Автор Тема: Проблеми с Електрон Комерс  (Прочетена 23200 пъти)

Cambodja

• Редовен потребител
  • Публикации: 248
    • Профил
Re: Електрон Комерс
« Отговор #75 -: Ноември 10, 2009, 11:05:06 pm »
Накрая май ще се стигне до Страсбург.

avram

• Младши потребител
  • **
  • Публикации: 55
    • Профил
« Отговор #76 -: Ноември 17, 2009, 03:10:23 pm »
Всички коино живеят в блокове и кооперации с парно и не желаят да плащат защото си били изключили парното са супер нагли.

Аз живея в каща и знам какво е да не се утопляваш през зимата. Всичко зомръзва, тръбите се пукат от студ и е по-студено от колкото но вън, а познавам хора коита са си спрели парното, с нищо не се утопляват и си ходат по потници, при положение че са и пушачи и често си отварят прозореца.

mistrustful

• Новак
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
« Отговор #77 -: Ноември 24, 2009, 09:27:25 pm »
смятате ли ,че е нормално да се спира топлоподаването произволно,без връзка с температурата.В момента е под 5гр,парно няма, респективно топла вода/Габрово/,а през деня -има,а е топло.Това се случва ежедневно посл.6-7дни.Дали има друг град в България,където да спира/не намалява/ топлоподаването/и не е аварийно/след началото на отопл.сезон?

Cambodja

• Редовен потребител
  • Публикации: 248
    • Профил
« Отговор #78 -: Ноември 24, 2009, 10:26:45 pm »
Датчика нещо е изтрещял явно или не са я гласили както трябва. Не звъняхте ли на топлото?

tulev

• Новак
  • *
    • Профил
« Отговор #79 -: Ноември 27, 2009, 12:02:07 pm »
По отношение на разпределението разпределение на топлинната енергия в сградата  закона казва :
Чл. 143. (2)   Топлинната енергия за отопление на общите части на сградата – етажна собственост, при прилагане на дялово разпределение чрез индивидуални разпределители, в които има отоплителни тела, се определя въз основа на:мощността на отоплителните тела, или показанията на инсталираните върху тях индивидуални разпределители.
   (3)   Топлинната енергия по ал. 1 и 2 се разпределя между всички потребители пропорционално на отопляемия обем на отделните имоти по проект.
   Тук става дума за потребителите на топлинна енергия , от което следва да си зададем въпроса : Кои са потребителите ?
   В отговор на този въпрос закона ясно казва:
   Чл. 153. (1) Всички собственици и титуляри на вещно право на ползване в сграда - етажна собственост, присъединени към абонатна станция или към нейно самостоятелно    отклонение,    са    потребители    на    топлинна    енергия    и    са    длъжни    да монтират средства за дялово разпределение по чл. 140, ал. 1, т. 3 на отоплителните тела в имотите си и да заплащат цена за топлинна енергия при условията и по реда, определени в съответната наредба по чл. 36, ал. 3.
   О тук става ясно че лицата със свалени радиатори и затапени щтрангове за топла вода НЕ СА  присъединени към абонатна станция или към нейно самостоятелно    отклонение, и съответно не могат да се считат за потребители !!!

Моля настоящото да бъде доведено до знанието на компетентните органи , за да бъде преустановена тази практика към лицата отказали се от услугите на Топлофикационните дружества !

amarkov2661

• Новак
  • *
  • Публикации: 3
    • Профил
« Отговор #80 -: Ноември 28, 2009, 02:23:58 pm »
проблема парно е най-сложният проблем за българското общество, умишлено усложняван от монополиста и управляващите. в момента картината е твърде мрачна и е описана накратко в статията - \"парното - касапницата за човешки съдби\". заглавието е грозно и звучи зловещо, но фактите са такива, даже далеч по-грозни и по - зловещи. с премахването на температурният график, като основен лост за управление на количеството топлина, се премахна/унищожи/ и връзката между ползвано количество топлина и начислена сума за плащане. всъщност така се отне и правото на гражданите сами да управляват разхода си на топлина. поради тази причина няма нито една вярна сметка за парно, а отгоре на всичко, общо всички сметки взети заедно са 4-5 пъти над необходимото. за капак на всичко с премахването на преклузивния срок от зе, управляващите прехвърлиха всички вреди, формирани от 1999 г- до 08.09.2006 год. върху гражданите.

Mitko

• Младши потребител
  • **
  • Публикации: 70
    • Профил
« Отговор #81 -: Ноември 28, 2009, 09:45:31 pm »
Много ми хареса следната публикация:

Според някои медии събираемостта на топлофикационния рекет е
спаднала до 12%. Дори да са пресилени, тези данни навеждат на извода, че съзнателно или подсъзнателно хората вече
се изправят срещу топломафията.

Тук предлагаме разговор с д-р Радко Ханджиев – първият
българин успял да пребори топломафията.

