Автор Тема: Проблеми с Електрон Комерс  (Прочетена 21444 пъти)

mmur

• Новак
  • *
  • Публикации: 3
    • Профил
Re: Електрон Комерс
« Отговор #30 -: Ноември 01, 2007, 11:29:01 am »
И аз имам проблем с Топлофикация-София, така че се присъединявам към мнението, че наистина трябва да спрем да плащаме и да си потърсим правата. Писах до платен сайт за правна консултация и тук цитирам писмото си до адвоката и отговора от него:
**********************************************************************************************************************************
Преди 2 дни си получих изравнителните сметки от Техем и установих, че имат да ми връщат само 6 лева, макар че по моите сметки бяха около 100. Та за какво става въпрос - от 5 години съм без парно, на камина, ползвам само топла вода. Действително сметката за подгряване на водата е намалена, но за сметка на това сумата за сградна инсталация е увеличена с около 80 лева. Оказа се, че вече е 40%, при 15% миналата година, 13% - по миналата, а в началото сме започнали на 10%. Жилището ми е на 1 етаж, под нас са мазетата, съседа до нас също не ползва парно - така, че на практика няма как да ползвам топлина от някъде, а тази която се \"отделя\" в жилището ми, въобще не може да ме стопли. И тъй като не съм подписвала договор с фирмата за топлинно счетоводство да заплащам такъв висок процент сградна инсталация, отказвам да плащам за услуга, която не ползвам.Моля за съвет къде да подам жалба и евентуално да заведа дело срещу топлофикация
Здравейте,
Може би ще Ви се стори странно, но според мен е най-добре да потърсите решение на проблема като се обърнете най-напред към “Топлофикация – София”. Това може да сторите като изложите писмено Вашето становище и помолите за отговор. Така ще се запознаете с позицията на “Топлофикация – София”, която вероятно ще се поддържа, ако потърсите защита от Съда. На следващо място, може да се обърнете към Комисията за защита на потребителите, откъдето може би ще е възможно да получите информация за развитието на други сходни на Вашия случаи. При положение че “Топлофикация – София” наистина Ви начислява недължими суми, като най-надежден за Вас се очертава вариантът да предявите отрицателен установителен иск срещу Дружеството. Чрез този иск Вие ще поискате от Съда да се признае за установено спрямо “Топлофикация – София”, че Вие не й дължите суми за отопление на жилището Ви. В процеса ще следва ответникът “Топлофикация – София” да докаже, че за Вас съществува задължението за заплащане на консумирана от сградната инсталация топлинна енергия. В случай обаче, че желаете да си върнете платени вече на “Топлофикация – София” недължими суми за изтекъл период от време, за въпросния минал период ще трябва да предявите осъдителен иск за “неоснователно обогатяване” срещу Дружеството, но в този случай върху Вас ще падне тежестта да докажете, че не са били налице предпоставките за начисляване на суми за консумирана топлинна енергия.
На жалбите ми до Топлофикация и фирмата за топлинно счетоводство просто нямам никъкъв отговор.Писах и до федерация за защита на потребителите/по I-мейла/, но и от там нямам отговор - просто глас в пустиня.Така че мненията и коментарите Ви ще ми бъдат от полза, какво още може да се направи.

bjork

• Новак
  • *
  • Публикации: 41
    • Профил
« Отговор #31 -: Ноември 14, 2007, 02:27:03 pm »
Eto pak neshto....
http://news.ibox.bg/news/id_1331717293

Ima li novini okolo nashta firma? Pri nas nqma nikoj :lol:

Възмутен

• Новак
  • *
  • Публикации: 11
    • Профил
« Отговор #32 -: Ноември 15, 2007, 07:53:53 pm »
bjork написа:
Eto pak neshto....
http://news.ibox.bg/news/id_1331717293

Ima li novini okolo nashta firma? Pri nas nqma nikoj :lol:

Искам да ви препоръчам един сайт, който може да ви е от полза.
http://www.pravo-online.com/%D0%B5%D0%BD%D0%B5%D1%80%D0%B3%D0%B8%D0%B9%D0%BD%D0%BE-%D0%BF%D1%80%D0%B0%D0%B2%D0%BE-%D1%82%D0%BE%D0%BF%D0%BB%D0%BE%D1%84%D0%B8%D0%BA%D0%B0%D1%86%D0%B8%D1%8F-%D1%81%D0%BE%D1%84%D0%B8%D1%8F-4.html
Платен сайт дава експресна юридическа консултация за некоректни сметки за парно и други нарушени права на потребителите
« Последна редакция: Ноември 15, 2007, 07:58:08 pm от Възмутен »

bjork

• Новак
  • *
    • Профил
« Отговор #33 -: Ноември 17, 2007, 04:16:32 pm »
thx, a kolko vzimat i chitavi li sa ;) kakvo mogat da napravqt v nashiq sluchaj?

