Автор Тема: ВиК - помощ  (Прочетена 1084 пъти)

mila

• Новак
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
ВиК - помощ
« -: Март 13, 2007, 09:10:51 am »
Интересува ме какви са ми правата и как да постъпя.
Получих наследствен имот след, като почина роднина преди три години, през това време е минавала инкасаторка за вода два пъти, но отказва да и платим сметката, защото трябвало лично да се отиде да се подаде молба за да се смени името, на който ще се води сметката(а новия собственик не живее там) ......и така три години , докато не получихме писмо ,в което в три дневен срок наследника задължително да се яви , за да смени името и да плати натрупаната сметка през изминалите години защото иначе ще се спре водоснабдяването......та въпроса ми е следния - след като се сменява собственика не е ли по- разумно да се открие нова партида, и трябва ли новия собственик да плаща минала сметка , която не е била на негово име ......как да постъпя при положение , че нито имаме бележки за последно платена вода, нито кога е засичана последно , нито нищо....
предварително благодаря

mila

• Новак
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
ВиК - помощ
« Отговор #1 -: Март 13, 2007, 09:12:21 am »
Интересува ме какви са ми правата и как да постъпя.
Получих наследствен имот след, като почина роднина преди три години, през това време е минавала инкасаторка за вода два пъти, но отказва да и платим сметката, защото трябвало лично да се отиде да се подаде молба за да се смени името, на който ще се води сметката(а новия собственик не живее там) ......и така три години , докато не получихме писмо ,в което в три дневен срок наследника задължително да се яви , за да смени името и да плати натрупаната сметка през изминалите години защото иначе ще се спре водоснабдяването......та въпроса ми е следния - след като се сменява собственика не е ли по- разумно да се открие нова партида, и трябва ли новия собственик да плаща минала сметка , която не е била на негово име ......как да постъпя при положение , че нито имаме бележки за последно платена вода, нито кога е засичана последно , нито нищо....
предварително благодаря за отговорите

an_alex

• Новак
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
ВиК - помощ
« Отговор #2 -: Април 24, 2007, 03:21:51 pm »
Здравейте! Аз също имам проблем с ВиК. Миналата година сложиха общ водомер на блока и към него са включени и няколко магазина и фирми които се намират под блока. От тогав към сметката ми редовно се начислява по 2-3 кубика вода допълнително. В нашия блок няма чешма в общите помещения и като попитахме откъде идват тези допълнителни кубици отговарят, че са на съседи които не са намерени, за да им бъдат отчетени водомерите, но рано или късно тези водомери ще бъдат отчетени и излиза, че тази вода се плаща двойно. Аз искам да си платя водата по индивидуалния водомер, но от ВиК-Монтана отказват.
Моля ви посъветвайте ме какво да направя, за да ми се реши проблема.

mddmdd

• Новак
  • *
  • Публикации: 3
    • Профил
ВиК - помощ
« Отговор #3 -: Декември 27, 2007, 12:18:26 am »
Мила , аз така платих тока на предишния собственик при покупка на жилище.Тока беще спрян - а те си искаха парите .Инкасаторката не би трябвало да ти взима пари, а партидите -  да ги оправиш. И енегрото и веикато и бетекато и парното - докато не подадеш молба за смяна на партида няма да ти я сменят.
Ан , някой краде вода, % на грешка на отчитане на водомера е 1.5  и др.Ако е повече от 1.5 може да се направи проверка.
ВиК гледат само общия а другите са подотчетни .Същото е и с енергото само че там отива за стълбище.
Можете ли да си представите - комшията ел техник пробива дупка в панела и се вързва за контакта на съседа - и ето ти безплатна ел енергия.И енергото не предприема нищо.Ако елекртомерите са в общо табло в мазата ,може и да стане и по етажите прикачването.
Трябва сами да се борим за правата си.

gradev

• Новак
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
ВиК - помощ
« Отговор #4 -: Ноември 07, 2009, 11:27:08 am »
Здравейте имам проблем със софийска вода, жена ми е подала молба за спиране на партидата през януари, те са спрели партидата, но автоматично са я подновили през май. Имота е необитаем, оправдават се с проверка на годността на водомерите, но след като молбата е приета и партидата е спряна това не се ли приема като съгласие за годност на уредите???