Автор Тема: Проблеми с Електрон Комерс  (Прочетена 21287 пъти)

poli

• Новак
  • *
  • Публикации: 3
    • Профил
Проблеми с Електрон Комерс
« -: Март 22, 2007, 12:13:47 pm »
Здравейте, бих искала да Ви помоля ако може да ми помогнете.Живея в ж.к.Младост, бл. 1А, и нямам парно от 3 години/напълно изключено/с демонтирани радиатори, но миналият отоплителен сезон фирма \"Електрон Комерс\" започна да ни начислява пари за отопление.Казаха ни, че имаме щранг в банята и затова ще плащаме за отопление.Искам само да добавя, че преди повече от 5г.поради повреда е изключен щранга от 1 етаж и няма отопление в банята за което има съставен протокол от Топлофикация.Това го казах и показах на служителя на \"Електрон Комерс\" но, резултат никакъв.Какво трябва на направя , ако и този отоплителен сезон ми начисляват пари за отопление? Само да добавя, че в нашият блок и имаме 60% спряно парно и от \"Електрон Комерс\" ни казах , че или всички ще се откажат от услугите на \"Топлофикация\" или на всички ще бъдат начислявани пари за отопление , за да си покрият загубите.И тъй като не могат да накарат живущите да си спрат парното започнаха да ни начислявят пари за отопление.И днес пак ходихме до \"Електрон Комерс\", но резултат никакъв.Даже имаме изравнителна сметка от 250лв.Моля , кажете ми какво да правя!
« Последна редакция: Март 22, 2007, 01:17:29 pm от poli »

cecobo

• Новак
  • *
  • Публикации: 22
    • Профил
Re: Електрон Комерс
« Отговор #1 -: Април 01, 2007, 02:40:52 pm »
Поли, в никакъв случай недейте да плащате. Преснимайте всички протоколи,които имате и заедно с обстойна жалба ги изпратете до всички инстанции. В момента заплашват всички потребители с бързи дела, съдия изпълнител и какво ли не. Целта е, който се излъже да плаща. Ако действително не сте ползвали парно, няма съд в света, който да ви накара да платите. Жалбите обаче са задължителни. Такъв е реда. Трябва смелост, гражданска позиция и търпение. Няма да получите помощ от никой. Всеки вариант, който ви предложат  - за разсрочено плащане, преизчисления, корекции ще бъдат подвеждащи за да разпишете, че сте длъжник. Най-добре е да се стигне до съд. Тогава спокойно можете да заведете обратно дело за психически тормоз и каквото ви дойде на ума. Аз и моето семейство също сме заплашени от съд , но изчакваме търпеливо и се подготвяме. Не сме плащали парно от 2003 год. Колкото повече потребители , установили, че ги лъжат спрат да плащат, торкова по-бързо ще се реши проблема с парното. Не се плашете от съда. Процедурата е много бавна ,но вие ще спечелите. Да платиш нещо, което не си ползвал е обидно и означава сам да се заплюеш пред цялото общество.

puxli

• Новак
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
« Отговор #2 -: Април 11, 2007, 03:48:58 pm »
qvno nqma pravitelstvo v balgaria koeto da go interesuva dali bulgarina moje da si pla6ta parnoto ili ne i qvno tova e edinstvenoto ne6to ot koeto bulgarite ne mogat da se otkajat.te ostavat abonati na toplofikaciq ,6tat ne 6tat.mnogo mi e interesno poneje toplofikaciq nqma pismeni dogovori sas svoite klienti,kat se talkuva i vaprosa s tova susedite ti da re6avat dali ti moje6 da si pla6ta6 i dali iska6 da polzva6 tazi usluga.nima sasedite mi mi izkarvat zaplatata?