Osven tova nerazboriqta prodylzhava

http://www.focus-news.net/?id=n823593&chain=1

Hahhhhhhhhh Mnogo mi e smeshno - predi vreme Vyzmuten postavi vyprosa za sertificiraneto.... Obadih se na moq poznata i kazah: \"KOte, interesuva me kak gi sertificirate nashte apatatcheta za parno ?\"dokmenti imat li i t.n.

Otgovor - KOTE, Uredite, koito sa montirani v apartamenta ti sa RAZPREDELITELNI! Ne, nikoi v BG ne gi sertificira, zashtoto  pri izrabotkata im se testvat mnogo vnimatelno i pri naj -alkoto otklonenie se brakuvat....Za da se prodavat te pritejavat 2 sertifikata za kachestvo spored iziskvaniqta na EU.

bjork

• Новак
  • *
    • Профил
« Отговор #34 -: Ноември 17, 2007, 10:28:56 pm »
Poneje pisheshe che nqkoi hora shte hodqt do Polsha, moje i da ne hodqt ;) Nqma nujda da harchat pari. Eto go saita na METRON, firmata e super, daje ima EN i RUS ezici.

A eto go i nashto biju :) Enjoy!

http://www.metron.torun.pl/en/prod_woda.html

elenaaleks

• Старши потребител
  • Публикации: 385
    • Профил
« Отговор #35 -: Ноември 18, 2007, 12:47:08 am »
Възмутен: сайтът, който сте дали е с изключително нереални цени за консултация с адвокат. Реално цените за консултация са около 10-15 лева (Варна), в сайта в някой случаи може да достигне 3-4 пъти над тази сума. като се има предвид, че даден казус не може да бъде обхванат, рп. решен, с един въпрос - може да се представите колко трябва да се плати за тази консултация. Аз лично препоръчвам лична среща с адвокат,а  не онлайн общуване, особенно когато става въпрос за сериозни неща.

Възмутен

• Новак
  • *
  • Публикации: 11
    • Профил
« Отговор #36 -: Ноември 18, 2007, 12:27:50 pm »
“Работи се по разрешаването на проблема с бившите клиенти на “Електрон комерс”, заяви Петко Милевски”

Ние като потребители в крайна сметка не сме наясно от момента на въвеждането на т.нар. “топлинно счетоводство” сертифицирани ли са тези уреди. След като не са сертифицирани ние като абонати ощетени ли сме и с колко, за времето през което тази фирма е правила “счетоводството” ни?  

Ако не са сертифицирани защо толкова време това не е направено?

В “Топлофикация – София” има цял отдел (с началничка), който се нарича ДЯЛОВО РАЗПРЕДЕЛЕНИЕ. Това предполага, че в този отдел + началничката има и служители, които получават заплати благодарение на надутите сметки, които абонатите са принудени да плащат. Както по нагоре споменах началничката на този отдел не е напълно наясно за какво получава заплатата си.

А казаното:
 “Представители на “Електрон комерс” и на други фирми за топлинно счетоводство ще пътуват до Полша, с цел решаването на проблема със сертифицирането на полските топломери, заради които нито една фирма за топлинно счетоводство не пое клиентите от “Дружба”.
“Ние активно участваме в решаването на този проблем”, заяви Петко Милевски.”
... мисля, че не подлежи на коментар...

В наредбата срамежливо е споменато и нещо друго, че по решение на ОС на Етажната собственост при положение, че абонатите не могат да си изберат фирма която да прави ДРЕ, това може да се възложи на Топлофикация.
Така и така ни одират. Така и така ще ни вземат парите искаме или не искаме, нека и чиновническия апарат на Топлофикация да си размърдат задниците и да се заемат с ДРЕ.Тези фирмички ние абонатите не сме ги одобрявали, а ни бяха \"натресени\" от чиновниците от Топлофикация.
« Последна редакция: Ноември 18, 2007, 12:49:03 pm от Възмутен »

stelt

• Новак
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
« Отговор #37 -: Ноември 19, 2007, 12:50:07 pm »
Здравейте,също имам проблем с тея изравнителни сметки и моля за съвет.Фирмата ми е Бруната.В банята нямам лира,а само една тръба.отделно си има щранг,който е затворевн с капак.Заради тая тръба в израмнителната сметка са ми сложили 500 единици при положение че в стаята дето съм с парно имам за цял сезон 400 единици.Пуснах жалба до Бруната и те ми казаха,че за тях това е щранг лира и толкова.Да,но аз не искам да се отоплявам в банята.Южен и среден апартамент съм.Щом като нямам лира и има тръба трябва да плащам.Защо?На комшиите апартамента е с лира и така е купен и те имат кран и като го завъртят и не плащат,а аз нямам право на избор.Не искам да ползвам но ще плащам.Пожелах да ми се сложи лира и на мен,но ми казаха,че не може.Добре,какво съм аз виновна,че не можело.Нямам право на избор ако желая да ползвам да плащам,а ако не желая да ползвам да не плащам.Дайте съвет какво мога да направя в моя случай.

