Автор Тема: Дограма от Ролпласт  (Прочетена 8889 пъти)

Sylvana

• Новак
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
Дограма от Ролпласт
« -: Февруари 28, 2007, 05:35:58 pm »
На 18.03.2004 година Фирма Ролпласт монтира алуминиева дограма на два от прозорците в апартамента ми. Прозорците бяха платени кеш в момента на монтажа. От тогава до настоящия момент не са спирали проблемите с тази дограма - до края на 2006, за отстраняване на проблеми с дограмата екипи от фирмата са идвали повече от 20 пъти, наложи се дори да подменят цялото уплътнение на прозорците. Всичко би било наред ако все пак служителите на фирмата си бяха свършили работата. Дограмата продължава да тече, и след многократни обаждания от моя страна бе изпратен екип на 09.02. 2007 година, който диагностицира проблема, тоест убеди се, че дограмата тече, казаха ми че не могат да отстранят в момента теча и си тръгнаха, като обещаха от офиса на фирмата да се свържат с мен. След като две седмици никой не ме потърси, аз отново звъннах, служителката просто ме отсвири, отново ми обеща че някой ще ми се обади. Тъй като прозореца, който тече се намира в стаята, където отглеждам тримесечната си дъщеря поисках да ме свържат с някои от шефовете на фирмата, беше ми отказано. До настоящия момент никой не ме е потърсил. Гаранцията на дограмата изтича на 18.03.2007. Какво се очаква от мен да направя и какви са ми правата в случай като този?

elenaaleks

• Старши потребител
  • Публикации: 385
    • Профил
Дограма от Ролпласт
« Отговор #1 -: Февруари 28, 2007, 06:30:04 pm »
Обърнете се към комисията за защита на потребителя. Напишете жалба като опишете проблема и приложите копие от гаранцията. Изпратете и копие до ролпласт. Не забравяйте да пресметните колко са щетите, които сте понесли поради бездействието на фирмата и поискаите да ви обезщетят. Това също го напишете в жалбата.

успех

glex

• Новак
  • *
  • Публикации: 7
    • Профил
Дограма от Ролпласт
« Отговор #2 -: Февруари 28, 2007, 07:20:37 pm »
Комисията за защита на потребителите е един от възможните варианти за реакция във вашия случай. Става
    въпрос за лошо изпълнение на договора за изработка, който сте сключили от страна на фирма РОЛЛПЛАСТ.
   Въпросът е сериозен и Ви съветвам да се обърнете към БНАП на посочените в електронния уеб сайт телефони, за
   да получите правна консултация от квалифициран юрист на БНАП.

genie

• Новак
  • *
  • Публикации: 28
    • Профил
Дограма от Ролпласт
« Отговор #3 -: Март 01, 2007, 10:49:51 am »
Все повече се убеждавам,че много от стоките,които се рекламират (агресивно)в пространството(медии,билбордове,подвижни реклами...) са пълен боклук или най-често въобще не притежават качествата,които се рекламират!

Асен Ненов

• Редовен потребител
  • Публикации: 129
    • Профил
Дограма от Ролпласт
« Отговор #4 -: Март 04, 2007, 03:13:47 pm »
Всъщност това е доказано правило: ако нещо се рекламира агресивно, не го купувай! 100% е боклук, отрова, лъжа или заблуда. Помнете, че добрите продукти най-често нямат възможност да рекламират агресивно поради най-простия факт - инвестиция в технология за производство, а не в реклама. И тъй като това правило важи за всеки бранш тези, които правят кренвиршите от сухожилия и фасции по бързата процедура, могат да си позволят да тръбят, че единствени на пазара предлагат кренвирши от месо. Пък, който им вярва да ги яде...

cecobo

• Новак
  • *
  • Публикации: 22
    • Профил
Дограма от Ролпласт
« Отговор #5 -: Март 08, 2007, 04:25:58 pm »
Скоро разбрах, че още преди хиляда години българите са правили бижута ментета. И сега си е точно така. Питат ке каква дограма искаш, а ти правят каквато те искат. Доколкото знам всички набиват турски метални профили в дограмите, защото са по евтини и не се виждат.

an

• Новак
  • *
  • Публикации: 3
    • Профил
Дограма от Ролпласт
« Отговор #6 -: Октомври 26, 2007, 04:51:09 pm »
Ролпласт са фирма дето е толкова несерьозна , че пари за чистачки не дават. Тоалетните им са като на комунистическо гарово WC - как очакваш да  свършат нещо нормално. Това е им е номера да отсвирят клиента докато им писне на хората и си купят нова дограма. Вземат парите и после - ще видим, целия персонал се подбира по това колко са нагли хората, и затова им плащат л не за качествена работа а да нагли. телефоните на шефове  са Ева ГЕоргиева  - отговаря за пласмента  02/ 8126953  Шефа на Ролпласт е  Светлин Николчев  02/9809167 личния му телефон е 0888 / 221212 като неможе да се оправи с персонала поне да го разбере , че хората не са балъци. Аз не успях да се преборя дори с него. Вярно че нещата им са по евтини но имайте впредвид  , че засметка рискувате с НИКАКВА ГАРАНЦИЯ. Забравете да оправят каквото и да е!

