Автор Тема: Проблеми с обувки  (Прочетена 15136 пъти)

kaufer

• Редовен потребител
  • Публикации: 161
    • Профил
Връщане на обувки
« Отговор #15 -: Март 10, 2008, 02:48:15 pm »
Рекламация може да предявите  пред търговеца само ако Ви е продал дефектна стока или има  несъответствие на договора за продажба.При покупката на обувките се предполага, че сте ги пробвали. Сам сте направили избор дали да ги купите или не. Опитайте се чрез разговор с търговеца/не е длъжен/ да ги замени  за по-голям номер или ги дайте в обущарско ателие, предлагат услугата разтягане. Късмет

Wolf

• Новак
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
Връщане на обувки
« Отговор #16 -: Март 11, 2008, 10:17:51 pm »
Благодаря, не ставаше въпрос за мен, писах така, за да не се обяснявам.
Върнали са парите.

Potrebitel92

• Новак
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
Maratonki
« Отговор #17 -: Юни 20, 2008, 04:04:37 pm »
Искам да разбера дали мога да направя рекламация за обувки(с гаранция един месец), на които на лявата обувка кожата се смачка и стана на черти само за  3 - 4 дена. Това за дефект ли се смята?

sisisimon

• Новак
  • *
    • Профил
Относно обувките
« Отговор #18 -: Юли 16, 2008, 09:58:17 pm »
На всеки закупен чифт обувки ли,се издава гаранция,независимо от това на каква цена е закупен?

alekdino

• Новак
  • *
    • Профил
Връщане на обувки
« Отговор #19 -: Септември 19, 2008, 08:34:06 pm »
извинявам се за подобния вапрос,но искам да знам дали мода да варна обувки и да поискам парите си  само защото нешто не сам се харесал с тях

elenaaleks

• Старши потребител
  • Публикации: 385
    • Профил
Връщане на обувки
« Отговор #20 -: Септември 20, 2008, 12:01:58 pm »
не

pharaon

• Редовен потребител
  • Публикации: 105
    • Профил
Връщане на обувки
« Отговор #21 -: Септември 30, 2008, 10:38:26 pm »
В магазина ви позволяват да се огледате и да прецените! :)

elenas

• Новак
  • *
    • Профил
Връщане на обувки
« Отговор #22 -: Ноември 18, 2008, 07:51:17 am »
Здравейте,

Проблемът ми е следният: Закупих си ботуши от изкуствена кожа на фирмата вносител ЕТ \"Анастасия Недева\" - гр. Горна Оряховица на техен щанд в НДК /Произведено в България/. След като ги бях носила само един ден, вечерта след свалянето им забелязах, че кожата е започнала да се бели доста бързо и то само от едно носене. При закупуването им не получих нито касов бон, нито гаранция. Моля да ми изясните какви са правата ми - мога ли да ги заменя с друг чифт или да си получа парите обратно ?

Elina

• Новак
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
Връщане на обувки
« Отговор #23 -: Декември 08, 2008, 07:38:55 pm »
Здравейте!
Моят проблем с обувките е следния: купих ги на 31.10., разпаднаха се (буквално!) на 02.12. Имам касова бележка и гаранционна карта, отидох в магазина, но, ядец- гаранцията им била изтекла. Ама това, че не става дума за някакъв дефект, който всеки обущар може да поправи, а са директно за боклука няма значение. Казвам ви хора, ако имах пари, щях да платя и да изтипосам въпросните кубинки на билборд пред входа на магазина им!

plazarov

• Новак
  • *
    • Профил
проблем с обувки
« Отговор #24 -: Декември 27, 2008, 07:16:22 pm »
Здравейте,
закупих си на 26.12.08 кожени обувки тип мокасини от магазин намиращ се на ул.\"Пиротска\" 14. За 10 метра от колата до работата кракът ми беше вече вир вода, въпреки естествената кожа. Днес на 27.12.08 отидох до магазина и там буквално ме направиха на маймуна и ме изгониха. Къде мога да се оплача и какво мога да направя? В кутията има гаранционна карта, която не беше уванжена, това не било дефект, никъде не пишело, че обувките нямало да пускат. Никъде няма касов бон или кординати на магазина, или печат. По описание на продавачката обувките си били такива, въпреки че седят в зимната колекция. Ако исках краката да са ми мокри щях да си купя джапанки, моля ви насочете ме.

