Автор Тема: % сервиз в ресторантите  (Прочетена 6968 пъти)

ogsi

• Новак
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
% сервиз в ресторантите
« Отговор #15 -: Декември 05, 2006, 10:42:54 am »
Марокански ресторант Анетте на ул. Ангел Кънчев 27 също работи със сервиз

Serendipity

• Новак
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
% сервиз в ресторантите
« Отговор #16 -: Декември 06, 2006, 05:23:05 pm »
senski, ще се радвам на такава молба !
« Последна редакция: Декември 06, 2006, 05:23:31 pm от Serendipity »

Нова

• Новак
  • *
    • Профил
% сервиз в ресторантите
« Отговор #17 -: Декември 10, 2006, 07:13:25 am »
Линконтро Алегро, ул. Асен Златаров, 8 %

eye

• Новак
  • *
    • Профил
% сервиз в ресторантите
« Отговор #18 -: Декември 11, 2006, 03:05:15 pm »
Преди 3-4 седмици точно в пицария Виктория в Младост менюто предупреждаваше че \"цените са с включен 10% сервиз\", сервитьорче с неприятна миризма и силно омазана коса искаше при празно заведение да се преместим на по-малка маса (двама бяхме и то от едната страна на маса за 4-6 човека, тоест можеше да седнат още четирима без проблем) а \"големите\" пици бяха ужасяващо малки и почти без нищо отгоре. За цена от над 10 лв. едва ли имаше повече от колкото в две парчета от уличните по левче. Просто няма да стъпваме там.

Асен Ненов

• Редовен потребител
  • Публикации: 129
    • Профил
% сервиз в ресторантите
« Отговор #19 -: Декември 11, 2006, 04:39:37 pm »
Аз имам точно противоположни наблюдения върху Виктория - размера е истински, а не микро. Цените не са за всеки, това е факт. Колкото до менюто, наистина още не са го сменили, но е факт, че не са ви начислили сервиза, нали?

Ирина Марудина

• Старши потребител
  • Публикации: 325
    • Профил
% сервиз в ресторантите
« Отговор #20 -: Декември 11, 2006, 10:50:03 pm »
Момент, ако пише, че цените са с включен сервиз - проблем няма! Само да не пише, че върху цените се начислява сервиз...

Асен Ненов

• Редовен потребител
  • Публикации: 129
    • Профил
% сервиз в ресторантите
« Отговор #21 -: Декември 19, 2006, 03:31:22 pm »
   Да добавим още едно елитно заведение в списъка:
    Ресторант Манастирска Магерница, ул. \"Хан Аспарух\" 67
    Сервизът там беше 10%, ако не ме лъже паметта.

Всъщност се оказа, че сервиза там е 15%!

По данни на КЗП и след извършена от тях проверка се оказва, че в Магерницата сервиз няма. По телефона обаче, от Магерницата ми казаха, че сервиза им е 15%.

Neda

• Новак
  • *
    • Профил
% сервиз в ресторантите
« Отговор #22 -: Март 15, 2007, 02:39:55 pm »
В ресторанта на хотел \"Виталис\", намиращ се в с.Пчелин (Пчелински минерални бани) до гр.Костенец има сервиз от 7%.

Desi

• Новак
  • *
    • Профил
% сервиз в ресторантите
« Отговор #23 -: Март 15, 2007, 04:49:47 pm »
А аз си мислех че подобни проблеми има само във Варна...Пицарията точно на ъгъла до Рощок, също работи с % за обслужването, за което всъщност си мисля че трябваше да ми платят да преживея. Посетих въпросната пицария за да вечерям на бързо след работа, около 9.30, съответно заведението беше полупразно, а залата в която бяхме седнали-празна, 10мин след като седнахме изклучиха климатика ( а това беше една от малкото за тази година \"зимни\" вечери) с обяснението че не може само заради една маса да се хаби ток! И това обяснение получих лично от управителката, която се различаваше от сервитьорките единствено по \"по-чистата\" си блуза. И като за капак на вечерта ми поднесоха сметка, в която освен цена за моята вечеря имаше и цена за положения от тях труд (може би той се изразяваше в това по-бързо да настина) Десислава Красимирова
« Последна редакция: Март 15, 2007, 04:51:32 pm от Desi »

shuro

• Новак
  • *
  • Публикации: 3
    • Профил
% сервиз в ресторантите
« Отговор #24 -: Май 06, 2007, 09:20:51 pm »
да добавя още едно пот централните софийски заведения - Ботуша на ул. Васил Левски. Не си спомням колко беше сервизът, но мисля че към 7%. Ако трябва да бъда честна не съм ходила там от около 4-5 месеца /тогава ми беше пурви и последен път/, но не е лошо да им се направи една проверчица ей така за всеки случай.

natali

• Новак
  • *
    • Профил
% сервиз в ресторантите
« Отговор #25 -: Август 17, 2007, 12:51:10 pm »
Моля, проверете веригата от ресторанти \" Ниагара \" в град София. Имало такъв в квартал \" Лозенец \" , и на ъгъла на \" Дойран \" и тн. ... Хубави ресторанти. Ние бяхме гости от провинцията и нашият шеф, който ни покани, беше изненадан, че накрая към сметката бил добавен 7 процента сервиз. Сервитьора обясни, че било редно, защото го имало в менюто. Ами добре, но закона ...

go4eto

• Новак
  • *
    • Профил
% сервиз в ресторантите
« Отговор #26 -: Август 21, 2007, 11:55:05 am »
Viarno e. Az biah vav veriga NIAGARA i platih 7 % serviz. Kofti. Senski, molia proveriavai, 4e ve4e ne znam dali niakoi go spazva toia zakon. Blagodaria!

titi

• Новак
  • *
  • Публикации: 7
    • Профил
% сервиз в ресторантите
« Отговор #27 -: Август 21, 2007, 05:06:34 pm »
В пицария \"Виктория\"-Драгалевци продължава да има 7% сервиз.

mechoklecho

• Новак
  • *
  • Публикации: 5
    • Профил
% сервиз в ресторантите
« Отговор #28 -: Декември 11, 2007, 04:00:29 pm »
Здравейте,
Оня ден бях в марокански ресторант \"Анет\", там също има сервиз.
ул. \"Ангел Кънчев\" 27
http://www.annette.bg/

vbegova

• Новак
  • *
    • Профил
% сервиз в ресторантите
« Отговор #29 -: Декември 12, 2007, 02:32:15 pm »
Здравейте, сръбския ресторант \"Бел Ами\" на ул. 6-ти септември Nо 6 също попада в групата на начисляващите сервиз - 8 %