Ето нещо от Наказателният Кодекс:
Цитат:
НК
Р а з д е л V
Изнудване
Чл. 213а. (Нов, ДВ, бр. 62 от 1997 г.)
(1) Който с цел да принуди другиго да се разпореди с вещ или със свое право или да поеме имуществено задължение го заплаши с насилие, разгласяване на позорящи обстоятелства, увреждане на имущество или друго противозаконно действие с тежки последици за него или негови ближни, се наказва с лишаване от свобода от една до шест години и глоба от хиляда до три хиляди лева.
(2) Наказанието е лишаване от свобода от две до осем години и глоба от три хиляди до пет хиляди лева, когато деянието е:
3. придружено с отнемане, унищожаване или повреждане на имущество;
4. извършено от две или повече лица;

tova za toplofikacionnite birnici ne vaji te sa pod zakrila na policiqta za6toto grabqt.mislq 4e sa tozi durjaven reket sa vinovni onezi debelite MALOUMNICI v parlamenta koito ne mogat da pravqt zakoni taka 4e da ne si protivore4at edin s drug,i tursqt da vzimat ot tozi koito nqma,a ne ot tozi koito ima da si pulnqt budjeta.

cecobo

• Новак
  • *
  • Публикации: 22
    • Профил
« Отговор #3 -: Април 12, 2007, 09:44:35 pm »
Поздравления!!!! Радвам се, че има българи, които се интересуват от законите. Те не са лоши, но не се спазват. Най-лошото е , че не ги спазват тези, които избираме в парламента.Хора, четете и се интересувайте. Законите са категорични и няма наредби и други простотии, които да пренебрегнат ЗАКОНИТЕ. Няма съд в който да решат, че някаква наредба е над закона. А наредбите в България са създадени, за да ни крадат, заплашват и изнудват.
        Моето мнение е, да не коментираме, какво искат да направят с нас управляващите - това го знаем всички. Нека си разясним, какво да направим ние, за да се защитим. Ще се радвам някой ден да прочета, че и някой юрист се е включил в този форум и че е на наша страна. Те също са граждани на тази страна и трябва да знаят - ЧЕ НЕ ВСИЧКО Е ПАРИ НА ТОЗИ СВЯТ ПРИЯТЕЛЮ!!!!!!!

HARD_PLAYER

• Новак
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
« Отговор #4 -: Април 16, 2007, 10:30:14 pm »
Здравейте! Имам проблем с \"Топлофикация\" АД - Русе или както там е точното име. В моя блок топлинното счетоводство се води от Бруната и сме с едни праисторически топломери от онези които са с едни капсулки вътре. При тези топломери оформянето на потреблението става по следния начин - всеки месец от Бруната подават едни предполагаеми данни за потреблението на даден апартамент и веднъж годишно, в края на отоплителния сезон минават и виждат какво е потреблението за 1 година и изравняват сметката. Всичко изглежда логично, ама не е точно така. Примерно тази зима са ми нашляпали почти 500 лева за 3 месеца, а радиаторите ми не са включвани защото не беше студено, а пък и живея сам и през дуня съм на работа, прибирам се за малко да вечерям и да се изкъпя и излизам, после се прибирам и лягам да спя. Като се прибера си пускам 10-15 мин ел.печка и така. На всичко отгоре са ми напраскали и около 30 куб. топла вода. Направо нямам думи! Отидох да видя как ще предложат да разрешим проблема и ме посъветваха да си платя тези сметки, а после щели да ми приспадат. Да, но никой не дава никакви гаранции точно по какъв начин ще се приспадат и дали въобще ще се приспаднат? От друга страна в момента не мога да отделя тези пари за топлофикация, а и да мога защо трябва да ги затварям в \"Топлофикация\"? Обърнах се към комисията за защита на потребителите и от там ми казаха, че не могат да направя нищо и ме посъветваха да опиша проблема си тук. Ако има някой, който е имал или има пъдобен проблем - нека напише как е процедирал и какво се е получило!

poli

• Новак
  • *
  • Публикации: 3
    • Профил
« Отговор #5 -: Май 09, 2007, 04:02:25 pm »
Благодаря Ви за отговорите.В тази наша мила България няма оправия, и няма да има след,като държавата седи зад топлофикация  и не защитава гражданите.Такова чудо никъде няма.Как  да платя нещо което не съм ползва.Имам ел. радиатори и  когато ми е много студено  ги пускам .Е айде сига бе да плащам на топлофикаци при положение,че се топля на ток.Няма да стане . Жалбите съм ги  приготвила да ги пусна и няма да плащам.

