Автор Тема: Бутилирана или чешмяна вода?  (Прочетена 9656 пъти)

Boogy

• Младши потребител
  • **
  • Публикации: 93
    • Профил
Бутилирана или чешмяна вода?
« -: Ноември 16, 2012, 03:02:13 pm »
Повод за тази тема ми даде едно посещение в Стокхолм. Направи ми впечатление, че там хората почти не пият бутилирана минерална вода (при цена от 3 евро бутилката в магазина и на мен не ми се пиеше).
За сметка на това навсякъде предлагат чешмяна вода, която дори не се заплаща. Подобна практика е разпространена и много други европейски държави. В Гърция и Турция обикновено ви носят безплатно вода в заведение без дори да сте поръчали.
У нас така свикнахме с бутилираната вода, че ако си поръчаме чешмяна, вероятно ще си навлечете сериозен гняв от сервитьорите.
Чудя се дали има шанс това да се промени?
Качеството на водата в повечето български градове е много добро, но по някаква причина се наложи схващането, че не е така.
От друга страна, ако калкулираме колко пари на година даваме за минерална вода, вероятно ще се замислим......

egotseva

• Младши потребител
  • **
  • Публикации: 98
    • Профил
Re: Бутилирана или чешмяна вода?
« Отговор #1 -: Ноември 16, 2012, 03:09:42 pm »
Мисля, че в този форум срещнах оплакване, че човекът си закупил бутилирана вода, но имала вкус на чешмяна. Честно казано и аз съм се замисляла, дали като си купувам вода, особено от по-неизвестна марка, това не е вода от чешмата. Но да си признаем - водата в центъра на София изобщо не става. Иначе ако си поръчаме в заведението обяд за 15 лева, определено няма да се сърдят, че искаме чешмяна вода.

Alexander

• Новак
  • *
  • Публикации: 45
    • Профил
« Отговор #2 -: Ноември 21, 2012, 09:51:24 pm »
И да не се разсърдят, учуденият поглед на сервитьорите е гарантиран :)

Boogy

• Младши потребител
  • **
  • Публикации: 93
    • Профил
« Отговор #3 -: Ноември 29, 2012, 06:27:28 pm »
Но да си признаем - водата в центъра на София изобщо не става.

Точно това е създадения от лобито на бутилиращите вода МИТ, за да могат да продават.
Водата в София със сигурност е много по-добра от половин Европа.

fire_

• Новак
  • *
  • Публикации: 13
    • Профил
« Отговор #4 -: Ноември 30, 2012, 12:13:17 pm »
Но да си признаем - водата в центъра на София изобщо не става.

Точно това е създадения от лобито на бутилиращите вода МИТ, за да могат да продават.
Водата в София със сигурност е много по-добра от половин Европа.

Напълно съм съгласна. В Турция водата не е особено приятна, но пак си я пият и е въпрос на навик. Наложено ни е, че бутилираната вода е по-добра. Вкъщи винаги си пия от чешмяната, отдавна  спряхме да купуваме бутилирана.