Ирина Марудина

• Старши потребител
  • Публикации: 325
    • Профил
проблем с обувки
« Отговор #25 -: Декември 29, 2008, 10:06:41 am »
0700 111 22 - Телефон на Комисията за защита на потребителите - 1 импулс от цялата страна.

Или контакт в конкретен град от сайта им: КЗП контакти

viva

• Новак
  • *
    • Профил
Връщане на обувки
« Отговор #26 -: Април 11, 2009, 02:37:57 am »
Здравейте,
Ортопеда ми препоръча да нося токче 4 см поради проблеми с ходилото и се наложи с да си закупя нови ботуши/ тъй като до този момент винаги съм била на високо токче и имам само такива/. Оказа се много трудно да намеря такава височина ток. Намерих такива в магазина на Sprintmasters в Търговския център- Халите - Пловдив.Външния им вид беше много добър и попитах продавачката какво производство са. Тя ми отговори , че фирмата е българска, със седалище гр. София и много доволна ще остана. Обух ги веднага. След еднодневно носене кожата се напука и отдолу се показа нещо като плат. Купих тези ботуши на 27 февруари. Върнах ботушите на 2 март или 4 дена след като съм ги купила, продавачката ги прие и каза , че трябва да чакам да мине шефа й да ги вземе. И се започна ходене по мъките. Когато проверих следващата седмица, същата продавачка ми отговори, че ботушите са взети но ще чакам 1 месец, защото шефа й ще ги носел в лаборатория да ги изследват защото имал съмнение , че нарочно съм ги повредила. Когато ми взеха ботушите си дадох и бележката за закупуване . На 4 април продавачката ми каза, че шефа се е обадил и е казал, че са му казали от лабораторията - коя не се знае, че ботушите са изгорени. Разбира се не ми бе показан никакъв протокол. Тя каза че има два варианта или да си взема ботушите, които сама съм си изгорила или да ми върне половината от парите.
Всъщност аз нямам в себе си нито бележка и никакво доказателство, че някога нещо съм купувала от тях.
Направи ми впечатление, че на ботушите никъде няма залепен етикет на който да пише , че те са китайски, напротив само фирмата и седалище София.
Искам да предупредя пловдивчани , че фирмата Sprintmasters е най-големия вносител на китайски стоки. Разбира се това го научих от интернет, след като чаках 1 месец несъществуващото лабораторно изследване. Sprintmasters   e  некоректна към клиентите си. Четох в закона , че са задължени задължително да имат етикет , който да посочва къде са произведени. Това защо не се проверява, все пак са в центъра на града. Никога до сега не ми се беше случвало да купувам стока, която да ползвам само 1 ден- Да ходила съм цял ден, но такава е работата ми. И така гаранцията не ми беше уважена. Смятам ,че в тази фирма по този начин работят с клиентите си. Когато купувате нещо, проверявайте първо в интернет за фирмата производител!
11.04.2009
« Последна редакция: Април 11, 2009, 02:40:37 am от viva »

djuli

• Новак
  • *
    • Профил
опасни обувки
« Отговор #27 -: Май 11, 2009, 11:49:28 pm »
по неоходимост си купих обувки/чехли/ от магазин на фирма Липниенски  гр.Лом,за два часа докато пътувах краката ми се зачервиха и се подуха до глезените, в областа на каишките изпитвам неистова сърбеж,предполагам ,че такива обувки има в магазините им в цялата страна.МОЛЯ АКО НЯКОЙ ОТ АСОЦИЯАЦИЯТА НА ПОТРЕБИТЕ ЧЕТЕ ФОРУМА  ДА ВЗЕМЕ МЕРКИ ЗА ДА НЕПОСТРАДАТ И ДРУГИ КАТО МЕН.
« Последна редакция: Май 11, 2009, 11:50:20 pm от djuli »

carlyangel

• Новак
  • *
  • Публикации: 25
    • Профил
опасни обувки
« Отговор #28 -: Май 12, 2009, 11:59:34 pm »
Мисля,че за 3 лв обувки,както писах и другаде,просто няма смисъл да очакваш от тях чудеса от храброст!!

elenaaleks

• Старши потребител
  • Публикации: 385
    • Профил
опасни обувки
« Отговор #29 -: Май 13, 2009, 08:51:27 am »
Независимо дали обувките са 1 лев, 3 лева или 100 лева, те трябва да отговарят на елементарни изисквания. Ако тези от 3 лева не отговарят, нека не ги продават. Ако искате да направите нещо, върнете обувките, пуснете жалба, не прехвърляйте топката на други.