kracio

• Новак
  • *
    • Профил
« Отговор #6 -: Май 11, 2007, 01:14:08 pm »
Здравейте!Пиша ви по същия повод начисляване на сметки!2 години живеех на Гогол и там бяхме с парно-3-ма души сме и принципно парното си го плащахме на изравнителния период за миналия отоплителен сезон платихме 750 лв.което можеби е ок,НО какво стана тази година от новия отоплителен сезон октомври мисля че започна миналата година сметките ни за топла вода от 40-50 лв. на месец скочиха на 150-170лв.!!!Пристигат си сметки ама едни и същи 150-170-160 без разлика а сме трима души незнам колко топла вода трябва да използваме за да направиме такива сметки!И аз се преместих от квартирата сега съм на Пиротска и ми е много по-добре без парно топлофикации и всички след тях.Обаче трябва да си платя този месец сметките за 3 месеца които са по новите им суми 150-170 лв.Да го направя ли?Или да направя нещо друго?Те ни мислят за много балами!Незнам как ще стане това дори и с увеличение на цените на водата и парното сметките от 50 да скочат на 150!!! Това са 200%!!!Посъветвайте ме!

Tania

• Новак
  • *
    • Профил
« Отговор #7 -: Август 23, 2007, 02:08:34 pm »
Здравейте, аз съм юрист. Някой беше молил в този форум да се включи и юрист. Адвокат съм от 8 г., обаче в момента се чудя как точно да осъдя Топлофикация за тези прословути изравнителни сметки за МИНАЛ ПЕРИОД!!! Опитвам се да им прочета наредбите, формулите, обаче ми трябва минимум едно инженерно, едно математическо и още не знам какво техническо образование, за да схвана смисъла им. Да не говорим да ги съдя по тези нормативни актове...
Единственото, което ми идва наум, е да опитаме чрез жалби по Закона за защита на потребителите. Някой ако е писал, моля за помощ...

mgbig

• Новак
  • *
    • Профил
« Отговор #8 -: Август 23, 2007, 06:32:02 pm »
Имам проблем с топлофикация искат да платя втори път платена сума към кого да се обърна става дума за задължение по продаден вече имот който някога е бил на родителите ми, но за да го продам трябваше да платя задълженията, а сега идва призовка от дело състояло се 2000 г. Моля за съвет!!! ПОМОЩ!!!
« Последна редакция: Август 23, 2007, 06:33:06 pm от mgbig »

mariyana

• Новак
  • *
    • Профил
« Отговор #9 -: Октомври 10, 2007, 09:55:54 am »
Здравейте, живея в София. Досега парното ни отчиташе фирмата \"Електрон Комерс\". За предстоящия отоплителен сезон на тази фирма е отнет лиценза за топлинно счетоводство. Налага се да сключим договор с друга фирма, но където и да позвъня ми казват, че трябва да монтират техни топломери, съответно наново да ги заплатим. Не можели да отчитат уредите на Електрон Комерс. Питам: Колко пъти ще плащаме за топломери. МИЕ и Топлофикация трябва да разрешат този проблем. Звънях на БТВ-новините, разказах им за проблема, поискаха ми телефонния номер за да ми се обадят и....нищо. Ако не сключим договор с друга фирма, Топлофикация ще ни начислява сметките на база кубатура. За какво си сменях дограмата, правих външна изолация. Нали за да икономисвам от сметките за отопление. Егати държавата, егати министерството, егати топлофикацията и т.н...

avitoni

• Новак
  • *
  • Публикации: 6
    • Профил
« Отговор #10 -: Октомври 10, 2007, 02:00:02 pm »
Искайте си парите от Електрон комерс!Или да  Ви ги монтират безплатно.Не знам какъв Ви е договоре с тия дето не саполучили лиценз.Но който не му харесва,да си ги сменя.Отнася се до Топлофикация.

Възмутен

• Новак
  • *
  • Публикации: 11
    • Профил
« Отговор #11 -: Октомври 10, 2007, 09:17:45 pm »
Живея в “Младост - І”. На три входа от нашия блок т.н. нареченото от някого “топлинно счетоводство” се извършва о скандално известната фирма “Електрон Комерс”. Няма да коментирам това, че на фирмата и е отказан лиценз. Според мен, трябва да бъде отнет лиценза не само на тях, а и на всичките останали фирми извършващи тази “услуга”.
На телефоните в софийския офис не отговаря никой. Няма ги и “великите специалисти” Савов и Колев. Сякаш са потънали в земята. Изравнителните сметки още не са пристигнали. Един съсед, който се е отказал от парно, съвсем справедливо е изпратил жалба до \"боговете\" от “Топлофикация - София”, с въпроса защо трябва да плаща нереално високи сметки и лихви. Наглеците от “Топлофикация - София”, изпратиха писмо, че ако всички до 18 т.м. не се съгласим да плащаме по условията, които те ни диктуват, ще прекратят топлоподаването,  позовавайки се на чл.78 ал.5 от някаква наредба от 06.04. 2007г., тъй като отказалите се от парно били повече от 50%. Което не е вярно. Как са направили тези сметки не се знае. Явно това е новият начин, по който наглеците-монополисти от изправената пред фалит “Топлофикация - София” започват да рекетират гражданите.

