Автор Тема: Проблеми с обувки  (Прочетена 16030 пъти)

kaufer

• Редовен потребител
  • Публикации: 161
    • Профил
Некачествени обувки и рекламация
« Отговор #60 -: Август 07, 2012, 04:22:05 pm »
Обърнете се към КЗП - Пловдив. Явно става дума за продажба на некачествени и  дефектни стоки в този обект. Не е нормално още на първото обуване да се разлепва и разцепва подметката. В правомощията на КЗП  е след проверка  да изтегля от пазара стоки, които са опасни и  съдържат риск  за живота и здравето на потребителите.

Пламен Георгиев

• Новак
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
Некачествени обувки и рекламация
« Отговор #61 -: Август 25, 2012, 02:25:10 pm »
Много съм любопитен как продължава тази история...?!
Лично съм заинтересуван. calissta  пишете какво направихте...? Надявам се , че няма да се предадете пред такива \"търговци\", а ще се помъчим да ги премахнем от пазара с действията си , а не с примирение!!!
« Последна редакция: Август 25, 2012, 02:26:23 pm от plto4ka71 »

Александър Ненов

• Новак
  • *
  • Публикации: 38
    • Профил
Deichmann - обувка с дупка :)
« Отговор #62 -: Януари 29, 2013, 10:32:37 am »
Няколко пъти съм пазарувал обувки от магазините на deichmann в един от столичните молове. Обувките, разбира се, не са тяхна марка, но те ги продават. Често правят много добри намаления на 39-50 лв. на добри обувки... добри обаче е силно казано. До 3-тия месец ВСЕКИ един то закупените чифтове обувки имаше дупка - веднъж на петата, веднъж отпред, веднъж отстрани. Много приятели като им кажа това казват, че аз ходя като идиот - няма друго обяснение. Аз обаче имам. Купих си и кецове от друг магазин - обувки, които очаквах да се скъсат за има-няма 1-2 месеца. Нали ходя като идиот все пак... да ама не - най-обикновени кецове издържаха на натоварване от години половина без дори да има наченки за скъсване, дупка в подметката или нещо подобно.

На кратко - мислете 5 пъти преди да купите от този магазин, защото наистина не си струва да похарчите малки суми но 5 пъти в година, вместо да си купите 2 чифта, но стабилни. Ако искате китайски боклуци - поръчайте ги през нета, поне ще ви е по-евтино и ще знаете, че носите боклук, който ще се скъса скоро.

kaufer

• Редовен потребител
  • Публикации: 161
    • Профил
Re: Обща тема за обувки.
« Отговор #63 -: Февруари 10, 2014, 11:29:14 am »
Маркировката СЕ не е знак за произход на продукта, той може да бъде произведен и в други страни, но оценен съгласно изискванията на европейската система за оценяване на съответствието. Тя не е търговска мярка за качество, а трябва да се разглежда като декларация на производителя,че продуктът съответства на всички приложими хармонизирани разпоредби. Маркировката се отнася само за промишлени продукти и не се поставя върху храни.Изискванията към обувките са регламентирани в

Наредба за означаване вида на материалите, използвани в основните части на обувките
Приета с ПМС № 112 от 15.05.2006 г., обн., ДВ, бр. 43 от 26.05.2006 г., в сила от 10.06.2006 г., изм. и доп., бр. 75 от 18.09.2007 г., изм., бр. 93 от 24.11.2009 г., в сила от 24.11.2009 г.