Автор Тема: Проблеми с Електрон Комерс  (Прочетена 21466 пъти)

Fire

• Новак
  • *
  • Публикации: 4
    • Профил
Re: Електрон Комерс
« Отговор #45 -: Януари 21, 2008, 04:41:48 pm »
Здравейте,
Аз самия често се питам \"демокрация и частна собственост или комунизъм и държава собственост\" е положението ни в момента като държава (поне до колкото може да се нарече държава).
Апартаментите са частна собственост и всеки трябва сам да реши дали ще се отоплява електричество или ще ползва услугите на топлофикационите фирми. За съжаление в момента никои не те гледа като частен клиент ако задължителен абонат на топлофикация... ДО КОГА Бай Тошо вече го няма, няма го и комунизма. Не е ли крайно време моя дом да стане моята крепост. Сам да реша дали ще ползвам електричество за отопление или топлофикация?
Нямя на прдстава какво трябва да се направи (да грамне парламента барабар сас всички далавераджии дето \"работят\" там или просто да грамнеш 5-6 муцуни дето са подписали закона) за да може да се зачита желанието ти като частно лице.

rozaly

• Новак
  • *
  • Публикации: 7
    • Профил
« Отговор #46 -: Януари 22, 2008, 10:48:31 pm »
Аз също съм абонат на Бруната,всяка година изравнителните сметки идват с закъснение но миналата година дойдоха чак на девети ноември  вместо до 15 август.Парното беше вече пуснато.По голяма част от живущите пуснахме рекламация за тези прословути щранг-лири в баните за който си начисляват единици кой знае как.Тези тръби веднъж ни ги слагат в цялата кубатура на жилището и после като лири.Искахме като са лири да ни монтират уред заедно с термовинтила за да си ги спираме.Но от 15 11 07 до днес 22 01 08г няма отговор защото знаят ,че това технически не може да стане.Така е защото трябва всички да заведем дела срещу Топлофикация.
« Последна редакция: Януари 22, 2008, 10:49:50 pm от rozaly »

dan4i

• Новак
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
« Отговор #47 -: Февруари 19, 2008, 09:57:32 pm »
Може ли някой да ми каже имат ли давност задълженията към топлофикация и колко години ?
« Последна редакция: Февруари 19, 2008, 09:58:24 pm от dan4i »

niki.naydenov

• Новак
  • *
    • Профил
« Отговор #48 -: Февруари 20, 2008, 05:45:41 pm »
Здравейте!Проблема ми е следния- изключил съм парното в апартамента си ,но ми се начисляват някакви такси( процент топлина на зградата).Тази такса възлиза на 50лв. месечно. Въпросът ми е дали има начин да се избегнат тези такси ?

hrisky

• Новак
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
« Отговор #49 -: Юни 26, 2008, 04:49:38 pm »
Имам нужда от съвет.При отчитането на топломерите през 2005г.не е имало човек на адреса ,както на 1та така и на 2 та дата.Дойде сметка в която е начислена на база използвана топлинна енергия.Става дума за радиатор в кухнята и лира в банята.Два месеца след въпросната сметка платих на техника или знам ли как го наричат за района да измери показанията за моя сметка.Съставен беше протокол и въпросния техник каза че ще отнесе протокола в ИСТА.
Аз така или иначе сметката не съм плащала ,защото е неразумно висока.Спряла съм да плащам и следващите сметки от тогава до сега .Защото е невъзможно да плащаш настоящите си сметки без да си платил въпросната сметка по база.Отказаха ми и да се демонтират радиатора и лирата без да е платена сметката.
Така аз си трупам сметка след сметка и за момента имам начислени лихви от около 300лв.Оказа се при новото ми посещение тази година/2008/в желанието ми новите изравнителни сметки да включат корекцията от 2005г.,че трябвало тогава в 3 месечен срок от отчитането да подам молба за преизчислението на база протокола на техника.Което време естествено е изтекло.А със задна дата преизчисление не можело да се направи защото начина на изчисление на сметките бил различен.Просто съм потресена.Това е някакво безумие.
Помолих да ми дадат разликата от протокола и начисленото ми на база ,отговориха ,че нямат такива данни.
От ИСТА нищо повече не можах да науча ,а решение на проблема ми не видях.От там се довлачих до топлофикация буквално защото навън е 38 градуса.
Там помолих за разпечатка какво дължа по месеци.Пратиха ме накасата където да платя 1,32 за въпросната.Какво бе изненадването ми като получих само суми и лихви към тях.Попитах служителката ,какви са стойностите в единиици използвана енергия,за да ги сравня с протокола ,тя ми отговори че такава справка не можела да ми направи.Оказва се, че аз дължа едни суми на топлофикация просто.Вече се мисля за много тъпа и проста,че не мога нищо да разбера.
Дайте ми съвет моля, какво да направя и как да постъпя.
« Последна редакция: Юни 26, 2008, 04:50:47 pm от hrisky »

