Автор Тема: Пестене на гориво или излишно харчене на пари?!?  (Прочетена 10172 пъти)

WhiteWalker

• Новак
  • *
  • Публикации: 17
    • Профил
Я погледнете тази страничка - http://www.sharkfuelshop.com/blog/
Да ви кажа след като я прочетох доста се порових в интернет и след професионалните мнения и описания на това как се пести гориво с професионални такива устройства и как го правят самите производители, вече съм почти 100% сигурен, че ми мирише на ПЪЛНА ИЗМАМА! Няма ли да е добре да се сезират отговорните органи - Комисия за защита на потребителите и други такива, имащи отношение по случая?

Boogy

• Младши потребител
  • **
  • Публикации: 93
    • Профил
Re: Пестене на гориво или излишно харчене на пари?!?
« Отговор #1 -: Януари 30, 2014, 07:22:13 pm »
Мисля че няма смисъл изобщо да обсъждаме, че това устройство е предназначено само и единствено за наивници.
На мен ми направи друго нещо впечатление, обаче.
Ето снимка на продукта
http://i1.wp.com/cleantechnica.com/files/2013/12/fuelshark.jpg
Какво пише на опаковката - "спестява до 10% или повече..."
Скромният китаец не е посмял да напише повече, защото много добре знае, че ще пресоли манджата с твърдението, но ...
... нашият български дистрибутор смело се е изхвърлил - "Просто включи и спестявай до 50% !" Ето:
sharkfuelshop.com
Мен като българин, това твърдение малко обижда интелигентността ми. Не сме аборигени все пак.

Alexander

• Новак
  • *
  • Публикации: 45
    • Профил
« Отговор #2 -: Януари 30, 2014, 07:37:33 pm »
Проста сметка показва, че 2-3 Фюелшарка наведнъж довеждат почти гарантирано до нулев разход на гориво :)

kaufer

• Редовен потребител
  • Публикации: 161
    • Профил
« Отговор #3 -: Януари 31, 2014, 04:07:32 pm »
 Тази продукт е за  наивници и лаици. Китайците пишат коректно  до 10% ,българските търговци до 50%.Едва ли има някой, който да не помни думите на Тодор Колев от филма "Опасен чар" - Икономията е майка на мизерията.
« Последна редакция: Януари 31, 2014, 04:09:10 pm от kaufer »

Boogy

• Младши потребител
  • **
  • Публикации: 93
    • Профил
« Отговор #4 -: Февруари 04, 2014, 11:37:01 am »
Kaufer, китайците, които пишат 10%, също сериозно послъгват. Не ги хвали изобщо.
Тъй като въпреки всичко има много хора, които се връзват на тази измислица, нека направим опит да разясним, защо рекламата на този продукт е напълно невярна.

Според информацията за продукта той функционира по следния начин:

"За да подържа оптимална среда за електрическата система и да се намали разхода на гориво за 100 км, колата ви има нужда от стабилно напрежение без смущения.Shark Fuel ви осигурява точно това. Той е мултифункционален електрически стабилизатор. Дизайнът на Shark Fuel веднага стабилизира електрическата система на вашата кола, а резултатът е по-добър ход на автомобила с по-малък разход на гориво. При стабилизиране на електрическата система на колата, едно от най-големите преимущества е, че двигателят подава равно нaпрежение без смущения, а резултатът е по-малък разход на гориво. Мощността се увеличава, разходът на 100 км намалява и вредните емисии се ограничават.

Това революционно устройство позволява на хората да спестят пари от гориво и едновременно да запазят природата чиста по един съвсем достъпен начин. Тази иновативна технология помага на потребителите да подобрят хода на автомобила си. Няма сложни схеми и допълнителни такси за инсталация. Просто включете Shark Fuel в адаптера за запалката и когато видите лампичката на Shark Fuel да свети, знайте, че той работи и ви спестява пари."

Описаните твърдения са физически невъзможни, тъй като монтираният в устройството 35 V 1000 µF (микрофарада) кондензатор за съхранение на енергия разполага с капацитет да съхрани енергия oт около 0.0072 джаула (достатъчна да захрани една LED лампичка за около 20 сек.). Съхранението на такова нищожно количество енергия по никакъв начин не може да повлияе на работата на двигателя, като "обира излишъците на ток". За сравнение в един литър бензин се съдържат около 34X70711 джаула енергия. Уред с подобен капацитет не би могъл да повлияе по никакъв начин на разхода на гориво на автомобила. Отново за сравнение ще посочим, че в автомобилите Мазда се използва фабрично подобен елемент е капацитет на кондензатора от 120F (фарада) (120 000 пъти по-голям).

Сами можете да си направите извода, що за "чудо на техниката" е това устройство.

WhiteWalker

• Новак
  • *
  • Публикации: 17
    • Профил
« Отговор #5 -: Февруари 04, 2014, 01:22:14 pm »
Чудо или не - много хора ще се хванат а моите опасения са, че и след като е поредния китайски боклук, дали не е възможно освен че не помага, да вземе да навреди по някакъв начин на автомобила. Питам, тъй като това ще си го сложат хора, които не карат лизингови БМВ-та и Мерцедеси а хора с коли на по 20 години, които така и така нямат пари да ги поддържат и  искат да спестят и от горивото? Ако тази джаджа за тези смешни пари дори повлия негативно на автомобила по някакъв начин, дали няма прецакването да е още по-голямо и отново евтиното да излезе скъпо, но по друг начин? Всъщност понеже не съм много наясно питам дали не може стане и това?

Eli Malenkova

• Новак
  • *
  • Публикации: 20
    • Профил
« Отговор #6 -: Март 11, 2014, 09:41:52 am »
Не вярвам на подобно устройство, рекламираха и подобно за пестене на ток, за прогонване на вредители, изобщо какво ли не!