© Д-р Радко Ханджиев
с/о ГС “Асоциация на
данъкоплатците в България”

amarkov2661

• Новак
  • *
    • Профил
« Отговор #82 -: Ноември 30, 2009, 08:35:28 am »
без всякакво съмнение държавата толерира, вместо да регулира антаганистичните отношения между монополиста и гращданите, породени от противоположните интереси на страните по отношение на количеството топлина, което следва да се произведе във всеки отделен момент. интересите на монополиста диктуват непрекъснато да произвежда максимално количество топлина, което е необходимо за отопление при минус 20 градуса. интересите на тражданите изискват да могат да управляват лично разхода си, и да има връзка между ползвано количество и начислена сума за плащане. тези интереси на гражданите са защитени още от проектанта на отоплителната система. той е разработил температурният график, като основен лост за управление на количеството топлина в зависимост от външните условия. този график създава възможността и дава правото на гражданите сами да управляват разхода си на топлина, т.е. потреблението определя какво количество да се произведе от топлоизточника във всеки отделен момент. точно с това свойство на този график не е съгласен монополиста. по искане на монополиста, управляващите изхвърлиха този график от новосъздадения и новоприет през 1999 год Закон за енергетиката и енергийната ефективност. така държавата предостави правото на монополиста да произвежда произвални количества топлина, при което се отнема правото и възможността на гражданите сами да управляват разхода си на топлина, няма връзка между ползвано количество топлина и начислена сума за плащане - т.е. нито една сметка не е вярна. за да се реши проблема следва да се обединим и да заставим държавата да възстанови температурният график, ката задължителна законова норма. документиране, контрол и санкции за допуснати отклонения. подробности в книгата \"Проблемът парно - произвол, измами и беззаконие\".

amarkov2661

• Новак
  • *
    • Профил
« Отговор #83 -: Ноември 30, 2009, 06:43:04 pm »
предлагам на читателите най-краткото, ясно и точно представяне на проблема, което е: парното - 20 години антагонизъм, закрилян от държавата.

paco100

• Новак
  • *
  • Публикации: 4
    • Профил
« Отговор #84 -: Януари 09, 2011, 09:00:42 pm »
Погасителна давност
Чл.110. С изтичане на петгодишна давност се погасяват всички вземания, за които законът не предвижда друг срок.
Чл.111. С изтичане на тригодишна давност се погасяват:
а) вземанията за възнаграждение за труд, за които не е предвидена друга давност;
б) (изм.,ДВ,бр.12 от 1993 г.) вземанията за обезщетения и неустойки от неизпълнен договор;
в) вземанията за наем, за лихви и за други периодични плащания;

irena angelova

• Новак
  • *
    • Профил
« Отговор #85 -: Август 31, 2011, 08:29:55 am »
kolko struva edin kubik topla voda..jiveq v Razsadnika

Nesym Glupak

• Новак
  • *
    • Профил
« Отговор #86 -: Януари 27, 2012, 09:15:29 pm »
Топлофикация няма право да взима пари за тръбите!!! Щом няма топломери на тръбите, те няма как да изчислят колко топлина са отделили. Нали тези с парното имат топломери и по тях плащат. А ние само с тръбите, понеже сме по-прости и ни цакат с голямата балтия.

Пенка Каменска

• Новак
  • *
    • Профил
« Отговор #87 -: Февруари 02, 2012, 11:08:13 am »
Здравейте.
МОля за мнение. Не знам към кого да се обърна.
Проблема е, че топлофикация всеки месец удържа лихва за закъснение на плащането. Всеки месец редовно си плащам сметките, но понякога закъснявам с един - два дни. Винаги до сега са ми удържали лихва от 0,01ст. на ден, независимо колко е сметката ми за парно за месеца. Този месец обаче за два дни закъснение ми удържаха 0,05ст. Законно ли е това?

Svetlana54 Svetlana54

• Новак
  • *
    • Профил
« Отговор #88 -: Февруари 02, 2012, 06:29:37 pm »
Последното писмо, което получих от Топлофикация е от 30.01.2012.Предлагат ми споразумение в 7 дневен срок и да внеса 30% от сумата /главница и лихва/, а остатъка през следващите 10 мес. Аз извадих от интернет бланката за възражение и днес я занесох в Топлофикация ул.Ястребец 23 и взех входящ номер. В ТЕХЕМ ми приеха възражението след като написах за сведение и ми дадоха входящ номер, в Комисията по енергийно регулиране ми отказаха да приемат въражението с довода, че го пращат на М-во на енергетиката, а М-во на енергетиката ще ме приемат само впонеделник от 10.00 до 14.00ч. В ТЕХЕМ ми показаха ф-ра на потребител, на която на гърба се посочва технологичния разход на топлинна енергия в абонатната станция, но като казах, че сметките пак са високи, ми казаха, че това еч защото има отказали се от парно във входа. Че мен какво ме интересува, аз искам да плащам това което съм потребила. На стълбите няма парно, в банята лирите не работят, аз пускам парно само в кухнята на 91год. ми майка. Иначе ще го спра и ще срежа тръбите, те са моя собственост щом минават през моя имот и съм платила за тях. Какво да правя!

венцислав найденов

• Новак
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
« Отговор #89 -: Февруари 03, 2012, 05:53:35 pm »
ей хора какво да се направи с тези тръби дето минават през апартамента ми,за отопление на който ми взимат по 5-6лв на месец(т.е. почти не ползвам парно) а за тях по 30-40-50лв,както им скимне.вече ми е писнало и мисля съвсем сериозно да ги отрежа,а пък тези над мен да се оправят.има ли някакъв перцедент по тоя случай.някой да е осъдил топлофикация заради тръбите,някой да ги е резнал.дайте да направим НЕЩО СТИГА СА НИ КРАЛИ!