Автор Тема: Проблеми с обувки  (Прочетена 15137 пъти)

carlyangel

• Новак
  • *
  • Публикации: 25
    • Профил
опасни обувки
« Отговор #30 -: Май 14, 2009, 10:00:28 am »
Аз пък мисля,че има голямо значение и че на никой няма да му се занимава с жалба за обувки от 3-4 лв.!Това е несериозно.В край на сметка,когато човек си закупи скъпи обувки например,защо очаква от тях качество-защото са скъпи.А когато си купи евтини просто нищо не може да се очаква.Чували сме за \"китайските боклуци\",които заливат пазара,за това не може да се очаква нещо друго!В край на сметка обувките не са се скъсали ,а може би просто са били малки.

elenaaleks

• Старши потребител
  • Публикации: 385
    • Профил
опасни обувки
« Отговор #31 -: Май 14, 2009, 02:24:55 pm »
Въпросът е принципен и не е за 3-4 лева, колкото струват (примерно). Не виждам защо българският народ трябва да стимулира продаването на опасни обувки, като се отказва доброволно от правото си да носи безопасни такива, и да прави оборот и печалба на фирми, който предпочитат да купуват на килограм бракувана и негодна стока и да ги продават с огромна печалба. Нека да уточня, че огромната печалба се измерва не в парични единици, а в процент от покупната цена на стоката. Аз бих се борила за правото си да си получа парите обратно, не толкова за парите, колкото да покажа, че не желая да купувам нискокачествени обувки.

carlyangel

• Новак
  • *
    • Профил
опасни обувки
« Отговор #32 -: Май 14, 2009, 05:47:29 pm »
Ами покажи им като не пазаруваш от тази верига магазини.На всеки е ясно,че там се продават дрехи и обувки на килограм :)

pharaon

• Редовен потребител
  • Публикации: 105
    • Профил
опасни обувки
« Отговор #33 -: Май 15, 2009, 07:23:18 pm »
Аз пък съм пазарувал толкова много обувки от липненски, и дрехи. Обикалям редовно секънд хенд магазините, имам дрехи от там и какви ли не други щуротии и до сега проблем не съм имал. Напротив, нещо да се повреди и т.н. камо ли да е опасно. Не казвам, че е невъзможно, просто си казвма моето добро мнение от магазините тип: Липненски, Втора ръка, 1 левче. Тръговците трябва да се научат, че за да избират тях трябва да работят на 0 първите 5 г. поне за да има няква справедливост. Ресурсът на земята е един, парите са някакви хартийки. На всеки 1 човек от общо 7 милиарда се полага равна част от тази земя по рождение. Всеки има право да патува, всеки има право, да има микровълнува фурна, или колело. Защото всяка стока е направена именно с този ресурс от тази земя, на който има право. Ще спонсорирам китайците защото заплатата ми позволява само от тях да си набавя това, което ми се полага по рождение. Само от тях, колкото и да им са некачествени стоките, мога да си позволя да купя нещата от които имам елементарна нужда. Дори и да се повредят на втория ден, ми е по-изгодно да купя от тях 10 едни и същи продукта докато уцеля издръжливия, отколктоо да купя така наречения качествен. Който всъщност е изчислен да издържи за определено време и после пакд а си плащаш на корпорациите. Купих си яке за 2 лева, в нормален магазин ще се продава за 100 лв. А е качествено колкото новото. Виждал съм неведнъж как продавачи от магазините по главната обикалят вторите ръце изкупуват дрехите за по 2,3-5 лв. и ги продават после за по 50 - 100 лв. Дреха никога няма да си купя от нормален магазин. Та китайските стоки са нещо хубаво, малко баланс.

carlyangel

• Новак
  • *
    • Профил
опасни обувки
« Отговор #34 -: Май 17, 2009, 09:09:40 pm »
Така си е право си е момчето.Вместо да ревете тука от \"некачествената\" стока,по-добре си купете повечко от същата и вижте кое става и кое не.И аз съм им редовна клиентка и досега НИКОГА не съм имала оплаквания от тяхните стоки.Имам всякакви блузи,анцузи и обувки от тях.Всичко максимум за по 5-6 лв и си ги нося по 2-3 години.

реалист

• Новак
  • *
  • Публикации: 16
    • Профил
опасни обувки
« Отговор #35 -: Юни 03, 2009, 09:06:20 pm »
за парви пат чувам нещо подобно или обувките са малки та как иначе ще ви се подуят глезените та нали ако е тясна обувката спира се притока на кръв и краката отичат .
може и да е някаква алергия към чорапи препарати за почистване на обувките или материята на хастара  .може да са много неща.
« Последна редакция: Юни 03, 2009, 09:08:22 pm от реалист »

реалист

• Новак
  • *
    • Профил
Връщане на обувки
« Отговор #36 -: Юни 03, 2009, 09:53:13 pm »
разбира се всеки трябва да си търси правата .
но да се връщат обувки щото някой не се е харесал после ейде стига.