mmur

• Новак
  • *
    • Профил
« Отговор #38 -: Ноември 21, 2007, 11:54:54 am »
\"През настоящия отоплителен сезон хората, които ползват парно, ще заплащат еднаква цена на фирмите за дялово разпределение, след като между тях и \"Топлофикация\" беше подписан договор за въвеждането на основен пакет услуги. \"
 Нали точно за това говорим - че никой няма лигитимно сключен договор с Топлофикация. Защото обикновенно договора има 2 страни, които го подписват. И относно новите наредби за дялово разпределение, поне според мен те би трябвало да са анекс към договор - значи по пътя на логиката,Топлофикация и за тях трябва да изиска подписа ми.А иначе нямам нищо против да сключа един нормален договор - но договор в който е уточнена услугата, която ще ползвам, и цената, която ще плащам. И когато има промяна, да имам право да прекратя договора.

bjork

• Новак
  • *
    • Профил
« Отговор #39 -: Ноември 21, 2007, 07:13:41 pm »
В един материал на кандидат-кмет на \"Младост\" пишеше, че реалната цена на парното е само 4 лева. Това не е основна дейност, а изхвърляне на отпадни води. Но държавата нехае.

Другата измама е с амнистията на стари плащания - плащане без лихва до 31 октомври. Хората масово теглят заеми, за да погасят стари задължения. И така стават длъжници на банките. Загряваш ли какъв е порочният кръг? Някои заеми са ипотечни - залагат си домовете. И ако не платят, банката им взима имота. Най-главната цел е да станем наематели на собствените си жилища. Според данни 90% от българите имат собствени жилища, за разлика от Запада. И това дразни.

Затова са и призивите за създаване на дружества етажна собственост за саниране на сградите. И т.н., и т.н. С една-единствена цел - отнемане на имота. Но еснафът не иска да мисли по-далеч от носа си и масово се отказва от неща, които му се полагат по закон!

gabi

• Новак
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
« Отговор #40 -: Ноември 21, 2007, 10:27:54 pm »
И аз съм абонат на електрон - комерс. Изпратили са ми изравнителна сметка, в която неадекватно са отразени показанията на водомерите. Свързах се със Савов - шефа на Електрон комерс и ме увери че мога да изпратя жалба и по имейла, /защото му обясних че съм с бебе и немога да вися пред офиса по опашки/, но искам да пусна и жалба до Топлофикация. Някой знае ли дали може това да стане официално през интернет?

mmur

• Новак
  • *
    • Профил
« Отговор #41 -: Ноември 22, 2007, 05:26:59 pm »
И аз се опитвах да пусна възражение до топлофикация чрез интернет, но не намерих къде.Затова я пуснах по пощата, с препоръчано писмо с обратна разписка. От фирмата за топлинно счетоводство получих отговор, но не и от Топлофикация. Сега съм пуснала нова, но чрез Комисията за Енергийно и Водно Регулиране, отдел \"жалби и работа с потребители\" Адреса е: София 1000 бул Дондуков 8
Доколкото съм запозната, те са длъжни да ми отговорят в 1- месечен срок, а ако жалбата ми не е в тяхната компететност,трябва да задължат Топлофикация да ми отговори.Така поне не си вземам годишната отпуска за да отстоявам правата си.

bjork

• Новак
  • *
    • Профил
« Отговор #42 -: Декември 12, 2007, 07:52:57 pm »

bjork

• Новак
  • *
    • Профил
« Отговор #43 -: Декември 18, 2007, 07:55:03 pm »

bjork

• Новак
  • *
    • Профил
« Отговор #44 -: Януари 08, 2008, 04:53:55 pm »
Privet!

Ko stava , neshto nqma dvijenie po temata, zashto li... Vsichki li ste dovolno ot smetkite si ? Stranno!

Ta iskam da popitam neshto - frimata \"Elekton komers\' se okaza 4e dejstva. Yes, stranno, e fakt. Prdi okolo mesec sa otishli i sa montirali radiatori i uredi v apartamenta na edni sysedi, deto si bi bqha orkachili predi 6 godini.

Osvetlete me kakvo stava! Thx! I kakvo pravim s tozi dzver, narechen \'sgradna instalaciq\' - uj vsichi polzvat, uj vsichi sa s aparati, a sgradnata inastalaciq - pone v moq sluchaj e 53, 2 % - shtot nqma potreblenie. Az sym v djaza...