

sotir gugalov

• Новак
  • *
    • Профил
« Отговор #13 -: Януари 28, 2012, 12:45:13 pm »
Здравейте имам лаптоп  НР има две години гаранция, втората е от фирмата вносител. Няма две години а вече е ходил 5 или 6 пъти на ремонт. Сега пак е за ремонт.  Някои може ли да ми каже  колко пъти трябва да го пратя за да ми го сменят с нов.