avram49

• Новак
  • *
    • Профил
« Отговор #50 -: Юни 27, 2008, 09:32:57 am »
Да се предложи Топлофикация София за Нобелова награда - открили са нов физичен закон според който 1 куб. м.
вода може зимно време да се загрява със 75 квч енергия а лятно време с 83 квч - нещо повече - на съседната улица това става със 62 квч!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Virginia

• Новак
  • *
    • Профил
« Отговор #51 -: Юни 28, 2008, 10:18:12 pm »
Demontirah si radiatorite. Kogo (toplofikaciq; toplorazpredelitelnoto drujestvo) trqbva da informiram. Ima li sankcii za tova. Kolko podpisa ma ostanalite sobstvenici mi trqbvat?

Ирина Марудина

• Старши потребител
  • Публикации: 325
    • Профил
« Отговор #52 -: Юли 05, 2008, 10:13:23 pm »
hrisky,
топлинната енергия в една абонатна станция се разпределя на база отчетените показания. Тъй като вашите не са били предадени в срок до колкото разбира от мнението ви, няма как това да стане след приключване на годината. Вие сте заинтересована най-много от всички да ги намерите и да си дадете показанията в срок. Щом не сте го направили, ми се струва безсмислено сега да ги гоните. Има си договор с топлофикация - в него си е казано.

Така или иначе не могат да преизчислят сметките на входа за 2005та, нали?

Retribution

• Гост
« Отговор #53 -: Юли 11, 2008, 08:34:54 pm »
Живея с майка си в гр. Сливен. Топлоенергия не използваме от 2002 г. Докато сме пускали парно всичките ни задължения са изплатени. След това започнаха да валят сметки за такса „мощност”, „сградна инсталация” и т.н., които изрично забраних на майка си да плаща. И така до ден днешен. От известно време насам получаваме известия за задължения към „Топлофикация”, които през годините от 400 стигнаха 1.130 лв. с лихвата. През този период (2003-2006), за който са начислени, парно и топла вода не сме използвали. Парното в нашия блок е разделено на секции и кръгове. От 1-ви до 6-ти етаж, и от 7-ми до 12-ти са двата кръга, а секциите са разделени според изложението на апартаментите. Фактически, нашият апартамент попада в 1 кръг, секция юг-запад. Във въпросната секция никой не използва топлоенергия, а в мокрите помещения (баня, тоалетна) лирите са запечатани от години. Т.е. „Топлофикация”-Сливен се опитват да ни накарат да платим за топлоенергия, която по никакъв начин не е достигала до нас. Днес, 11.07.2008 г., получихме „Покана за доброволно изпълнение” и Изпълнителен лист от районен съдия, според който има определен 2-седмичен срок, след който задължението ще бъде взето чрез съдия изпълните и т.н.

Не мога да позволя пенсионер със 120 лв. месечен доход да плаща сметка за нещо, което не е използвано.

