Автор Тема: Хек филе - замразено  (Прочетена 8461 пъти)

marko

• Новак
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
Хек филе - замразено
« -: Март 22, 2007, 07:50:25 pm »
Много съм вбесен, пребира се майка ми с пълни чанти от магазина и почва да приготвя вечеря. Купила замразено филе от хек, след размразяване филето плуваше в \"30% Глазура - китай\" което след като исипахме от плика в кухненска каничка с мерилка се събра 190 мл \"30% Глазура - китай\" да си го наречем вода за по просто. Е хайде кажете ми, как с 220гр приблизително филе от хек още дори не приготвено/в тиган/ ще седнем и ще вечеряме/майка ми е купила 410гр/. То като се замисли човек те хората са си го написали на етикета на фирмата която я е опаковала, защото немисля че от китай идва опакована на дребно.

Магазин:
Супермаркет АРО гр. Пазарджик ул. Ал. Стамболийски 53 /\"Стефан Арабов 2002\" ЕООД
Филе хек китай
0.410кг
7.00лв/кг
Цена: 2.87лв
17.02.2007 17:40

предполагам опаковано в:
НЕСИ 5 ООД
гр. Пловдив, ул.\"Георги Трингов\"2
ХЕК ФИЛЕ - ЗАМРАЗЕНО
30% ГЛАЗУРА-КИТАЙ
НЕТО 0.405КГ
партида N: 020416
най добро до 17.02.2008

MOM

• Новак
  • *
    • Профил
Хек филе - замразено
« Отговор #1 -: Април 11, 2007, 08:58:34 pm »
Az si kupih ot sa6toto hek file na \"aro\",targovskata marka na\"METRO\".Kupih hek 660 grama vakumirano v Balgariq,mejdu filetata namerih plo4ka led.Sled kato razledih fileto i go preteglih se okaza,4e fileto teji 400 grama. 4estito na pe4eliv6ite.Pojelavam na \"METRO\" STARA ZAGORA da falirat po-barzo.4ao

deuch

• Новак
  • *
  • Публикации: 8
    • Профил
Хек филе - замразено
« Отговор #2 -: Април 13, 2007, 05:24:34 pm »
Да потвърдя ,няколко пъти купувам такива замразени филета - хек, треска - абсолютно същото - 30 -40 % вода .От Метро .
« Последна редакция: Април 13, 2007, 05:25:25 pm от deuch »

Krasimira

• Новак
  • *
    • Профил
Хек филе - замразено
« Отговор #3 -: Септември 27, 2007, 10:16:19 am »
Купих си котлети от акула от Метро 1500 кг.След като го размразих в нас го претеглих и се оказа, че са останали 0.700 кг., значи съм платила 0.800 кг. вода х 6.19 лв. на промоция. Стоката е пакетирана от \"НЕСИ-5\" от Пловдив - мошеницииииииииииииииииииииииииииииииииии.НЯМА ЛИ КОЙ ДА ГИ КОНТРОЛИРА ИЛИ СИ ПЛАЩАТ ЗА ДА НЕГИ ЗАКАЧАТ?!!!

abc0

• Новак
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
Хек филе - замразено
« Отговор #4 -: Октомври 01, 2007, 04:42:51 pm »
Разбирам Ви ,но мисля, че няма стандарт или нещо такова за тези замразени храни. Странно ми е също , защо го асоцийрате само с Метро, навярно проблема е същия в цялата търговска мрежа:((

ARTU

• Новак
  • *
  • Публикации: 4
    • Профил
Хек филе - замразено
« Отговор #5 -: Август 20, 2008, 10:50:59 am »
В средата на март закупих хек филе ARO от МЕТРО. При отваряне на пакета и след размразяване ме лъхна тежка зловонна миризма. Въпреки, че си беше в даденият срок на годност. По-късно случайно разговарях с познат, който работи в ресторант и стана въпрос за рибата от МЕТРО. И той потвърди, че техни клиенти са недоволствали и след разговро на собственика с представител на МЕТРО оттам са потвърдили, че имат такава пратка... Посъветвали са го да не купува, докато тази пратка не се реализира на пазара.
Та ако искайте - купувайте хека от МЕТРО. Става дума за магазина в Стара Загора.

ribna.fabrika

• Новак
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
Хек филе - замразено
« Отговор #6 -: Февруари 19, 2010, 02:08:17 pm »
Здравейте,

Рибните фабрики нямат вина за глазурата на тези бели риби. Така се внасят. Те се разпостраняват в търговската мрежа поради голямото търсене.Всеки има различен вкус, но това че не е съвпаднал с вашия....фирмите нямат вина. Има толкова много други продукти, които са без глазура ... може би те ще ви харесат...

Моля преди да закупите даден продукт прочете ЕТИКЕТА!!! Там е отбелязано всичко!

Приятен ден!

kaufer

• Редовен потребител
  • Публикации: 161
    • Профил
Re: Хек филе - замразено
« Отговор #7 -: Ноември 27, 2012, 10:31:26 am »
Отдавна съм се отказала да купувам замразени рибни филенца.Макар, че ги задължиха да изписват на етикета процента глазура. Правили сме експеримент в къщи преди да ги панираме.Оставихме ги да се размразяват на  метална скаричка, отдолу поставихме тавичка за да събере течността После измерихме. .Не можах да повярвам колко водица съм купила и колко филенце, макар че беше записано глазура 25%,Съдържанието на глазурата се оказа над 45%.