Автор Тема: Проблеми с Фантастико  (Прочетена 17341 пъти)

Асен Ненов

• Редовен потребител
  • Публикации: 129
    • Профил
Проблеми с Фантастико
« -: Октомври 03, 2006, 05:37:19 pm »
Фантастичните продукти имат и фантастични цени. Оказва се, че в магазините Фантастико, цените са едни на рафта, а други на касата. Например \"Пилешки фенер/замразен\" по етикет е 1.19 лв/кг, а в касовата бележка цената е 1.38 лв/кг. Продукта не е единствен и се оказа, че метода е практика.

Простата сметка показва, че това е 16% надценка на цената на етикета, която обаче не е обявена на потребителя. При средна сума заплатена на каса от около 15 лв и няколко хиляди души на ден, оставям на вас да сметнете елегантния приход на един от тези обекти.
« Последна редакция: Февруари 19, 2014, 12:37:03 pm от Lachezar Barakov »

kaufer

• Редовен потребител
  • Публикации: 161
    • Профил
Фантастико и цените
« Отговор #1 -: Октомври 05, 2006, 09:58:09 am »
Обявяването на различните цени за един и същ вид стока в търговски обект е забранено, но при глоба от 300 до 3000 лева, тя е като капка в морето в сравнение с прихода който реализират търговските вериги

Асен Ненов

• Редовен потребител
    • Профил
Фантастико и цените
« Отговор #2 -: Октомври 14, 2006, 04:21:05 pm »
След проверка се установи, че и Пикадили (в CCS) практикуват познатата схема. Там пък касиерките се измъкват с \"В момента му се сменя цената\".

nousha

• Новак
  • *
  • Публикации: 3
    • Профил
Фантастико и цените
« Отговор #3 -: Октомври 23, 2006, 10:42:13 am »
Това, за стжаление, го правят и във \"Фамилия\". Редовно.

Асен Ненов

• Редовен потребител
    • Профил
Фантастико и цените
« Отговор #4 -: Октомври 24, 2006, 11:19:18 am »
Ето, че КЗП е работила по въпроса вече:

Акция за обявяване на цените и грамажите на предварително пакетираните
хранителни стоки

451 проверки извърши миналата седмица Комисията за защита на потребителите в рамките на национална акция за обявяване на цените и етикетирането на предварително пакетираните хранителни стоки. 62 нарушения, предимно в малките магазини, са констатирани във връзка с обявяването цените на храните. Търговците посочват цената на разфасовката, но не и тази за единица мярка. В 43 от случаите е установено, че търговците са подменили информацията върху етикета на производителя или вносителя. Това се среща най-често при предлагане на месни произведения – трайни и малотрайни колбаси и пилешки разфасовки. Констатирани са разлики в обявената от производителя и след това от търговеца маса, като те варират от 1 до 10 грама.

ignis

• Новак
  • *
  • Публикации: 6
    • Профил
Фантастико и цените
« Отговор #5 -: Октомври 25, 2006, 06:45:37 pm »
В Била освен, че повече стоки са с различни цени на рафта и на касата и отношението е просто под всякаква критика.

bubata

• Новак
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
Фантастико и цените
« Отговор #6 -: Ноември 11, 2006, 07:13:44 pm »
На мен ми се е случвало същото в магазини 345 :(. Не влизам в магазини, в които ме лъжат или се държът невъзпитано с мен. Лошото е, че не ми остана къде да пазаря. В магазин на Фантастико станах свидетел, как лъжат в грамажа на мереното от тях сирене- това, което стои на хладните рафтове.

2g4u

• Новак
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
Фантастико и цените
« Отговор #7 -: Ноември 12, 2006, 02:06:16 am »
Да и мен това ме дразнеше преди да постъпя на работа в ТВ \"Фантастико\". Но повярвайте няма възможност да се провери всеки един етикет(става въпрос за денонощните магазини). В повечето случай несъответствието етикет-цена се дължи на мързела(неопитността) на служителите отговарящи за определен сектор. Единствения начин това да се оправи е магазина да се \"претикира\" поне веднъж в седмицата, но явно няма персонал за това.

Просто се изумявам как хората се възмущават когато на етиката е написано цена по ниска с 10 стотинки, и как си мълчат когато стокате им излезе по-евтина и са \"минали\" магизина :). А и прихода далеч не идва от \"измамата\" с етикети

Ирина Марудина

• Старши потребител
  • Публикации: 325
    • Профил
Фантастико и цените
« Отговор #8 -: Ноември 20, 2006, 04:09:09 pm »
Бях свидетел на скандал между персонал във Фантастико в София на Цариградско шосе, до Окръжна болница, и пенсионерка. Тя се ядоса на касата, че някаква вафла (която не иска теглене да наблегна!) е по-скъпа в бележката, от колкото на етикета на рафта. При което касиерката извика някакъв служител, който почна да крещи : \"Еее, пак ли ти, ма! Как не ти писна да търсиш несъответствия в цените не разбрах!\". Интересно как тях не ги е срам да си признаят, че постоянно имат несъответствия в цените!

