Автор Тема: Zashto priemame zakon za proizvodstvo na genno-modificirani hrani- tova e bavna, no siurna OTROVA!!!  (Прочетена 465 пъти)

Larry

• Новак
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
Zashto priemame zakon za proizvodstvo na genno-modificirani hrani- tova e bavna, no siurna OTROVA!!! Posledstviata ot tezi hrani ne sa izvestni i skoro decata ni moje da mutitrat! I v Afrika ne priemat tezi hrani, zasho nie da stavame broileri! Neka da napravim protest za spirane na tozi antihumanen zakon. Otvorena sum za idei kak da protestirame - Larry

Ирина Марудина

• Старши потребител
  • Публикации: 325
    • Профил
И аз чух новината вчера - обяснението бе, че се налагало заради приравняване на законодателството ни към това на другите страни в Европейския съюз. Забраната за свободно отглеждане на генно-модифицирани култури била спънка пред бизнеса в България, твърдяха говорителите.

Вчера търсех за организация, която ще подеме протестна кампания, но не намерих. Ако някой има информация - моля да сподели.

Асен Ненов

• Редовен потребител
  • Публикации: 129
    • Профил
Съветвам ви да не вярвате на 100% на хора, които целят да всеят паника или да унищожат пазарна ниша. До момента никой не е доказал дали ГМО са полезни или вредни - това е и в основата на всички спорове. Така, че бъдете умерени в изказванията си.

Що се отнася до намеренията да приличаме на Австрия - \"свободната от ГМО\" зона в ЕС, ще кажа че съвместното съществуване на ГМО и конвенционални земеделски култури е доказано невъзможно. Това е така, защото по най-ествествен начин се извършва пренос на генетичен материал и уеднаквяване на популациите, т.е. всички стават частично ГМО. Ако в България не се позволи да се гледат ГМО култури, а в Македония се разреши, то е все едно и в България е разрешено - просто вятъра ще довее прашеца оттам.

Ето организация, която може да помогне: www.bluelink.net
« Последна редакция: Март 13, 2007, 04:52:47 pm от senski »

rgk

• Новак
  • *
  • Публикации: 4
    • Профил
Ако не можем да предотвратим естественият пренос на генетичен материал от вън/ чрез прашеца, носен от вятъра/, то можем да не допуснем съзнателното им произвеждане и внедряване у нас. Еволюцията е решила по естествен път как да адаптира човека към храната за него и всяко форсиране на процесите според мен е вредно - дори и класическата генетика не е нещо добро. Аз съм за селекцията,защото това е подбор на основата на съществуващи вече в природата генетични структури и наистина може да бъде нещо много важно. Вие какво мислите за тази теза?