ico-tsf

• Новак
  • *
    • Профил
« Отговор #12 -: Октомври 12, 2007, 04:22:41 pm »
Абонат съм на \"Електрон комерс\" в Младост-4.Вчера разбрах/ходих в Топлофикация/,че фирмата не е кандидатствала за да получи лиценэ эа сезон 07/08г.Просто са решили \"да си бият камшика\" към Пловдив и В.Търново и да ни ПРЕОТСТЪПЯТ на друга \"Хиена\" от бранша,която да ни продаде топломери,/по23-24лв.бройката/ или даде под наем за сега по 7 лв. ,а после и за повече /за да ме бъде яд ,че не съм си купил/След година две , по същата схема фирмите пак ще ни врътнат вътрешно по между си и т.н....Пред мен в Топлофикация свалиха от стената/таблото/ списък с имена на фирми които не са получили лиценэ за този сезон а те са: Термал България ООД  тел:9581041 :ЕТ \"Аква Билдинг\"Томо Вълев  тел:9200193 : \"Стокс\" ООД тел:9731593 :798551:  АН 93 ЕООД  тел.9733370 :  \"Рони\"ЕООД тел:8164330  .НА ПЕЧАЛИВШИТЕ ЧЕСТИТО !!!!!!!!! А НА НАС УМНАТА ПРИ ИЗБОРА!!!!!!!!Така и така са ни прикарали,ако не им дадем отпор,като нищо ще ни врътнат /по схемата/ ПИШЕТЕ!!!!!!!!!!Колкото повече мнения,толкова по-добро решение!!!

Възмутен

• Новак
  • *
  • Публикации: 11
    • Профил
« Отговор #13 -: Октомври 18, 2007, 08:58:39 pm »
Мисля, че по-доброто решение ще е всички да престанем да плащаме на “Топлофикация - София”.
Преди 2-3 дни в пощенските си кутии намерихме най-накрая изравнителните сметки, които са изготвили любимите ни “топлинни счетоводители” от ”Електрон Комерс”. Както и миналата година, те не бяха предоставени съгласно договора на упълномощеното за тази цел лице. Тъй като не знаем на кой са дадени и къде е изготвения общ отчет как са направени, не можем да ги оспорваме.
Днес един съсед е отишъл до офиса на фирмата, за да оспорва своята сметка. От там са му казали, че тъй като не им е даден лиценз, те вече са преустановили работа и повече не се занимавали с изравнителни сметки.
Контакт с някого от Великото ръководство на любимата “Топлофикация - София”, на сайта им в Интернет не може да се установи. Трябва да отсъстваш от работа. Срокът за обжалване на сметките ще изтече поради размотаванията.
Нека дамите и господата от УС на “Топлофикация - София”, за в бъдеще да бъдат така добри и да изпращат заплашителните си писма на писани на тоалетна хартия, защото за друго не стават....

bjork

• Новак
  • *
  • Публикации: 41
    • Профил
« Отговор #14 -: Октомври 21, 2007, 12:51:05 pm »
Здравейте и от \'Дружба - 1\'. 3 входа сме на прословутата Ел комерс\'. Още нямаме и изравнителни сметки. Никoй не вдига телефона...

От 3  дена \'имаме\' и парно. Някакви от \'Топлофикация\' дошли и го пуснали. Само че на последните етажи са топли само тръбите...

Съседите почти са навити да преялят парите си и да се включат към нова фирма. Аз и ще някои от тях обаче си искаме парите обратно - апаратурата е в гаранционен срок и работи.

Ще се консултирам с адвокат /моя позната - поне затова няма да плащам\'/ и ще си търся правата.

Аман от мошенници! За пореден път!!!