Автор Тема: Не купувайте нещо, което сте виждали рекламирано.  (Прочетена 2325 пъти)

Мария Шуманова

• Новак
  • *
  • Публикации: 12
    • Профил
Много интересно! Докато си рових в интернет се натъкнах на много интересна картинка, на която се чете следния текст: "Не купувайте нeщо, което сте виждали рекламирано". Ами ако не сме го видяли от реклама, тогава как ще разберем за него. Нали  това  е основното на рекламата - да информира за продуктите.

kaufer

• Редовен потребител
  • Публикации: 161
    • Профил
Re: Не купувайте нещо, което сте виждали рекламирано.
« Отговор #1 -: Януари 29, 2014, 03:50:30 pm »
Много ми хареса  тази картинка и посланието, което носи.Но  от части съм готова да се съглася с нея. В повечето  случай когато инвестирам средства в разни нещица, винаги съм  се стремяла  око да види, ръка да пипне. Пък и в нета всяка допълнителна  информация ми е от полза. Харесва ми и факта, че имам право при покупка от интернет в седем дневен срок да размисля и променя мнението си, като върна продукта.Така че купувам и неща, които виждам рекламно,но винаги изчитам общите условия и търся допълнителна информация за рекламираният продукт. Целта на рекламата е да  стимулира бъдещите ни покупки. Та стигаме до въпроса - да купя или не? Е всички сме консуматори.....   

WhiteWalker

• Новак
  • *
  • Публикации: 17
    • Профил
« Отговор #2 -: Януари 30, 2014, 02:04:09 pm »
Книгата е много хубава. Особено в това консуматорско общество, в което рекламите доминират... Наистина трябва да се замислим.

Nadejda Koleva

• Новак
  • *
  • Публикации: 3
    • Профил
« Отговор #3 -: Януари 30, 2014, 06:25:24 pm »
В днешно време почти всичко се рекламира. Какво да купуваме в такъв случай?

Boogy

• Младши потребител
  • **
  • Публикации: 93
    • Профил
« Отговор #4 -: Февруари 01, 2014, 07:14:26 pm »
Аз го разбирам и по този начин:
Рекламира се най-скъпото, най-вредното, а често и най-ненужното. Да сте виждали някога реклама на ябълки, например? Но всеки дени ни бомбардират с реклами на мазни и вреди храни.
Човек трябва да купува с акъл. Рекламата има за цел да изкушава, но човек сам взима решенията.
Според мен, говорейки за реклама, най-сериозно трябва да се замислим за това какво гледат децата, защото те за разлика от нас нямат изградена ценностна система и усещане за критичност. Затова и са готови да поискат всичко, което видят. Рекламата насочена към деца може да бъде много опасна, дори има държави, където тя е ограничена по различни начини.

WhiteWalker

• Новак
  • *
  • Публикации: 17
    • Профил
« Отговор #5 -: Февруари 04, 2014, 01:27:30 pm »
Наскоро си говорих по тази тема с мой познат, който беше донякъде прав казвайки - "Добре де, и Кока Кола се рекламират, но са най-големия производител на напитки в света. Да вярно Колата не е от най-полезните напитки, но пък не можем да кажем, че при тях важи правилото - рекламира се този, чиято стока не се продава добре." И това е вярно, нали? А те имат едни от най-скъпите, големи и хубави ТВ и всякакъв друг тип реклами, хващащи окото...