Автор Тема: пътища, пътна поддръжка, винетки, забрани за ползване на път  (Прочетена 1326 пъти)

tatuncho

• Новак
  • *
  • Публикации: 3
    • Профил
Карам собствен камион.М.Г.платих 322лв.за винетка,а тази 500,00.Какво се промени толкова в пътната мрежа,че винетната такса скочи с над35%? Питам още имат ли право властите да затварят пътища за товарни автомобили и да ги отклоняват по разни разбити трасета, след като сме си платили таксата за ползване на националната пътна мрежа.Не е ли това като да накараш по-дебел човек да се качва по стълбите,защото е трудно подвижен и ще се загуби време докато се умъкне в асансьора.През лятото трафика бил натоварен,и камионите пречат.Зимата пък-заледено-пак пречат.Път се ремонтира-забраняват ни да минаваме,защото тясно било-ами да не ни взимат пари тогава,или пък да ни плащат горивото дето заобикаляме.Това не е ли един от абсурдите в тази загубена държава и има ли някои идея как да променим нещо.Ако има такъв,много моля да ме светне.
« Последна редакция: Март 21, 2007, 11:35:20 am от admin »

mechoklecho

• Новак
  • *
  • Публикации: 5
    • Профил
Хм, цените наистина са високи, обаче ми се струва, че тежкотоварните превозни средства се отклоняват от натоварените трасета навсякъде в Европа. Нали за това има специални знаци?

stankov

• Новак
  • *
  • Публикации: 3
    • Профил
Аз пък не мога д апроучея самата логика на винетките:
Купуваш си нова кола през март или не си купил винетка на 01.02 и ти казват независимо че си я купил на 01.04 тя важи от 1.02. егати логиката.  
Да си плащаш със задна дата, би трябвало годишните винетки д аважат от дата до дата както са седмичните или месечните, или както са застраховките

genie

• Новак
  • *
  • Публикации: 28
    • Профил
В България много неща умишлено са лишени от логика!За съжаление!

Полина Тодева

• Новак
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
Мисля че е крайно време първо да оправят дупките по пътя, а след това да правят алеи за велосипедите и хората. Вече две гуми спуках докато правя място на някой да ме изпреварва! За капак на всичко само копаят и зариват едно и също място, че да отчитат някаква дейност. Крайно време е и да започнат да поддържат пътните знаци и светофари! Не може да очакваш някой да види знак, поставен в или зад храстите и да го спазва! Прекалено много станаха знаците, които сочат накъдето и както си искат!