Автор Тема: Готварска печка SOGO  (Прочетена 3752 пъти)

vaskonti

• Новак
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
Готварска печка SOGO
« -: Април 15, 2007, 09:07:53 pm »
Взех такава мини печка от МЕТРО тъй като е на доста добра цена, но както се сещате влезе в сила принципа, че евтиното е скъпо. Очевидно тази печка става за отопление, но не и за готвене - невъзможно е да се сготви нищо на котлоните, тъй като те не вдигат необходимата температура. Та въпроса ми е има ли някакви стандарти за температура при готварски уреди, за да мога да задействам гаранцията и да върна уреда.

BGS

• Новак
  • *
  • Публикации: 5
    • Профил
Готварска печка SOGO
« Отговор #1 -: Септември 20, 2007, 01:48:25 pm »
Считам, че това може да се отстрани с елементарен ремонт. Уреда има ограничител на плочите. При интерес можете да я рекламирате в гаранционният сервиз.

me_against

• Новак
  • *
  • Публикации: 3
    • Профил
Конелиано - ел. удеридите им са пълни боклуци
« Отговор #2 -: Декември 08, 2010, 02:06:06 pm »
Така! Проблема е следния :преди 2 години и половина си купих ел готварска печка Конелиано от Метро. Беше намалена, поради транспортен дефект. Всичко беше наред до преди половин година. Боята на дясната страна се опече, олющи се и подна за по-малко от един месец. В последствие се появи ръжда по огления метал. За капак на всичко след още 3-4 месеца и трите от обще четири котлона изгоряха. След като извиках сервизния техник (още е в гаранция), не носеше абсолютно никакви инстументи, той ми заяви, че не може на място да поправи котлоните и би било добре да занеса печката в сервиза(който е на другия край на града и нямат собствен транспорт) и тъкмо щяли да подменят ръждясалия панел. Да, ама не. След един месец чак, понеже нямато части, поправиха котлона. Но не и ръждата. Обясниха ми, че сервизът им бил само \"дилър\" на централния във София, а от там им обяснили, без да погледнат печката, че ръждата се е появило поради лошо експлоатация, като не съм спазъл съответните условия. Между другото при покупката на печката ми дадоха само касова бележка и \"талон за гаранция\".
Подадах молба в КЗП, те направили проверка и потвърдиха становището на сервиза в София. Е как като да и снимка не са видели на печката. В задънена улица съм.
Някой ако има идеи да сподели??? После ще кача снимки, за да видите за какво иде реч...

Вечно съм Няващсе

• Младши потребител
  • **
  • Публикации: 82
    • Профил
« Отговор #3 -: Декември 08, 2010, 09:41:39 pm »
По принцип имате известни права, но в конкретния случай - покупка от Метро -  е по-особено. Това са сделки между фирми и се подчиняват на Търговския закон, а не на Закона за (не)Защита на Правата на Потребителите. По ТЗ може да се заведе дело.

kaufer

• Редовен потребител
  • Публикации: 161
    • Профил
« Отговор #4 -: Декември 09, 2010, 03:29:06 pm »
Спестил си пари, купуваш нещо с дефекти, а после имаш претенции.
Евтиното в крайна сметка винаги излиза скъпо.
Опитай. По принцип, производителите нямат законно задължение да  предоставят търговска гаранция, на уредите с транспортни дефекти.Печките Конелиано са с три годишна търговска гаранция. Възползвай се от нея.Едва ли на талона за гаранция да е записано, че е с транспортен дефект.

me_against

• Новак
  • *
  • Публикации: 3
    • Профил
« Отговор #5 -: Декември 09, 2010, 04:01:50 pm »
Едно поянение - транспортният дефект се изразява във вдлъбнатина по ламарината. Имам претенции относни качеството на изработка на печката и гаранционното им облужване. В серзиза ми обясниха, че няма значение дали печката е с дефект или не, те поемали гаранцията. От Метро бяха коректни и те са направили намалението за тяхна сметка. Въпросният \"талон за гаранция\" предствлява списък със сервизите и данни за купувача. Нищо друго. Така ги предоставяли от вносителя.
@Вечно съм Няващсе - може ли малко подробности около такова дело по ТЗ.

Вечно съм Няващсе

• Младши потребител
  • **
  • Публикации: 82
    • Профил
« Отговор #6 -: Декември 09, 2010, 09:26:32 pm »
Може:
за да водиш съдебно дело в Бг трябва да си 3 неща
  - паралия (заради таксите и адвокатите)
  - наивник и непоправим оптимист с вяра в доброто
  - дълголетник като Метусалем

mirobg

• Новак
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
« Отговор #7 -: Април 04, 2011, 12:55:18 pm »
Здравейте,

Aз съм горд притежател на такава печка и то на повече от 5 години, до сега съм нямал никакви проблеми, даже преди около 1 година закупих още една същата печка за къщата на село и там няма проблеми!!
« Последна редакция: Април 04, 2011, 12:55:31 pm от mirobg »