Не зная към кого да се обърна и какви мерки да взема, за да не се стига до принудително плащане.

hrisky

• Новак
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
« Отговор #54 -: Август 16, 2008, 11:39:38 am »
izida,ясно ми е че не могат да преизчислят сметките на входа за 2005 г.
Проблема е в това, че когато техника е отчел след официалните дати за моя сметка данните,нищо не е последвало,защото никой не ме е уведомил за срока в който трябва да подам молба за преизчисление.Незнам как се тълкува това,че съм извикала техника да засече резултата ,за да си го имама?или?
Естествено за да се преизчисли сметката.Когато ме уведомиха за телефона му и тн ,никой не каза за срок за преизчисление ,нито техника ,когато вземаше данните.Това е.Техника ,каза само че веднага ще занесе данните в разпределителното дружество.С което аз сметнах всичко за приключило.Но уви НЕ!

bjork

• Новак
  • *
  • Публикации: 41
    • Профил
« Отговор #55 -: Август 18, 2008, 04:57:37 pm »
hah, pak tazi usojnica \'Toplofokaciq\'.

Shte vi napisha neshto do njakolko dena, da se smeete... Na moe pismo ot 11.2007 g. imam otgovor ot Omudsmana na BG... 7. 2008 g. Po povod sofijskite istorii na \'Elektron komers\' i \'Toploto;....

bjork

• Новак
  • *
    • Профил
« Отговор #56 -: Август 30, 2008, 02:10:23 pm »
Да се смееш ли, да плачеш ли... Та, нашият омбудсман ми пише след Н-ти месеци, че
трябва да си сменим фирмата за топлинно счетоводство, НО темата на моя е-маил беше, че
никоя от представените фирми не работи с нашите апарати ;)

много сладко ми отговарят, че Топлофикация-Софиа ще ни отчита /при положение, че отчетът
вече беше извършен от Електрон Комерс през май т.г./

някой има ли нещо ново по темата?

Toplo Mi E

• Новак
  • *
    • Профил
« Отговор #57 -: Септември 17, 2008, 11:23:22 am »
До bjork и всички:
Новото е добре известното старо - Известието от Топлофикация, че трябва да си сменим \"топлинния
счетовредител\" и \"Предложението на \"Електрон Комерс\" София за участие (под тяхна шапка!!!) в
сдружение/асоциация ... бла, бла на потребителите.
Опитвам се да намеря информация как точно ще се случат нещата, ако не искам да си сменя уредите \"Епока\", но такава няма!
Също както няма достатъчно информация за това - коя друга фирма и по какви критерии да избера (ако реша) за предстоящия сезон!
Издирва се: добронамерен клиент на ПМУ-София, който да ми изпрати копие на изравнителна сметка
2006/2007 (без личните данни) за да сравня информационната и полезност с такава на \"Елекрон Комерс\", която е меко казано - \"айде бе, к\'во толкова...\".
Stay Alive!

Камелия

• Новак
  • *
    • Профил
« Отговор #58 -: Септември 18, 2008, 04:44:12 pm »
Здравейте!
Мислите ли, че има смисъл да съдя Топлофикация поради факта, че заради неплатили съседи аз също нямам топла вода? Някакъв съвет за стартиране на такова дело? Или да ида първо в Комисията за защита на потребителите?

bjork

• Новак
  • *
    • Профил
« Отговор #59 -: Септември 21, 2008, 07:41:23 pm »
Zdravejte drugarcheta po nevolq!

Poneje znam kakvo e da ti trqbva info - eto edin polezen link

http://pravata.hit.bg/

Derzajte!

Do Toplo Mi E - shashmata e v pylen hod. A za firmata PMU - ne sym sigurna, no shte proverq pri edni poznati. Ne sa mnogo happy, no tova e.

Eto i oshte edin material

http://frognews.bg/Frog/index.php?option=com_content&task=view&id=8814&Itemid=11

ako potyrsite v saita - ima i oshte ;)