Автор Тема: Плащане с лична карта  (Прочетена 13540 пъти)

rockeagle

• Новак
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
Плащане с лична карта
« Отговор #15 -: Януари 29, 2009, 12:32:08 pm »
Имам следния въпрос - всеки ден, когато идвам на работа, изискват да си покажа на входа личната карта. Работя в голяма верига казина и знам, че това се изисква при съмнение че лицето е под 18 години. Имат ли право да ме задължават да се легитимирам, при положение че съм служител. Според мен нямат законови основания за това, ще се радвам да разбера, че съм права и ако може някой да ми го обясни с нормални термини, защото прочетох закона за защита на личните данни, но той може да се тълкува по различни начини.

elenaaleks

• Старши потребител
  • Публикации: 385
    • Профил
Плащане с лична карта
« Отговор #16 -: Януари 29, 2009, 12:46:51 pm »
След като сте служител, защо не ви издадат служебна карта, с която да се легитимирате?

batgoiko

• Новак
  • *
    • Профил
Плащане с лична карта
« Отговор #17 -: Август 16, 2009, 09:19:14 pm »
Според мен не е лошо да се иска сверяване на името от банковата карта с ползващия.
От една страна, все още има банкови карти, които не искат въвеждане на пин код, от друга може и ползващия да не се е сдобил съвсем позволено с нея.
Може би по-важното е количеството информация намираща се се в явен вид на личната карта да е достатъчно само за легитимация, и нищо друго.
Аз мисля, че информацията, която я пише в явен вид (читаема без специални технически средства или оторизация) е прекалено много.
Пример: Онзи ден ми откраднаха документите, и сега освен че имат ключ от нас, знаят и къде живея.

dechito

• Новак
  • *
    • Профил
Плащане с лична карта
« Отговор #18 -: Юли 10, 2010, 04:16:05 am »
А, какво да Ви кажа, когато си плащах телефонната сметка (която е на мое име) с дебитна карта (също на мое име).
В 2be ми искаха лична карта, която да ме идентифицира?!? Не знам крадец да Ви олаща Вашия телефон, но ...
Показах я, като я държах, но служителката поиска да я вземе да я огледа?!?
Отказах! Поисках заповед за това да изискват лични карти при плащане с дебитни карти от Виваком, но ми беше отказано. служителата гневно ми каза, че не съм желана в магазина 2be и да си търся друго място за плащане?!?
Странното е, че предишният месец платих с картата на мъжа ми и не ми беше поискан документ?!?
Не ми е ясно, в такива ситуации, ако пазаруваш с карта на близък или роднина със неговосъгласие, която не анулирана или обявена за открадната, какъв е проблема и какво трябва да доказвам????

Cvetelina Krachunova

• Новак
  • *
    • Профил
Плащане с лична карта
« Отговор #19 -: Август 13, 2012, 04:54:35 pm »
Здравейте! Аз работя като касиер в голям магазин и ми нареждат да изисквам лична карта при плащане с каквато и да е карта. Но има клиенти ,които се сърдят ,даже един господин ми се развика. Кажете ми ако знаете дали при всички карти се иска лична карта? Благодаря!