alexsb

• Новак
  • *
    • Профил
Дограма от Ролпласт
« Отговор #7 -: Януари 18, 2008, 12:07:47 pm »
Бягайте далеч от  фирма Алскай(Братя градеви) монтират PVC дограма Gealan , до монтажа са супер, НО ако не дай си боже ви се разхерметизира някой от стъклопакетите, нямат никакво намерение да спазват гаранцията, която дават от 5г!!! А след разправии по телефона и съгласие от моя страна да заплатя профила и обещан монтаж след 3-4 дни, ден преди монтажа отказаха дори да го сменят. Казаха \"потърсете друга фирма за да ви сменят профила\". Много \"коректна\" фирма, дано някой не е направил същата грешка като мен.

fill

• Новак
  • *
    • Профил
Дограма от Ролпласт
« Отговор #8 -: Януари 20, 2008, 02:28:21 pm »
Не ползвайте фирма ВИЗИЯ ПЛАСТ ЕОД гр.СОФИЯ ж.к.ЛЮЛИН 7/до бл.711/за поставяне на дограма ПВЦ,защото докато я поставят ощещанията са твърде много.Но след това настъпва АД.Стъклопакета и цялата дограма при застудяване започва не да се поти ,а да тече като река.Няма спасение нито от топло ,нито студено.Започва влага навсякъде и става за отглеждане на гъби.При обаждане идват сменят гумички и казват,че имаш цветя ,готвиш и дишаш,затова си си виновен само ти.Но след като изтече 2 год.гаранция идват и казват,че е от стъклопакета .Плащаш и почти всичко е наред,но ако не платишмного лошо.Б Я Г А ЙТ Е ДАЛЕ К О  ОТ ТАЗИ \"СТРАХОТНА ФИРМА\"!!!!!!!!!!!!!!!!1

Ирина Марудина

• Старши потребител
  • Публикации: 325
    • Профил
Дограма от Ролпласт
« Отговор #9 -: Януари 21, 2008, 11:33:26 am »
Всяка една ПВЦ дограма има подобен ефект! Докато дървената дограма позволява известно \"дишане\" - т.е. има пролуки, ПВЦто запечатва въздуха в стаята и всичката влага си остава в апартамента.

olga

• Новак
  • *
  • Публикации: 22
    • Профил
Дограма от Ролпласт
« Отговор #10 -: Януари 21, 2008, 03:58:23 pm »
За да не ми \"изпотяват\"  прозорци научих от м оите приятелки от руските форуми, че трябва да се сложи 2 камерна дограма - с 3 стъкла. Така и направих. Много съм доволна и нямам проблеми

Ирина Марудина

• Старши потребител
  • Публикации: 325
    • Профил
Дограма от Ролпласт
« Отговор #11 -: Януари 22, 2008, 09:38:12 am »
Струва ми се влагата пак остава в апартамента, просто стъклото е с по-близка до вътрешността температура поради по-добра изолация от външния свят. За това и няма конденз по него.

Аз си решавам проблема с 5 минутно проветряване на стаите всяка сутрин.
« Последна редакция: Януари 22, 2008, 09:38:36 am от Izida »

r_karoo

• Новак
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
Дограма от Ролпласт
« Отговор #12 -: Декември 17, 2008, 04:47:43 pm »
аз съм клиент на ролпласт. Поръчах. Дойде представител. Съобразих се с неговото мнение на специалист. Става въпрос за балконска врата.Исках да е с дву-странно заключване за да има добро уплатнение.Той ми препоръча да не е такова,защото вратата е голяма и може д а има проблем. В последствие-и без това двустрано закл. вратата между пантите не уплатнява-даже прозира светлина.  Последва поредица обаждания (между временно ,,специалистите се сменяха\" . Всеки нов,който идва на място бе със собствено мнение и препоръки ,,какво Би трябвало да поръчам\"  а аз се доверих на ,,техния \' човек. И в повечето случаи само вдигане на рамене.  Няма д а има оправия. В стремежа си да налапат повече поръчки-не работят качествено. съжалявам че ги ползвах като фирма.При последното идване смениха някакви обтягащи панти,като намекнаха да си ги платя.Попитах!!!  Но нали е в гаранция!!!  Какво всъщност покрива тази прословута гранция. Отговор- ,,не покрива обкова\'\'--   !?!?!?!?!?? .. След това предложиха да не пишат протокол за дефекта,срещо безплатните панти!!!  като намекнаха за почерпка.    Ето това е варнрнския  Рол-Пласт

aruba

• Новак
  • *
    • Профил
Дограма от Ролпласт
« Отговор #13 -: Ноември 12, 2009, 06:28:50 pm »
Не покрива обкова, днес ми казаха , че не покрива и стъклопакета...
И аз се питам какво покрива прословутата гаранция?

Vesi4444

• Новак
  • *
    • Профил
Дограма от Ролпласт
« Отговор #14 -: Ноември 30, 2009, 02:28:45 pm »
Zdraveite iskam da spodelq he v tazi firma ima baq nerednosti hefkata koqto behe Nevena da budem po tohni mnogo golemi oferti vartehe xubavo si napulni guhata i napusna bravo zablodi vsihki celite problemi i nerednosti idvaxa ot neq no i kato pohna da si lqga s majumi tova vehe neznam kak da go nareka vartehe majete i negi podbirahe mnogo mni padna firmata v ohite he neinite hefove si pravexa kakvoto iskat Nevenheto de to trqbvahe firmata da se kazva hukai me