реалист

• Новак
  • *
    • Профил
проблем с обувки
« Отговор #37 -: Юни 03, 2009, 10:33:06 pm »
никаде ама никъде не пише че обувки и ботуши не пропускат естестваната кожа попива . даже поскоро искуствената няма да пропуска защото е мушама или по скоро наелон. има спреи за инпрегниране на кожи и други материй и те се ползват за отблъскване на влягата .
това незнам като че ли не сте носили обувки и не знаете

реалист

• Новак
  • *
    • Профил
Относно обувките
« Отговор #38 -: Юни 03, 2009, 11:06:38 pm »
ами няма как да ви дадат гаранция за джапанки от5 лева или някакви китайски чехли от15  лева .то е ясно че са боклуци и няма до искарат гаранционният срок (от 1 месец както е по бдс)

Petrova

• Новак
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
опасни обувки
« Отговор #39 -: Август 01, 2009, 02:43:44 pm »
Tuk ne stava vapros za cenata a za kachestvoto i tova che ima alergichna reakcia ot stokata.Az na skoro si kupih ot edin sait sandalki na Puma s goliamo namalenie.Na etiketite pishe che stelkata e estestvena koja a vsashtnost e tekstil.....ot koito sled zapariavane na kraka se vmirisa obuvkata.Mislia che s materiala s koito e lepena dava nqkakva reakcia i tekstilut ot vutre poluchava neshto kato kondenz.Do sega nikoga ne mi se e sluchvalo.Za tova se prinudih da si vzema shprei protiv potene na krakata ot koito pak mi se razrani kojata s lek sarbej okolo prastite.Za tova neka da ne nasarchavame proizveditelite na opasni obuvki i da ima nqkakuv kontrol.Vse pak davame pari za koito stava bokluk....i kakuv e smisala dali e markov ili ne.Neka se spre s vrednite materiali i da se podhojda s uvajenie kam krakata ni!

corela

• Новак
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
опасни обувки
« Отговор #40 -: Октомври 30, 2009, 06:07:13 pm »
Българския потребител сам може да избира магазините и стоките,които да си купи.Много хора страдат от сенна хрема,еми хаиде да изсечем тополите.

falan

• Новак
  • *
    • Профил
Връщане на обувки
« Отговор #41 -: Ноември 20, 2009, 01:23:15 pm »
Здравейте бих искала да знам дали мога да върна стока и да си получа парите, ако не съм доволна от качеството й- например си купувам обувки, но кожата им се лющи а 3тото обуване, каквато е кожа да е - май не би трябвало да става така. Имат ли право да ми откажат?

pharaon

• Редовен потребител
  • Публикации: 105
    • Профил
Връщане на обувки
« Отговор #42 -: Декември 13, 2009, 07:54:05 pm »
Това ще бъде рекламация, напълно в правото ще сте си. 2 г. гаранция по закон!

mi6leto

• Новак
  • *
    • Профил
проблем с обувки
« Отговор #43 -: Декември 21, 2009, 10:32:20 pm »
Здравейте и аз като вас имах сериозен проблем с зимни боти българско производство Пещера. Магазинерът беше така любезен да ми каже че това е естествена кожа, че ако ги мажа с боя няма да има проблем и така нататък. Но какво се оказва всъщност на четвъртия ден краката ми вече \"плуваха\" във вода. На петия ден отивам с обувките при него, обяснявам му че пропускат а той ми казва, че гаранцията важи само ако кожата или ходилото се спукат или се разлепи обувката и че той не можел да направи нищо повече. Освен това ме посъветва да ги мажа със свинска мас, тъй като естествената кожа имала пори и това щяло да ги запечати и така съответно нямало да пропускат. Каза ми че всички обувки от естествена кожа пропускат, а само тези от изкуствена не пропускат, тъй като при тях нямало така наречените пори. В този случай аз питам: \"Каква е логиката тогава хората да си купуват скъпи обувки от естествена кожа?\" Като капак на всичко докато ми обясняваше се смееше, а най-лошото е че не ми издаде касова бележка. В кутията имам и гаранционна карта, която прилича по скоро на пресниман лист хартия. МОЛЯ ВИ  кажете какво да направя и към кого да се обърна. Има ли разрешение на този проблем или трябва да си стоя с вода в краката?
Благодаря предварително за информацията!

bobita_t

• Новак
  • *
  • Публикации: 3
    • Профил
reklamaciq na obuvki
« Отговор #44 -: Май 17, 2010, 03:16:25 pm »
zdraveite.predi 1 sedmica si kupih kecove ot g-star,na vtoroto obuvane cipa prosto si izlezna,otidoh vav magazina momi4eto be6e dosta lubezno i mi kaza, 4e sledva6tata sedmica 6te mi gi podmeni s novi .taka i stana ,no moq vapros kam neq be6e ,moga li da gi zamenq za edin nomer po golqm za da ne se slu4i sa6toto ,tq mi otgovori, 4e e nevazmojno ,spored vas ima li na4in sled kato mi podmenqt kecovete za novi kakav e problema da mi dadat po golqm razmer