Повече не съм стъпила в този магазин.

патил

• Новак
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
Фантастико и цените
« Отговор #9 -: Декември 20, 2006, 01:04:14 am »
Не те нас, а ние тях трябва да побъркаме с претенции и забележки. Ние сме повечето и от нас зависи тяхния пазарен успех. \"Гонене до дупка\" му е майката и не мързеливия връзкар дето дреме и не си върши работата, а клиента трябва да негодува, вика, изисква, да разнася сред близки и познати, при всеки възможен друг случай имена на фирми, магазини, и конкретни случаи.  Това значи да си европеец - да бъдеш взискателен към този на когото плащаш, а не да се свиваш и мълчиш. И като видим, че са нападнали някоя претенциозна старица, трябва да й се притечем на помощ. Потребителска солидарност е нужна навсякъде.
Да не ни мързи и нас да документираме техните нагли и небрежни изпълнения на своята част от сделката. Друг път няма!!!

KonyBa4

• Новак
  • *
  • Публикации: 9
    • Профил
Фантастико и цените
« Отговор #10 -: Декември 20, 2006, 11:05:37 am »
2g4u
Просто се изумявам как хората се възмущават когато на етиката е написано цена по ниска с 10 стотинки, и как си мълчат когато стокате им излезе по-евтина и са \"минали\" магизина :). А и прихода далеч не идва от \"измамата\" с етикети
-----------------------
E, ако си мислиш, че всички са така грешиш. Когато има толерантност между продавач - купувач няма да има такива \"минавания\" на магазина или потребителя.
Колко често се случва купивача да \"мине\" магазина и колко често се случва да има несъответствия в цените на рафта и на касата. Мисля, че хората по - горе посочиха не един хипермакет. Когато получаваш измама и некоректно отношение не можеш да очакваш да ти отвърнат с друго.

sin_zaek

• Новак
  • *
    • Профил
Фантастико и цените
« Отговор #11 -: Декември 26, 2006, 11:54:38 pm »
За пореден път установих разлика в цената посочена на етикета на дадена стока и цената, която се плаща на касата на продукти в магазин \"Фантастико\" (до Окръжна болница, Цариградско шосе 56)..
става въпрос за разлика от над 35% в обявената на етикета цена на ядки \"микс натс шам фъстък\" и цената, която искат на касата...

за съжаление в квартала няма друг удобен магазин и се налага да пазарувам от този..  
:((

koli99

• Новак
  • *
  • Публикации: 4
    • Профил
Фантастико и цените
« Отговор #12 -: Януари 24, 2007, 05:47:09 pm »
Zdraveite!
kak 6te komentirate taksuvaneto na torbi4kite s cena 10 st.??!? Mai tova e dopalnitelno ne6to koeto 6te ni kara da otbqgvame tezi magazini?

gnevni hora

• Новак
  • *
    • Профил
ЗА \"ФАНТАСТИКО\" И ПЛАТЕНИТЕ ТОРБИЧКИ
« Отговор #13 -: Март 04, 2007, 05:44:27 pm »
От известно време магазин \"Фантастико\" рекетира клиентите си с платени торбички. Искам да им кажа, че ще загубят клиенти, не заради цената на самите торбички, колкото заради факта на изнуда. И крайно време е да подобрят обслужването си. Ако трябва, да провеждат специално обучение на персонала си.

Жанет Хаджидимова

• Новак
  • *
  • Публикации: 14
    • Профил
ЗА \"ФАНТАСТИКО\" И ПЛАТЕНИТЕ ТОРБИЧКИ
« Отговор #14 -: Март 05, 2007, 10:38:26 am »
Не са само Фантастико,Пикадили също го правят искат по 15 ст. за торбичка,най-куриозното е че Фантатико те задължават да им платиш пари за производството на тези торбички /когато си кандидат-доставчик при тях/,а после искат пари и от клиентите си.Не знам докога ще продължават да се приемат тези общи условия на търговските вериги.Явно в България търговците са съгласни на всякакви условия само и само да станат доставчици на големите вериги! Нямаме достойнство.
Аз лично не пазарувам във Фантастико от 10 години,но има хора,които просто нямат избор за съжаление